İspanyol otomobil üreticisi Seat’tan beklenen haber geldi. Tamamen yeni ATECA karşınızda!

Seat Ateca

Ateca’nın dünya lansmanı, Mart ayında Cenevre Otomobil fuarında yapılacak ama öncesinde aracın bazı bilgileri verildi.

İspanyol üreticisi Leon’un başarılı çizgilerini, Yeni SUV modeli olan Ateca’ya büyük ölçüde taşımış. Önden bakıldığında Leon’u andıran Ateca, iç mekanda da yine Leon ile çok benzer izler taşıyor. Kokpit, sade ve anlaşılır buton yerleşimine sahip. Hiç şaşırmadınız değil mi ? 🙂

Volkswagen grubunun MQB platformunu kullanan Seat Ateca; 4.36 metre boya, 1.84 metre genişliğe ve 1.60 metre yüksekliğe sahip. Ateca’nın aks mesafesi ise 2.64 metre. Ateca’nın bagaj hacmi önden çekişli modellerde 510 litre iken 4×4 modelinde 485 litre olarak belirtilmiş.

Ateca’da; Full LED farlar, SEAT Sürüş Profili (SEAT Drive Profile), sistem sınırları içerisinde otomatik olarak; manevra, hızlanma ve frenleme yapabilen trafik sürüş asistanı, acil durum asistanı, 8 inç dokunmatik ekran, kablosuz akıllı telefon şarjı ünitesi ve Full Link bağlanabilirlik özellikli yeni nesil bilgi-eğlence sistemleri, Kör Nokta Tespit Sistemi, otomobilin 360 derece etrafının görüntüleyebilen Top-View kamera sistemi gibi donanımlar yer alıyor.

Ateca motorlarlarının tamamı turbo beslemeli, hangi motorda hangi şanzıman olacağı henüz belirtilmedi. Dört tekerden çekiş sistemi de sunulacak.

1.6 TDI 115 PS
2.0 TDI 190 PS
Dizel motorların ortalama yakıt tüketim değerleri 100 km’de 4,3 – 5,0 litre arasında; ortalama CO2 değerleri ise km’de 112 ile 131 gram arasında yer alıyor.

1.0 TSI 115 PS
1.4 EcoTSI 150 PS
Bu motorların ortalama yakıt tüketim değerleri 100 km’de 5,3 ve 6,2 litre arasında; ortalama CO2 değerleri ise km’de 123 ve 141 gram arasında yer alıyor.

Modelin diğer fotoğraflarına ulaşmak için galerimize uğrayabilirsiniz.
Ayrıca forumdaki yorumlarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Pic3 Seat Ateca

Seat Ateca Seat Ateca

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.