Ford SYNC 4 İletişim ve Eğlence Sistemi Tanıtıldı. Nihayet kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto’ya kavuştuk!

  • Ford’un yeni nesil SYNC 4 iletişim ve eğlence sistemi, navigasyon, müzik ve aracınızı akıllı telefonunuza daha hızlı ve kolay bir şekilde bağlamaya yardımcı olmak için SYNC3’ün hesaplama gücünü iki katına çıkardı.
  • Tamamen yeni bulut bağlantısı, ses tanıma özelliğini internet arama sonuçlarının gücüyle birleştirir; böylece sürücüler ve yolcular en yakın restorandan en yakın elektrikli araç şarj istasyonuna kadar her zaman en son bilgilere erişebilirler.
  • 8″ ila 15,5″ arasında değişen çeşitli yeni dokunmatik ekranlarda çalışmak üzere uyarlanan SYNC 4, aynı anda farklı özellikleri görüntülemek için gelişmiş çoklu görev sistemine sahip.
  • SYNC 4 ayrıca kablosuz Apple CarPlay, Android Auto ve SYNC AppLink uyumluluğu içeriyor.
  • SYNC 4 tercihlerinizi otomatik olarak öğrenme ve doğru zamanda önceki kullanıma dayalı olarak yararlı önerilerde bulunma konusunda makinede öğrenme yeteneğine sahip olacak.

Ford bugün, her zamankinden daha hızlı, daha kolay ve daha basit olan SYNC iletişim ve eğlence sisteminin yeni nesline önizleme yaptı.

Bulut tabanlı bağlantı ve ses tanıma özelliğine sahip SYNC 4, müşteriler için kapsamlı arama sonuçları ve daha fazla işlevsellik sunuyor. Bunlardan birkaçı da şöyle; güncel son trafik bilgisine ayak uydurmak için bulut tabanlı navigasyon, dijital kullanıcı el kitaplarına hızlıca göz atma yeteneği ve akıllı telefonlardan ve mobil cihazlardan Apple CarPlay, Android Auto ve AppLink uygulamalarıyla kablosuz uyumluluk.

Mevcut tüm 12 inç ekranlarda, ekran daha büyük ve daha küçük pencerelere bölünerek çoklu görev etkin olacak. Örneğin, bir müşteri şarkıları değiştirirken navigasyon rotasını ekranda tutmak istiyorsa, radyoyu veya diğer akış müzik servislerini daha küçük ekran alanında görüntülemeyi seçebilir. Müşteriler, Talep üzerine Bilgi olarak görüntülenmek üzere dokuz farklı özelliği hızlı bir şekilde kaydırabilir ve böylece SYNC 4’ün kullanımını kolaylaştırır.

15,5 inç ekranlara sahip SYNC 4, Uyarlanabilir Dash Kart özelliğine sahip. Bir uygulamayı her başlatmak istediğinizde menüler arasında gezinmek yerine, kısa süre önce kullanılan veya popüler özellikler ekran kartının ana bölümünün altında yatay olarak listelenir. Bu kartlar rotanızdaki bir sonraki adım gibi yararlı bilgileri gösterir, ancak aynı zamanda etkileşimlidir. Müzik çalarınızı getirmek zorunda kalmak yerine şarkıları doğrudan karttan duraklatabilir veya atlayabilirsiniz; benzer şekilde telefon durumunuzu görüntüleyebilir veya çağrıları karttan sonlandırabilirsiniz.

Artık her yeni Ford aracı, 4G LTE Wi-Fi Hotspot’lu isteğe bağlı FordPass Connect™ ile birlikte geliyor, bulut bağlantısı SYNC 4’te standart olarak geliyor. (Türkiye’de henüz yok)

Navigasyon, internete tamamen bağlı olup, en son trafik ve inşaat bilgileriyle sık sık yenilenen haritalar ile bilgilendirilmekte, böylece müşterilerin rotaları için en güncel bilgileri edinmeleri sağlanmaktadır. Ford ayrıca, park yeri kullanılabilirliğini ve fiyatları paylaşma kabiliyetine sahip isteğe bağlı navigasyon ile SYNC 4’ü donattı.

Favori Uygulamalarınız için Kablosuz Telefon Bağlantısı

Akıllı telefonları ve mobil cihazları araçlarıyla eşleştiren SYNC 4, müşterilerin kablo bağlantısını kesmelerini sağlayarak daha da kolaylık sağlıyor. Ford, ilk kez Apple CarPlay ve Android Auto’nun yanı sıra Waze veya Ford + Alexa gibi SYNC AppLink uygulamalarının kablosuz uygulamasını uyguluyor.

Müşteriler, araç içi eğlencenin eşzamanlı çalışmasını sağlamak için hem Bluetooth hem de Wi-Fi kullanmaya devam edecekler. Kablosuz şarj etme özelliği nihayet bir anlam kazanmış olacak artık kabloları yanımızda taşımaya gerek kalmayacak.

Bu özelliklere ek olarak, AppLink tarafından sağlanan Kolaylık Kontrolleri, akıllı telefonunuzdan aydınlatma, iklim veya radyo gibi çeşitli araç özelliklerinin kontrol edilmesini sağlar.

Dijital Kullanıcı El Kitabı

Yeni bir dijital kullanım kılavuzuna sahip olan SYNC 4 ile aracınız hakkında bilgi edinmek de her zamankinden daha kolay olacak. Dijital kullanıcı el kitabı, düzinelerce sayfa arasında gezinmek yerine, araç özellikleri hakkında derinlemesine bilgiler, öğrenmenize yardımcı olacak “nasıl yapılır?” videoları akışını ve daha fazlasını içerecek. Hepsine aranabilir bir veri tabanı üzerinden erişilecek.

Yeni SYNC 4 sistemi, 2020’de belirli Ford araçlarında mevcut olacak.

Video

Görseller

 

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.