Volkswagen’in Dördüncü SUV’u T-Roc Tanıtıldı.

Kompakt T-Roc, gösterişli tasarım stili, coupé benzeri tavan, çarpıcı biçimde geniş ön alan ve sportif oranlar sunuyor.

 • Volkswagen’den T-Roc: Yeni crossover, SUV hakimiyetini kompakt bir hatchback’in dinamizmiyle birleştiriyor.
 • Progresif tasarımı ile T-Roc sürprizleri: Öncü hatlar, coupé tarzı tavan, belirgin geniş ön uç, özlü oranlar.
 • SUV saldırganlığı: Kompakt T-Roc ile Volkswagen, Tiguan, Atlas / Teramont ve Touareg’den oluşan SUV serisini tamamlıyor.

  2018 Volkswagen T-roc

 • Otomatik olarak güvenli: Çok çeşitli yardım sistemleri mevcut; Şehir içi acil frenleme fonksiyonu ve şerit takip asistanı standart.
 • Opsiyonel olarak camla kaplanmış bilgi-eğlence sistemi ve Active Info Display sunuluyor.
 • Altı adet TSI ve TDI motor: 115 PS ‘den 190 PS’ ye kadar güç çıkışı sağlıyor.
 •  4MOTION ve DSG: 190 PS motor, standart olarak 7 vitesli DSG şanzıman ve 4 tekerden çekiş sistemi ile geliyor.
 • MQB sayesinde optimum paket: Kompakt dış, muazzam iç mekan: Beş kişilik otomobil sınıfının en büyük bagaj bölümlerinden birine sahip. (ikinci koltuk sırasına ve koltuk arkalıklarının tepesine yüklendiğinde 445 litre).
 • İstediğiniz gibi: Standart olarak iki renkli tasarıma sahip T-Roc Stil) ve T-Roc Sport (isteğe bağlı iki renkli tasarım) kapsamlı kişiselleştirmeyi sağlıyor.

T-Roc ismi de nereden çıktı?

‘T’, SUV DNA’sı ve güçlü yönleri yeni modele aktarılan otomobilin başarılı öncüleri olan Tiguan ve Touareg’dir. ‘Roc’ ise İngiliz Rock’dan türetilmiş. T-Roc, SUV hakimiyetini kompakt bir hatchback modelinin çevikliği ve kompakt sınıfın dinamizmini birleştirmek anlamına geliyor.

Boyutlar

MQB sayesinde, geliştirme ekibi çok dinamik oranlar uygulamayı başardı. Bu özellikle yeni T-Roc için geçerli. Crossover model 4,234 mm uzunluğa (Tiguan’dan 252 mm daha kısa) ve 2.603 mm dingil mesafesine sahip.
SUV genişliği 1,819 mm (dış aynalar olmadan) ve yüksekliği 1,573 mm‘dir. Oldukça düşük tavan yapısına göre nispeten geniş olan genişlik, aracın dinamik oranlarını vurguluyor. Aynı zamanda, gövdenin diğer SUV’lara kıyasla daha düşük ağırlık merkezi de taşıma özelliklerini optimize ediyor.
Sürücü ve yolcuların oturma pozisyonu yüksek tutulmuş; önde, koltuk yüksekliği en az 572 mm ve arkada 618 mm’dir. Bagaj 445 litre demiştik, bu da 1,290 litreye kadar çıkabiliyor.

Eğlence

2018 Volkswagen T-roc

Tüm T-Roc sürümlerinde standart donanım, 6.5-inç dokunmatik ekrana sahip Kompozisyon Renkli bilgi-eğlence sistemi içeriyor. Bir sonraki seviyede, CD çalarlı, cam kaplı 8.0-inç Kompozisyon Media sistemi mevcut. Ayrıca 8.0 inç ekranlı, Discover Media içeren üst sistem, ayrıca camla kaplanmış bir navigasyon modülü ile birlikte geliyor.

Aktif Bilgi Ekranı ve bilgi-eğlence sistemi, akıllı telefon ve Volkswagen Car-Net vasıtasıyla maksimum sayıda çevrimiçi hizmet ve uygulama için sistematik olarak özelleştirilmiştir. Telefon ve medya kitaplığı da en iyi şekilde entegre edilmiştir. Bu fonksiyonların her ikisi de, Aktif Bilgi Ekranı ile bilgi-eğlence sistemi vasıtasıyla görüntülenebilir ve kontrol edilebilir. 8.0-inç bilgi-eğlence sistemi, App Connect (entegre MirrorLink®, Apple CarPlayTM ve Google’dan Android AutoTM) ile genişletilebilir.

İsteğe bağlı ‘Comfort’ cep telefonu arayüzü ile uyumlu akıllı telefonlar indüktif şekilde şarj edilebilir ve harici antenle birleştirilebilir. Tüm bunlar, akıllı telefonu vites kolunun önündeki bir saklama bölmesine (cep telefonu arabirimi ile) yerleştirilmesiyle aktif olur. 2014 yılında Apple tarafından satın alınan ABD merkezli ses uzmanı Beats, ayrıca T-Roc’un içine uyarlanmış 300 watt, 8 kanallı bir ses sistemi sunuyor.

Motor ve Şanzıman

 • 1.0 TSI 115 PS, 200 Nm, 6-ileri manuel, önden çekiş
 • 1.5 TSI  150 PS, 250 Nm, 6-ileri manuel, önden çekiş
 • 1.5 TSI 150 PS, 250 Nm, 7-ileri DSG, önden çekiş
 • 1.5 TSI 150 PS, 250 Nm, 7-ileri DSG, 4MOTION
 • 2.0 TSI 190 PS, 320 Nm, 7-ileri DSG, 4MOTION
 • 1.6 TDI 115 PS, 250 Nm, 6-ileri manuel, önden çekiş
 • 2.0 TDI 150 PS, 340 Nm, 6-ileri manuel, önden çekiş
 • 2.0 TDI 150 PS, 340 Nm, 6-ileri manuel, 4MOTION
 • 2.0 TDI 150 PS, 340 Nm, 7-ileri DSG, önden çekiş
 • 2.0 TDI 150 PS, 340 Nm, 7-ileri DSG, 4MOTION
 • 2.0 TDI 190 PS, 400 Nm, 7-ileri DSG, 4MOTION

 

Opsiyon güvenlik donanımları; Yaya izleme ve şehir acil durum frenlemeli ön yardım alanı İzleme sistemi, Adaptif Hız Sabitleme (ACC) (manuel şanzımanda 30 ila 210 km/s, DSG ile 0 ila 210 km/s arası etkin), Dinamik Yol Tabelası Ekranı, Arka Görüş kamerası, Arka Trafik Uyarısı ile Şerit değiştirme sistemi, Kör Nokta izleyici şerit değiştirme sistemi, Şerit Yardım ve şeritte tutma sistemi, Park Yardımcısı, Trafikte sürüş Yardımı, Acil Yardım, Proaktif yolcu koruma sistemi ve Sürücü Uyarı Sistemi.
T-Roc, 20.000 € sınıfında (Alman pazarında) yerini alacak. Lansmanı bu Kasım ayında Avrupa’da başlıyor. Türkiye için 100.000 TL başlangıç etiketine sahip olması muhtemeldir ve 2018 ilk yarısında gelecektir.
Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.