Lincoln, Auto Shanghai’da Lincoln Zephyr Reflection ön izleme otomobilini tanıtarak, yalnızca Çin pazarı için tasarlanmış bir araçta Lincoln’ün küresel tasarım uzmanlığının en iyilerini sergiledi.

Lincoln Zephyr Reflectionteaser” modeli, Lincoln’ün tasarım felsefesinin ve imza özelliklerinin geleceğini, bu yılın sonundaki üretim modeli lansmanı öncesinde gösteriyor. Çin’de lüks sedanlara yönelik güçlü tüketici talebi ve Zephyr Reflection Çinli tüketicilere Çin için tasarlanmış benzersiz bir araç sağlayacak. Dinamik dış cephesi ve ileri teknoloji ürünü iç mekanı ile Lincoln Zephyr Reflection, Amerikan lüksüne yeni bir yorum getiriyor.

Lincoln Zephyr Reflection, genç müşteriyle duygusal olarak bağlantı kurmak ve onu cezbetmek için tasarlanmış. Dış cephe, Lincoln’ün imza niteliğindeki yatay tasarım dili sayesinde dinamik ve dikkat çekici. Önce arkaya taşınan şık gövde çizgileri, ardından etkileyici, kendinden emin ve iddialı bir ön panel ile görülüyor.

İmza niteliğindeki Lincoln ızgarası, ön cephede kademeli olarak uzanan zarif bir yıldız patlaması deseniyle yükseltilmiş. Yan tarafa doğru hareket eden Lincoln yıldızı, şık tasarım çizgilerini vurgulayan taşlanmış kapı kollarına kusursuz bir şekilde akıyor. Saten gümüş, renkli krom ve bakır vurgular gibi kişiselleştirilmiş avangart renk paketi, genç ve şık bir zarafet sunar.

Yaklaşıldığında, tam genişlikte arka lamba ve farlar da dahil olmak üzere bir dizi karşılama ışığı etkinleşir. Lincoln yıldızı yanar ve karşılama minderi akıcı, dinamik bir etki kazanır.

Zephyr Reflection’ın iç mekanı, tüketicilerin her gün karşılaştığı dijital stresi azaltmak için tasarlanmış sezgisel teknolojiler ve zahmetsiz deneyimler sunuyor. Ayrıca konsoldaki -neredeyse- tüm tuşlar, anahtar simgelerinin yalnızca etkinleştirildiğinde göründüğü yenilikçi bir dijital tasarım olan akıllı yüzeylerle donatılmıştır.

Zephyr Reflection, yüzeylerden uzaklaşan hoparlörler, minimalist çok işlevli bir düğme ve fütüristik bir direksiyon simidi gibi kutsal alanı zenginleştiren diğer sakinleştirici tasarımlara sahip. Tüm yolcuların yolculuğunu geliştirmek için tasarlanan kıyıdan kıyıya ekran, sürücü ve ön yolcu için benzersiz işlevsellik sunan üç gelişmiş ekranı bir araya getiriyor. Bölünmüş ekran, her iki tarafın da bağımsız olarak ayarlanabildiği ultra geniş, akıllı bir ekranın etkisini yaratarak sürücüye ilgili bilgiler ve ön yolcuya zengin bir eğlence ve diğer bilgiler sunuyor.

Akıllı Dijital HMI Dili ve İleriye Dönük Bir Gelecek

Yeni Lincoln Constellationİnsan-Makine Arayüzü (HMI) dili üç özel temaya sahip (Normal, Spor ve Zen) her biri müşterilerin yolculuk sırasında farklı ruh hallerini yansıtan iç temayı seçmelerine olanak tanır. Constellation’ın yıldızları akıcı, dinamik efektler ve hatta klimayı açmak için basit bir ayar yaparak kullanıcılara tazelenmiş bir çalışma duygusu ve görsel zevk getiriyor. Kıyıdan kıyıya ekranı zahmetsiz bir deneyim sağlar ve bölünmüş ekranın sezgisel kontrolü, sürücüye ve yolculara yolculuklarında zengin bir deneyim sunabilir.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.