Makyajlı Peugeot 308 markanın yeni ön tasarımını yansıtan ve ‘Aslan’ logosuna ev sahipliği yapan dikey konumlu ön ızgara, oldukça şık ve dinamik tasarımlı motor kaputu, ve tüm donanım seviyelerinde sunulan LED gündüz farları ile makyaj operasyonundan geçti.

Yeni Peugeot 3008 SUV’da da kullanılan tüm gelişmiş sürücü destek sistemlerini kullanıma sunan Makyajlı Peugeot 308’in motor kaputunun altında performansla yakıt ekonomisini aynı potada eriten yüksek verimlilik seviyesine sahip dizel ve benzinli motorlar görev yapıyor. Yeni BlueHDi 1.6L 130 PS dizel motor ve BlueHDi 2.0L 180 PS dizel motor ile kombine edilen yeni sekiz (8) kademeli otomatik şanzıman en önemli yenilikler olarak öne çıkan yenilikleren. Ayrıca Peugeot gerek benzinli, gerekse de dizel motor seçeneklerinde Euro 6.c normunu rahatlıkla karşılayabilmekte.

Sürücü destek sistemleri ve bağlanabilirlik

Makyajlı Peugeot 308’in sürücü destek sistemi; Aktif Güvenlik Fren Sistemi ve Aktif Şerit Takip Sistemi de dahil olmak üzere sekiz adede kadar son derece gelişmiş sistemi bünyesinde barındırıyor. 308, ayrıca fren yaparak aracı durdurabilen (sadece otomatik şanzımanlı versiyonlarda) veya 30 km/s fonksiyonuna sahip olan (sadece manuel şanzımanlı versiyonlarda) hız sabitleme sistemine sahip ilk PSA Grubu otomobili olmasıyla öne çıkıyor.

180° açılı arka kameraya sahip Visiopark ve Park Yardımcısı fonksiyonu ile donatılan yeni Peugeot 308 park ve manevraları sürücünün kabusu olmaktan çıkartıyor. Park Yardımcısı fonksiyonu aracın bulunduğu sokaktaki boş park alanını ölçüyor ve aracı boş park yerine yönlendiriyor.

Yüksek verimlilik seviyesine sahip yeni motor ve güç aktarma organları

Makyajlı Peugeot 308 GT’de sunulan 2.0 litrelik BlueHDi 180 PS dizel motor Japon şanzıman uzmanı Aisin ile birlikte geliştirilen tamamen yeni sekiz (8) kademeli EAT8 Tam otomatik şanzıman ile kombine ediliyor.

Önemli bir geliştirme aşamasından geçen 1.2 litrelik 3 silindirli benzinli motor gerçek sürüş koşullarında daha düşük yakıt tüketimi ve daha düşük emisyon değerlerine imza atıyor. PureTech 130 S&S motordaki yüksek hassasiyetli enjeksiyon kontrolü, yanma verimliliğini arttırırken, egzoz gazı katalizörün ardından benzin partikül filtresinden geçiyor. Yeni altı ileri vitesli manuel şanzıman yüksek performanslı motorun verimliliğini destekliyor.

Yeni Peugeot 308, PSA Grubu’nun yeni 1.6 litrelik BlueHDi 130 PS dizel motorunu kullanan ilk modeli. Sıralı dört silindirli motor da yakıt kullanımı ve egzoz emisyon kontrolü ile destekleniyor. Yanma verimliliği, patentli yanma odası tasarımı ile geliştiriliyor.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.