‘One Ford’ politikasının artık en üst noktaya geldiğini düşünen Ford, yeni modelleri artık bölgeye daha uygun üretecek.

One Ford politikasından tamamen vazgeçilmeyecek fakat yeni modeller her bölgeye göre daha özgün üretilecek.

Mustang, One Ford stratejisi ile küresel model olarak geliştirildi keza Fiesta Amerika’da satışa sunuldu ve Brezilyalı EcoSport Avrupa’da sunulmaya başladı. Bunların yanı sıra Ford, Aston Martin, Jaguar, Land Rover, Volvo ve Mazdadaki hissesini portföyünden çıkardı. One Ford stratejisi 2008’deki ekonomik krizin ardından Ford’un tekrar finansal olarak güç kazanmasında da etkin rol oynamıştır.

Gelecek nesil Ford Focus (MK4), ana felsefeden birazcık sapacak ve giriş modeli Amerika’da sunulurken Avrupa müşterisine sunulmayacak. Görünüş olarak aynı olsalar da Amerika modelleri daha az özellik barındıracak.

Amerikan Focus’un donanım standartları düşecek ve bunun yanında daha az gelişmiş süspansiyon sistemi kullanılacak (süspansiyon detayı burada). Bunun nedeni, yüksek sürüş dinamikleri ihtiyacının bu pazarda ve bu fiyat noktasında daha az gerekli görülmesindendir.

Yeni Ford tasarımları, eğlenceli sürüşe ve ‘harika’ görünüme sahip olacak. Araçlar tamamen değiştirilmeyecek, sadece geliştirilecek. Ancak bu durum Fiesta’da gelecek nesil‘den sonra gözükür olacak çünkü gelecek nesil Fiesta, mevcut Fiesta’dan çok daha farklı olacak.

Son olarak Vignale ailesi, yeni Fiesta’nın tanıtımıyla birlikte Fiesta Vignale ile genişleyecek.

Ford Avrupa Yeniden Yapılanıyor

2018 Ford Focus MK4 Test Ediliyor

2017 Yeni Ford Fiesta Gizli Çekim

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.