Ford’un yeni serisi olan ST-Line’ın son üyesi KUGA ST-Line oldu. Makyajlı Yeni Kuga 2017 Model olarak ülkemize gelecek.

Fiesta ST Line ve Focus ST Line Tanıtıldı
ST-Line Ailesinin Yeni Üyesi: Mondeo ST-Line
2016 Makyajlı Ford Kuga Tanıtıldı (1.5 TDCI PowerShift ile)

Sportif Yeni Ford Kuga ST-Line bu yıl sonunda Avrupa’da satışa sunulacak. Ford Performans modellerinden esinlenerek, sportif sürüş dinamikleri sunan model ülkemizde ise 2017 model olarak gelmeye başlayacak.

Kuga ST-Line’a özel dokunuşlar tıpkı diğer modeller gibi olmuş. Bunlardan birkaçı: Parkak siyah ön ızgara, ST-Line takıları, Siyah ve farklı tasarım jantlar, iç mekanda sportif koltuk ve renkli dikişler.

Yeni Kuga ST-Line, şasi iyileştirmeleri ile eskisinden daha sportif sürüş dinamiklerini sunacak; daha kalın anti-roll bar ve 10 mm daha düşük sürüş yüksekliği ile daha az body roll ve keskin tepki sunuyor.

Daha sert süspansiyon burçları, -Focus ile aynı- süspansiyon sisteminden gelen istenmeyen hareketini azaltmaya yardımcı oluyor. Yay ve amortisör oranları ise konfor ve performans sunmak için ayarlanmış.

Ford’un Elektrik Destekli Direksiyon sistemi de daha duyarlı ve sportif hissi sunmak için gözden geçirilerek daha sıkı şekilde kalibre edilmiş.

120 PS 1.5-litre TDCi dizel: 4.4l/100 km – 115 g/km CO2.
182 PS 1.5-litre EcoBoost AWD 7.4 l/100 km – 171 g/km CO2.

Ülkemizde Yeni Kuga, 1.5 TDCI manuel / otomatik (PWS) ve 1.5 Ecoboost otomatik vites seçenekleri ile sunulacak. Sadece Vignale modeli ile 2.0 TDCI (PWS) motor gelecek.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.