Makyajlı Škoda Fabia, 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

  • ŠKODA FABIA, LED ön ve arka farları da içeren ön ve arka uçlar yeniden tasarlamış.
  • Dört adet 1.0 motor arasından seçim yapabilecek, dizel motor artık yok.
  • Ek yardım sistemleri, 6.5 inç ekranlı ‘Swing’ bilgi-eğlence sistemi ve daha falza ‘Simply Clever‘ özellikler diğer dikkat çeken yeniliklerden.
  • Pazar lansmanı 2018 yılının ikinci yarısında gerçekleşecek. Türkiye’ye de bu zamanlarda gelmeye başlayacaktır.

ŠKODA FABIA için LED farlar ve LED arka farlar ilk defa sunuluyor. Alaşım jantlarının seçimi de genişletilmiş, buna hatchback için 18 inç jant eklenmesi de dahil.

ŠKODA FABIA’nın motor serisi, her biri üç silindirli ve 1.0 litrelik bir kapasiteye sahip dört benzinli tahrik grubundan oluşacak. MPI motorlar 60 hp ve 75 hp güç çıkışı sunarken, iki TSI motor ise 95 hp ve 110 hp güç çıkışı sunuyor.
Her iki TSI motor da benzin partikül filtresi ile donatılmış ve sadece 110 hp TSI motor 7 ileri DSG şanzıman opsiyonuna sahip.
Dizel motor seçeneği artık Fabia’da bulunmuyor.

Yeni eklenen özelliklere göz atmak gerekirse; Yeni Kör Nokta Tespiti özelliği, sürücüyü kör noktadaki araçların varlığına veya çok şeritli otoyollarda sürüş sırasında arkaya doğru hızla yaklaşmalarına bildiriyor. Arka Trafik Uyarısı sistemi, aracın arkasında neler olup bittiğini izler ve geri giderken çarpışma tehlikesi konusunda uyarıyor. Bir diğer yeni özellik, sistem yaklaşmakta olan trafiği veya ilerideki araçları algıladığı anda otomatik olarak kısa hüzmeye geçen Işık Yardımı.

Bilgi/eğlence sistemi ‘Swing‘ şimdi 6.5 inçlik bir ekran sunuyor ve ayrıca sürücülerin ŠKODA Connect’in tüm mobil çevrimiçi servislerini kullanmasına izin veriyor. ‘Amundsen‘ navigasyon sistemi ile donatıldığında, ŠKODA FABIA trafikle ilgili gerçek zamanlı bilgilerle Online Trafik Bilgisi servisini sunacak. Bu arada yenilikçi SmartLink+ teknolojisi, Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLinkTM ve SmartGate standartlarının tüm avantajlarından yararlanmayı mümkün kılıyor.

ŠKODA FABIA‘yı küçük otomobil segmentinde ayrı tutan markanın akıllı özellikleri, günlük kullanımda konfor ve işlevselliği artırmak için tasarlanmış pratik dokunuşlar içeriyor ki bunlar gerçekten işe yarayan özellikler.
Bu ‘Sadece Zekice‘ özelliklerden daha büyük bir sayı artık mevcut. Yakıt deposu kapağında saklanan buz kazıyıcı şimdi, yeni bir fonksiyon olarak, lastik taban derinliğini ölçmek için bir gösterge içeriyor. Araba ayrıca ilave konfor için arka koltuktaki yolcular için USB bağlantı noktaları ile donatılabilecek. ŠKODA FABIA COMBI’nin bagajındaki yan bölme aynı zamanda taşınabilir bir LED feneri de içeriyor.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.