Avrupa’nın en çok satan küçük crossover’ı Renault Captur yenilendi. Yeni Captur daha kullanışlı tasarıma sahip ve yeni teknolojileri barındırıyor. Ayrıca ilk defa Initiale Paris sürümü de mevcut olacak.

Renault’nun yeni aydınlatma imzası

Yeni Fransız tasarımı Yeni Captur’da da devam ediyor, Tam LED ‘Pure Vision’ ön farlar aracın görünümünü ve güvenliğini arttırırken, parlamayı da azaltıyor. Tamponun alt kısmında, markanın aydınlatma imgesinin sembolize edildiği C-şekilli LED Gündüz Farı konumlandırılmış. Arka lambalar da benzer şekilde gece ve gündüz görünür özelliğe sahip.

Captur artık sabit bir cam tavan ile alınabiliyor. Aracın iki ton konfigürasyonunda müsait olan bu yeni özellik daha aydınlık bir kabin sağlıyor.

Bose®‘un birinci sınıf ses sisteminin eşsiz deneyimi, kabini gerçek bir konser salonuna dönüştürerek canlı bir performansa layık orijinal, açık ve gerçekçi müzik üretiyor. Bu ses deneyimi, altı yüksek seviye Bose hoparlör ve bir subwoofer ile yaşatıyor.

Yeni R-LINK Evolution ile Captur, Android Auto desteği sağlarken ne yazık ki Apple CarPlay desteği sunmuyor.

Güvenlik olarak yapılan yeniliklerden biri olan Kör Nokta Uyarısı sistemi, ilk kez Captur ile sunulmaya başlıyor. 30 km/h ve 140 km/h hızları arasında devrede olan sistem dört ayrı sensör ile çevre araçları sürekli kontrol ederek sürücüyü uyarıyor.

Eski versiyonda sadece arka park sensörü sunan Captur artık ön park sensörü ve eller serbest otomatik park sistemini de sunuyor.

INITIALE PARIS (IP) donanımı, Renault’nun uzmanlığını en üst seviyede gösteriyor

Ön tarafta daha şık bir ızgara göze çarpıyor, ayrıca gri renkte uygulanan eklemeler IP versiyonda daha koyu ve daha az dikkat çekerek şık gözüküyor. Aracın her iki tarafındaki krom eklerde ise INITIALE PARIS yazısı mevcut. Ayrıca 17” jant seçeneği de bu modele özgü tasarlanmış.

İçerde ısıtmalı Nappa deri koltuklar, Nappa deri kaplamalı direksiyon simidi, krom süslemeler ve deri kaplı konsol dikkat çekiyor.

Motor ve şanzıman olarak eskisiyle çok farklılık yok. Dizel olarak 1.5L dCi 90 ps ve 110 ps; benzinli olarak 0.9L 90 ps ve 1.2L 120 ps seçenekleri mevcut.

90’lık benzinli 5 ileri manuel şanzıman ile sunulurken, 120’lik turbo benzinli motor ise 6 ileri manuel ve EDC çift kavrama otomatik şanzıman seçeneği sunuyor.

90’lık turbo dizel makina ise 5 ileri manuel ve EDC çift kavrama otomatik şanzıman ile alınabiliyor. 110’luk turbo dizel ise sadece 6 ileri manuel şanzıman ile satışa sunulacak. (Türkiye’de 110’luk satılmayabilir)

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.