Volkswagen, Golf MK8 için Tedarikçi Zirvesi düzenledi.

  • Yeni nesil Golf için Tedarik Zirvesi‘ne parça endüstrisinden 180 üst düzey yönetici katıldı.
  • Wolfsburg‘daki ana tesis, Golf başkenti olarak kalmaya devam edecek.
  • Marka, Golf ailesine 1.8 milyar € yatırım yapacak.

Tedarikçileriyle birlikte, Volkswagen markası bir sonraki Golf üretimi için yoğun hazırlık yapıyor.

Volkswagen Golf Mk8

Tedarikçi Zirvesi

Volkswagen Arena’da düzenlenen “Golf 8 Tedarikçi Zirvesi” nde, Satın Alma Kurulu Üyeliği Ralf Brandstäter ve Kompakst sınıfı grup başkanı Karlheinz Hell, yeni nesil Golf’ün, marka ve Wolfsburg tesisi için önemini vurguladı. Aynı zamanda, “Golf Topluluğuna” sürekli ortaklığın getirdiği fırsat ve sorumlulukları da belirttiler.

Wolfsburg tesisi şu anda günde 2.000‘den fazla Golf serisi araç üretiyor ve gelecekte popüler kompakt sınıfın başkenti olmaya devam edecek.

75 hafta sonra, kompakt segmentteki en çok satan otomobilinin sekizinci (Volkswagen Golf Mk8) serisi , Avrupa’nın en büyük otomobil fabrikası olan Wolfsburg’daki Volkswagen’in ana fabrikasında banttan inmeye başlayacak.

Golf 108 ülkede satılıyor ve 1974’ten beri 35 milyondan fazla müşteriye ulaşmış durumda. Golf’ün yeni jenerasyonunda markanın toplam yatırımı yaklaşık 1.8 milyar avro olacak.

Selefi gibi bu model de tasarım, ekonomi, CO² değerleri, konfor ve dayanıklı açısından müşterilerin gereksinimlerini karşılayacak. Ayrıca Hell, “Bir sonraki Golf, Volkswagen’i, uzun süren otonom sürüş işlevlerine sahip tam bağlantılı araçlar dönemine götürecek. Modelde her zamankinden daha fazla yazılım olacak. Her zaman online olacak ve dijital kokpiti ve yardım sistemleri, bağlantı ve güvenlik anlamında referans olacaktır.” dedi.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.