Peugeot ve Citroen, İlk Gerçek Dünya Yakıt Testi Sonuçlarını Müşterilerine Sundu.

Peugeot ve Citroen, müşterilerine verdiği şeffaflık taahhütlerini yerine getiriyor. Grup, 2016 Cenevre Fuarında üç modelinin gerçek dünya yakıt sonuçlarını sundu. Bu girişim otomotiv endüstrisinde dünyada bir ilk. Bundan önce bazı firmalar çalışmalar yaptığını iletmişti fakat sonucu yayınlayan ilk şirket oldu.

PSA, bu testi iki sivil toplum kurumu ile gerçekleştirdi bunlar; Transport & Environment (T&E) ve France Nature Environment (FNE) ve bunlar Bureau Veritas tarafından gözetim altında tutuldu. Bu protokol, PSA müşterilerinin gerçek dünya yakıt tüketimini ve bağımsız veri tabanı sonuçlarını onaylamaktadır.

PSA, üç popüler ürününün tüketim değerlerini sunuyor, bunlar; Citroen C4 Grand Picasso, Peugeot 308 ve DS 3. Test güzargahı, 25.5 km’lik şehir içi, 39.7 km’lik şehirler arası ve 31.1 km’lik otoyol’dan oluşuyor. Test, gerçek yaşam koşullarında gerçekleştirildi, özellikle yolcu ve bagajları ihmal edilmedi. Yol geçişleri ve klima sistemi kullanıldı. Yapılan bu ilk ölçümler müşterilerin (bağımsız şirketler tarafından tutulan anket) verileri ile kıyaslanabilir bunun sonucunda yapılan testlerin tipik sürücü tarafından yapılmış olduğunu onaylar.

Hikaye kısmını geçelim sonuca gelelim artık 🙂 Firmanın verdiği sonuçlara ek mevcut sunulan fabrika karma test tüketimini de ekliyorum tabloya,buyrunuz…

Test AraçlarıPEUGEOT 308 BlueHDi 120 S&S BVM6 AllureCITROËN C4 G.P. BlueHDi 120 S&S BVM6 ExclusiveDS 3 BlueHDi 120 S&S BVM6 So Chic
Protokol'ün Ölçtüğü5.05.64.9
Müşteri Anketi5.0 / 5.15.5 / 5.75.1 / 5.3
Fabrika Karma Tüketimi3.24.03.6

Peugeot,Citroen ve DS, 2016 yazından önce 30 modelin resmi tüketim değerlerini sunacak.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde sunduğumuz, What Car gerçek dünya tüketim test değerlerine buradan ulaşabilirsiniz. 308 benzinli seçeneği ile listenin birincisi, dizel seçeneği ile listenin dördüncüsü olmuştu.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.