Yeni Hyundai Tucson, New York’ta dünya çapında ilk kez tanıtıldı. Gelecek haftalarda Avrupa prömiyeri yapılacak.

Makyaj, Tucson’un tasarımı, en son gelişmiş sürücü destek sistemleri ve geliştirilmiş güç aktarma organları için büyük bir güncelleme sunuyor.

Yeni Hyundai Tucson, 2015 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana Hyundai’nin en çok satılan otomobili oldu.

Avrupa’da tasarlanan ve montajlanan Tucson, Avrupalı müşterilerin beklentilerini karşılamak ve bölgedeki başarı satışını sürdürmek için en yüksek kalite standartlarını karşılamaya çalışmakta. Göz alıcı dış tasarım, Cascading ızgara ve tam LED farların yanı sıra yükseltilmiş ön tampon ve yeni bir jant tasarımı ile rafine edilmiş. Araba ayrıca yeni bir arka stop lambası ve yeniden tasarlanmış bir arka tampon ve susturucu ile donatılmış. Olağanüstü bir ferahlık, ergonomik iç tasarım ve gelişmiş güç aktarma sistemlerinin bir kombinasyonunu sunan Yeni Tucson, daha fazla verimlilik ve sürüş dinamiği ile bizleri ikna etmeye çalışıyor.

Yeni Tucson, iki dizel ve iki benzinli motor tarafından desteklenmektedir. Hepsi, emisyonlarını daha da iyileştirmek için revize edilmiş.

En güçlü seçenek 186 PS güç sunan 2.0 dizel motor. Bu yüksek performanslı motor, dört tekerlekten çekiş ile birlikte geliyor ve altı ileri manuel şanzımanla (6MT) veya isteğe bağlı olarak yeni geliştirilmiş sekiz ileri otomatik şanzımanla (8AT) alınabiliyor.

Alternatif olarak, müşteriler iki güç opsiyonlu yeni geliştirilen 1.6 dizel motor arasından seçim yapabilir: standart versiyon 115 PS ve daha güçlü versiyonu 133 PS. Her iki motor da standart olarak altı ileri manuel şanzıman ve önden çekişli sisteme sahip. Yüksek güçlü versiyonu için Hyundai, yedi ileri çift debriyajlı şanzıman (7DCT) ve önden veya dört tekerden tahrik seçeneği sunuyor.

Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için sunulan iki benzinli motordan biri, altı ileri manuel şanzıman ve önden çekişe sahip 1,6 litrelik GDI 132 PS. Diğeri 177 PS güç üreten 1,6 litrelik T-GDI. Her ikisi de ön veya dört tekerden tahrikli şekilde 6MT veya 7DCT ile eşleştirilebilir. Yeni Tucson’un tüm motor serisi, yeni Euro 6c emisyon standartlarını karşılayarak yakıt verimliliğini artırıyor.

QI standartında kablosuz şarj imkanı sunan Tucson, Apple CarPlay, Android Auto ve Bluetooth bağlantısını destekleyen 7 inçlik bir bilgi ekranına sahip ayrıca sistem Krell tarafından geliştirilmiş üstün bir ses sistemine sahip. A’dan B’ye verimli ve konforlu bir sürüş için araç, 3D haritalar ve gerçek zamanlı güncellenen bilgiler dahil olmak üzere LIVE Servislerine yedi yıllık ücretsiz abonelik sunan sekiz inçlik bir navigasyon sistemi ile donatılabilir.Diğer bir standart özellik ise arkadaki ekstra USB port.

Yeni Tucson’daki en yeni Hyundai SmartSense aktif güvenlik ve sürüş destek özellikleri en yüksek Avrupa güvenlik standartlarına uygun: İleri Çarpışma Önleme Yardımı (FCA), Şeritte Kalma Yardımı (LKA), Sürücü Dikkat Uyarısı (DAW) ve Akıllı Hız Sınırı Uyarısı (ISLW) gibi özelliklere sahip.

New York’taki dünya prömiyerini takiben, Yeni Tucson, birkaç hafta sonra Avrupa’da ilk kez tanıtılacak. Avrupa lansmanında model hakkında daha fazla bilgi ve içerik sunulacak. Bu yaz Avrupa’da satışa çıkacak.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.