Ford Motor Company, bugün uzun vadeli motor sporları ortağı M-Sport’a uzun süreli teknik ve finansal destek sağlamak için yeni bir anlaşma yaptığını açıkladı.

M-Sport, EcoBoost’lu Ford Fiesta WRC ile 2017’de FIA Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) Sürücüleri ve Üreticileri unvanını kazandı.

2018 yılından itibaren, Malcolm Wilson OBE -motorsport’taki en başarılı isimlerden biri- liderliğindeki ve İngiltere’nin Cockermouth kentinde bulunan Dovenby Hall merkezli M-Sport Ford Dünya Ralli Ekibi, Motorsport’un global direktörü Mark Rushbrook’ın liderliğindeki Dearborn’daki (ABD) Ford’un genel merkezinde Ford Performans organizasyonunun ek teknik desteğinden yararlanacak.

Ford, şirketin 2018 WRC sezonu ve sonrasında, 2017 yılındaki teknik ve mali katkıları takiben M-Sport Ford Dünya Ralli Takımının rekabetçi olmasını sağlamak için şirketin yatırımını genişletiyor.

Ford’dan artan destek, MSport’un 2018 sezonunda önemli sürücüsü olacak olan Sébastien Ogier‘in -2017 FIA WRC Sürücü Şampiyonu- kalıcılığını sağladı. Ogier ve Elfyn Evans, takım arkadaşlarıyla birlikte (Julien Ingrassia ve Daniel Barritt) Ford Fiesta WRC’de liderlik edecek.

Ford 1997’den bu yana M-Sport ile sürekli ortak oldu. Ford tarafından Rally uzmanı olarak atanmış olan M-Sport, FIA R2’den zirvedeki WRC’ye kadar çeşitli sınıflarda Rally yarışması için Ford araçları üretiyor. M-Sport’un geliştirdiği 400’e yakın Ford Fiesta, şu anda küresel olarak Rally’de yarışıyor.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.