Kablosuz,ucuz ve ufak bir hoparlöre ihtiyacınız mı var? Doğru adrestesiniz.

Evet, 3-4 yıldır piyasada olan bu üründen benim haberim yoktu fakat çok sevdiğim bir büyüğüm tarafından hediye  edilince artık kendisiyle tanışıyoruz.

Öncelikle belirtmek isterim; bu segment bir hoparlörü daha önce kullanmadım bu yüzden kıyaslama yapamayacağım. Sadece ürün hakkında ne düşündüğümü kısaca ifade etmeye çalışacağım, şimdiden okuduğunuz için teşekkür ederim.

Yukarda ne görüyorsunuz? Bir reçel kavanozu mu?

Tasarım:Jam HMDX5
Henüz kutusundan çıkartmadan bile şirin bir ürün olduğunu hayal edebiliyorsunuz.
Bu görmüş olduğunuz gibi kırmızı renk ve daha farklı seçenekleri de mevcut. Boyutları sebebiyle küp gibi çok şeker, elinize cuk oturuyor. Malzeme kalitesi olarak hiç fena değil bence en kötü yanı tuşları ve tuşa basınca çıkan sesler olmuş ayrıca çok sertler ve küçükler basarken biraz özenli olmak lazım. Hoparlörün altında yumuşak malzeme eklenmiş bu sayede kesinlikle zeminden kaymıyor. Yanda görmüş olduğunuz tuşlara ek bir adet daha tuş var o da cihazın altında yer alıyor; cihazı açıp kapatmak için. BT ve Aux arasında seçim ve aktifleştirmek için ek tuş bulunmuyor.

Özellik:
Yukarda söylediğim gibi cihazın temelde iki özelliği mevcut Bluetooth ile kablosuz bağlantı ve Aux kablosu ile kablolu bağlantı. Micro usb ile şarj oluyor ister pc üzerinden ister telefon adaptörünüze bağlayarak. Bu bağlantı türü artık her yerde olduğu için şarjın sorun olacağını pek sanmıyorum. Tam şarj ile kullanım süresi Aux ile 12 saat, BT ile 4 saat fakat bu değerler ses yüksekliği ile azalabilir, süre olarak fena değil ama daha iyi de olabilirdi. En azından micro usb ile şarj olması seyahatlerde rahatlatacaktır. Kablosuz çekim alanı 10 metre, bir odanın içinde kullandım ürünü, bir sorun göremedim. Macbook’a kablosuz bağlanıldığında iTunes’u kontrol edebiliyor fakat Spotify uygulaması açıkken play tuşuna basarsanız iTunes da aktif oluyor ikisi aynı anda çalışıyor 🙂 Biraz daha şeker yüklemesi yapmak lazım reçele 🙂 Aslında şeker seviyesi fena değil, örneğin BT ile cihaz aktif olsun AUX kablosunu bağladığınız an BT bağlantıyı kesiyor, kabloyu çıkardığınızda ise BT aktif hale gelerek eski bağlantısına 10 sn içinde tekrar bağlanıyor.

Ses Kalitesi:
Fiyat ve boyuna göre çok iyi, hatta ilk etapta muhtemelen çok şaşıracaksınız o derece 🙂 Fakat bu güzellik genellikle son ses seviyesinde etkin ve ses çıkışı oldukça güçlü ve baslı. Kısık seslerde ise bas neredeyse yok. Ses yükseldikçe çok daha keyifli oluyor yumurcak, düşük ses seviyesinde ise fark edilebilen hafif bir gürültü var. Aynı müzik ile 2011 model macbook pro ses seviyesi 70 db iken, bu cihaz ile 80 db. %100 güvenilir olmasada ses yükseklik farkı net şekilde ortada.

Fiyat:
Amerika’da 15-30 $, Türkiye’de ise 110 TL civarında ve hala satılmakta. D&R gibi müzik marketlerde de bulmak mümkün. Açıkcası fiyatının bu kalite için çok iyi olduğunu düşünüyorum. Bence almışken Jam Plus modelini de değerlendirmek lazım 🙂 1.5 Watt yerine 3 Watt’a sahip olmuş oluyorsunuz ayrıca iki hoparlörü bir birine bağlayıp stereo çıkış almak bile mümkün. Özetle bu ürünleri tavsiye ederim.

Değerlendirme

7.5 Sonuç

Ufacık tefecik içi dolu turşucuk!

  • Tasarım 8
  • Ses Kalitesi 7
  • Özellik 7
  • Fiyat 8
  • Kullanıcı Puanı (4 Oy) 8.1
Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.