Ford, 2017’de ABD’nin en iyi SUV satışlarını takiben, Ford’un yeni Edge ST ile SUV serisine ilk performansı artırılmış ST’yi tanıtarak oyunu daha da yukarı çekiyor.

  • Edge ST üstün yol tutuş ve frenleme, ST ayarlanmış spor süspansiyon, Spor Modu, yeni hızlı vites değiştiren 8 vitesli şanzıman, standart all-wheel-drive ve sınıfının en güçlü V6 motor özellikleri sunuyor.
  • Yeni Edge SUV serisi şimdiye kadarki en akıllı Ford; diğer marka orta boy SUV’lardan daha fazla standart sürücü asistanı teknolojisi sunuyor: Çarpışma Sonrası Frenleme, Engelden Kaçış Yönlendirme Asistanı, Durdur-ve-Git ve Şerit Ortalama Asistanı ile Adaptif Hız Sabitleme Kontrolü.

Yepyeni Edge ST, 335 beygir gücü ve 515 Nm tork üreten özel olarak ayarlanmış 2,7 litrelik iki turbo şarjlı EcoBoost® motoruyla sınıfında mevcut olan en güçlü V6 motoruna sahip. [USA]

Aynı zamanda, hızlı değiştirilebilir 8 vitesli otomatik şanzıman, seçilebilir çekiş kontrollü standart dört tekerlekten çekiş sistemi, mevcut bir performans freni paketi ve ST ayarlanmış spor süspansiyonu ile dinamik kullanıma uygun.

Yeni Spor Modu, Edge ST sürücülerinin daha agresif gaz tepkisi ve viraj alma manevraları, daha keskin motor freni ve daha rezonanslı bir egzoz tonu ile redline yakın vites değiştirmesini sağlıyor. Sürücüler ayrıca direksiyon simidine monte edilmiş SelectShift vites değiştiricilerini kullanarak elle geçiş yapabiliyor.

Performans yeteneklerini tamamlamak için Edge ST, yeni ön ve arka tasarım, optimum soğutma için geniş bir örgü tipli ızgara, derin yan etekler ve çift egzoz çıkışlarına sahiptir. Kendine özgü 21 inç jantlar ve direksiyon simidi tasarımı mevcut.

Edge’in sunduğu diğer güvenlik çözümleri:
İleri Çarpışma Uyarısı ve Dinamik Fren Desteği; Yaya Algılama ile Ön Çarpışma Yardımcısı; Çapraz Trafik Uyarısı ile Kör nokta uyarı sistemi; Şerit Uyarısı; Şeritte Kalma Asistanı; Otomatik Far Asistanı ve Yokuş Kalkış Asistanı. Buna ek olarak, standart güvenlik özellikleri AdvanceTrac® Roll Stability Control ™ ve Curve Control ve 911 Assist®.

2019 Edge, Ford için aşağıdaki ilkleri tanıttı. Ve standart veya mevcut ekipman olarak segment özelliklerinde ilk olarak:

Çarpışma Sonrası Frenleme: İlk çarpışma olayı tespit edildiğinde otomatik olarak orta düzeyde fren basıncı uygulayarak olası bir ikincil çarpışmanın etkisini azaltmaya yardımcı olur; aracın yavaşlatılması potansiyel olarak yolcuların yaralanmasına ve aracın hasar görmesini engeller.

Engelden Kaçış Yönlendirme Asistanı: Çarpışmalardan kaçınmaya yardımcı olması için sürücülerin durmuş veya daha yavaş olan araçların çevresinde dolaşmalarına yardımcı olur. Şehir ve otoyol hızlarında çalışacak şekilde tasarlanmış olan radar ve bir kamera, yavaş hareket eden ve duran araçları ileri saptamak için kullanıyor ve bir çarpışmanın yakın olması durumunda sürücülerin bir aracın etrafında manevra yapabilmesini sağlamak için direksiyon desteği sağlıyor.

Durdur-ve-Git ve Şerit Ortalama Asistanı ile Adaptif Hız Sabitleme Kontrolü: Aracın önde gelen araçlardan rahat bir sürüş mesafesi sağlamasına yardımcı olur ve aracın şeritte merkezlenmesine yardımcı olarak uzun, hafif trafikli yolculuklarında stresin azaltılmasına yardımcı olur.

Engelden Kaçış Asistanı

Kullanıcılar kablosuz şarj ve Edge için özel olarak ayarlanmış HARMAN tarafından geliştirilen 12 hoparlörlü B&O PLAY™ Premium Ses Sistemi satın alabilecekler.

Tüm Edge modellerinde standart olarak, 10 cihaza kadar internete erişebilen bir Wi-Fi hotspot’u olan FordPass® Connect bulunur. Sürücüler FordPass™ uygulamasını kullanarak Edge’lerini çalıştırabilir, kilitleyebilir, kilidini açabilir ve yerlerini bulmak için de kullanabilirler.

Geliştirilmiş bir ses tanıma iletişim ve eğlence sistemi olan AppLink ™ ile SYNC® de standart. Bu sistem, kullanıcıların en sevdikleri medya içeriğine, günlük randevularına, akıllı ev kontrollerine ve yakınlardaki ilgi noktalarını aramak ve hatta günlük öğeler için yoldan alışveriş yapmalarını sağlayan yeni Ford + Alexa uygulamasını destekliyor. Sürücüler, artırılmış araç içi deneyim için 8 inç dokunmatik ekranlı SYNC 3‘e geçebilirler.

Yeni Edge, standart olarak, geliştirilmiş yakıt ekonomisi sunan 2.0 litrelik bir EcoBoost motoruyla birlikte geliyor. (5 ps güçlendirilmiş)

Yeniden tasarlanan bir orta konsol, alanı boşaltan, kablosuz şarj yastığına daha kolay erişmeyi sağlayan ve aracın modern ve sofistike hissini arttıran yepyeni bir döner vites ile vurgulanmaktadır.

Atletik, modern bir görünüm yaratan daha geniş bir ızgara ve tazelenmiş ön pano ile yeni Edge, on yıldan fazla süren gelişmişlik itibarını korumaktadır. Tam LED farlar standart ve LED sis lambaları mevcut.

Oakville, Ontario, Kanada’daki Oakville Montaj Fabrikasında inşa edilen yeni Ford Edge ve yeni Edge ST, bu yaz galerilere ulaşacak.

 

ALBÜM

 

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.