Ford C-Max 1.5 TDCI PowerShift Dizel Otomatik Testi.

1.6 TDCI 6 ileri manuel versiyonunu burada anlatmıştım şimdi karşımızda 1.5 TDCI PWS var 🙂

İç mekan, konfor, yalıtım, güvenlik, sürüş ve detay bilgilerine hemen yukardaki verdiğim link ile erişebilirsiniz tekrar tekrar aynı şeyleri yazarak sizi yormak istemiyorum.

Motor & Tüketim

1.5 tdci 120 ps güç ve 300 Nm tork üretiyor. Üzerindeki Powershift, 6 ileri ıslak çift kavramadan oluşuyor ve mevcut 2.0 TDCI Ford’lar ile kullanılıyor. Vites geçişleri sarsıntısız gerçekleşiyor. Vites değişimleri bir manuel kullanıcı gibi yapılıyor, vitesler gereksiz yükseltilmiyor ve sürekli olarak güç sizi hazır bekliyor. Kararsız kaldığı durum görmedim. Kulakçıklar ile değişim Focus gibi çok hızlı değil ama yeterli düzeyede diyebilirim. Performans olarak ise kesinlikle yeterli güce sahip zorlanacağınız bir yol şartı olmayacaktır.

Otomobili 27 km’de aldım 296 km’de teslim ettim bu süre zarfında karma tüketim değerim 7.7 oldu. Karma dediğim benim karma sürüşüm yani ş.içi ve ş.dışı sürüş karışımı değil 🙂 İstanbul içinde 7.0 lt’lerde gezebileceğini düşünüyorum. Uzun yolda ise 4.0-4.5 lt görülebilir tabi ki hız sınırını fazla yüksek tutmamak kaidesi ile aşağıdaki galerilerde tüketim değerlerini görebilirsiniz. Ben 17 km’lik mesafede (Bostancı-Pendik D100) 3.7 lt yakaladım.

  • Bu otomobilde direksiyon simidi ısıtma özelliği vardı.Normalde bu donanım, listelerde yer almıyor.

Değerlendirme

8.5 Sonuç

Manuel versiyon için ''Olgun bir aile arabası. Şu hali ile tek eksiği daha fazla eşya gözleri ve pratiklik. Dizel otomatik seçeneği ile MPV beklentilerini tamamen karşılayacağını düşünüyorum.'' demiştim.

  • İç mekan 8.5
  • Konfor 8.5
  • Motor 9
  • Şanzıman 9
  • Yol Tutuş 7.7
  • Kullanıcı Puanı (23 Oy) 7.2
Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.