Ford’un ağır ticari araç üretim ve mühendislik merkezi Ford Otosan, global büyüme stratejisi doğrultusunda Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’ndeki bayi ağı yapılanmasını tamamladı.  Ortadoğu pazarındaki iddiasını altyapı çalışmaları ile güçlendiren Ford Trucks, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin ardından, geçtiğimiz günlerde Umman, Katar ve Bahreyn’deki bayi açılışları ile yayılımını genişletti.

 

FordTrucks_Ortadogu

 

Ford Trucks’ın global büyümesi kapsamında gerçekleştirdiği Körfez Bölgeleri bayi açılışlarında konuşma yapan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün; “Ford Trucks olarak, global büyüme hedefimiz doğrultusunda en öncelikli pazarlarımızdan biri olan Ortadoğu’ya yönelik başlattığımız atılım yeni bayi açılışları ile önemli bir noktaya ulaştı. Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki bayi ağımıza Katar, Umman ve Bahreyn’i ekleyerek Ortadoğu ve Körfez ülkelerindeki yapılanmamızı tamamlıyoruz. Bölgeye özel olarak geliştirdiğimiz ürünlerimizle müşterilerimizin beklentilerini karşılayacağımıza eminiz. Önümüzdeki dönemde, ihracat satışlarımızın %25’ini Ortadoğu bölgesinin oluşturmasını hedefliyoruz. Gelişen satış ve servis yapılanmamız ile Körfez Ülkeleri ve Ortadoğu’daki müşterilere daha yakından hizmet sağlayacağız. Ford Trucks’ın global yatırımları yalnızca Ortadoğu ile sınırlı değil. Global büyümemiz büyük bir hızla devam edecek” dedi.

Ford Trucks, 2020’de 50 ülkede olacak

Ford markasının Avrupa’daki ticari araç üretim ve Ar-Ge merkezi olarak dikkat çeken ve Türkiye’nin öncü otomotiv şirketi olan Ford Otosan, geliştirdiği Ford Trucks modelleri ile dünya çapında ses getirmeye devam ediyor. Global ürün geliştirme faaliyetleri Türkiye’de gerçekleştirilen ve Eskişehir İnönü Fabrikası’nda üretilen Ford Trucks çekici ve kamyonları ile uluslararası anlaşmalara imza atılıyor. 2020 yılına kadar 50 ülkede distribütörlük ve bayi ağı yapılanmasını tamamlamayı hedefleyen Ford Trucks, Rusya ve Türki Cumhuriyetler’deki bayi geliştirme çalışmalarının yanı sıra, Kuzey Afrika ağır ticari araç pazarında ilk 3 marka arasına girme hedefiyle, stratejik başlangıç noktası olarak kabul ettiği Fas’ta da geçtiğimiz yıl bayi açmıştı. 2014 yılının sonunda Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleştirdiği bayi açılışları ile Ortadoğu bölgesindeki yapılanmasına da hız vermişti. 2016’nın ilk ayında Körfez Ülkelerinde yapılan açılışlar ile Ortadoğu büyümesini tamamladı.

Sıcak İklim Paketi’ne sahip, bölgeye uygun modeller

Fuarda sergilenen Ford Trucks modelleri, sıcak ve tozlu bölge koşullarına uygun olarak güçlendirilen klima, filtre ve radyatör içeren “Sıcak İklim Paketi” ile sunuluyor. Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen Sıcak İklim Paketi’nin 2 yıllık geliştirme süreci boyunca Ortadoğu bölgesinde araç dayanıklılık testleri; laboratuvar ortamında bölge şartlarının simüle edildiği yüksek sıcaklık, nem ve toz dayanım testleri ve gerçek yol koşullarında kat edilen 300.000 km’yi aşkın yol testleri gerçekleştirildi. Sıcak İklim Paketi, Ortadoğu’da satışta olan tüm modellerde standart olarak sunuluyor.

Kaynak:Ford Blog

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.