Ford, Avrupa’da sürekli kar için dönüşüm planını hızlandırıyor.

  • 2015 yılında tekrar kar etmeye başlayan Ford Avrupa, 2016’da ve ilerleyen dönemde karlılığı sabit ve yüksek tutmak istiyor.
  • Ürün stratejisi değiştirilerek daha fazla tutulan araçlar ve yeni araçlar ile devam edilecek şu an yapılmakta olan Crossover ve SUV seçenekleri gibi. Ayrıca daha az kar getiren araçlar artık satılmayacak.
  • 2016 yılında 7 adet yeni veya yenilenmiş (makyaj) model tanıtılacak, bunların üçü bildiğimiz üzere Focus RSMakyajlı Kuga ve Edge. (Ek yorum: Yeni Fiesta (%100) ve makyajlı Mondeo yüksek olasıdır.)
  • Ford’un marka imajını arttıracak çalışmalar yapılacak ve en iyi bayii deneyimi verilecek.
  • Üretim verimliliğinde %7’lik artış hedefleniyor ve kapasite kullanımı geliştirilecek.

Ford, 2013 yılından bu yana Batı Avrupa’da üç üretim tesisi kapatmış ve Almanya’da işçi sendikaları ile yenilikçi bir maliyet tasarrufu planı yapmıştı şimdi ise maliyet verimliliği ve üretim kapasitesini arttırıyor.

Ford’un son dönemde yaşadığı yükselişin yeni ürünler sayesinde olduğunu daha önce dillendirmiştik bunların devamının geleceğini yukarda iletmiştim. Diğer detaylarla devam edelim.

Vignale modelleri genişletilecek. Şu an sadece Mondeo Vignale mevcut ülkemize ise önümüzdeki ay sunulacak. 2017 yılında en az 5 adet Vignale modeli sunulmuş olacak.

2020 yılına kadar yeni plug-in hibrid, hibrid elektrikli ve tam elektrikli modeller tanıtılacak.

Çok başarılı olan ticari modellere devam edilecek. Transit Custom,Transit 2 ton ve Ranger için yeni motor ve teknolojiler tanıtılacak. Ticari Ford Haberi

Önümüzdeki günlerde bakalım neler göreceğiz 🙂

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.