KAROQ ile ŠKODA, SUV ailesini geliştiriyor. Yeni kompakt SUV’un Dünya prömiyeri 18 Mayıs’ta Stockholm’de yapılacak.

Škoda KODIAQ gibi Kodiak Adası’ndaki insanlar, Škoda Karoq isminde ilham kaynağı olmuşlar. Alaska’nın güney sahillerinde yaşayan Alutiiq kabilesinden gelen yerli halkın dilinde araba ve ok kelimelerinden ismini alan Karoq 2017’nin ikinci yarısında pazara inecek.

Kompakt SUV, 4.382 mm uzunluğunda, 1.841 mm genişliğinde ve 1.605 mm yüksekliğinde. 2,638 milimetrelik uzun dingil mesafesi (2,630 mm all-wheel versiyonu) yolculara fayda sağlarken ve arka diz boşluğu ise 68 milimetredir.

521 lt’lik bagaj hacmi koltukları yatırıldığı vakit 1,630 lt’ye kadar genişleyebiliyor. VarioFlex (ileri-geri hareketli / opsiyon) arka koltuklar ile birlikte bagaj hacmi 479 lt ile 521 lt arasında değişiyor sonuç olarak arka diz mesafesini en üst düzeyde bıraktığımız taktirde bile bagaj hacmi oldukça yeterli ve sınıfı içinde üst sıralarda yer alıyor.

Ağabeyi ve sedan kardeşleri gibi, ŠKODA KAROQ kapsamlı bir sürücü destek sistemleri serisi sunuyr. Yeni konfor sistemleri arasında park asistanı, şerit asistanı ve trafik sıkışıklığı asistanı yer alıyor. Kör Nokta Algılama, Akıllı Yaya Koruma ile Ön Yardımcı ve Acil Durum Yardımcısı, güvenliği artırmak için sunulan diğer hizmetler arasında yer alıyor.

Tam LED ön farlar, ŠKODA KAROQ için Ambition donanım ve daha üstü seçeneklerde mevcut. Ayrıca iç mekanda dekor şeritler, kapılarda ve gösterge tablosunda yeni LED ortam ışığı, on renkte ayarlanabilen hoş bir atmosfer yaratıyor.

Serbestçe programlanabilen dijital gösterge paneli, ŠKODA’da ile ilk kez sunuluyor olacak.

İki benzinli ve üç dizel motor ile birlikte toplam beş motor seçeneği var. 1.0, 1.5, 1.6 ve 2.0 litrelik motor hacimleri 115 ps’den 190 ps’e kadar güç üretiyor olacak. Tahmin edeceğiniz üzere tüm motorlar turbo destekli ve Euro 6 normlarını karşılıyor.

En güçlü dizel makina hariç tüm motorlar 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG ile seçilebilirken, 2.0 TDI 190 ps (4×4 standart) sadece 7 ileri DSG ile alınabiliyor olacak. Yeni 1.5 TSI, silindir kapatma özelliğine sahip.

Makyajlı Golf 7 ve 1.5 TSI

Ambition ve daha yüksek donanımla birlikte, Normal, Spor, Eko, Kişiselleştirilmiş ve Kar modları (4×4) içeren bir sürüş profili seçimi opsiyon olarak sağlanıyor. Dört tekerlekten çekişli modeller ile gelen dff-road modu, kaba arazide sürüş özelliklerini geliştiriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=mO9v__RWqHA&feature=youtu.be

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.