Tamamen Yeni Lincoln Corsair, yükselen Küçük Lüks SUV segmentine dahil oluyor. Tüm yeni Lincoln’lar gibi isimler değişiyor, selefi MKC yerini Corsair’a bıraktı.

Diğer Lincoln’lar burada

  • Tamamen yeni Corsair’in iç mekanı görsel olarak rahatlatıcı bir tasarıma, elle seçilmiş malzemeler ve rafine ses sistemi barındırıyor.
  • Head-Up Display, standart “Lincoln Co-Pilot360” ve “Phone As A Key” gibi teknolojiler, tamamen yeni Lincoln Corsair sürücüleri için zahmetsiz bir deneyim kurması üzerine tasarlanmış.
  • Corsair için Amerikalı Kuga’nın lüksleştirilmiş versiyonu diyebiliriz. Boyut ve teknoloji olarak aynı özelliklere sahipler.

2020 Corsair, 2019 New York Uluslararası Otomobil Fuarı’ndaki ilk gösterisiyle bugün gelişen küçük lüks SUV segmentine giriyor. Corsair ismini, Latince “cursus” kelimesinden alıyor anlamı ise “Seyahat“.

Gelelim Kuga ile farklarına

Sessizlik. Sessiz bir sürüş için motor bölmesindeki çift duvarlı bir kontrol paneli, yolcular ve motor arasında ek bir bariyer sağlamış. Genellikle sadece daha büyük araçlarda bulunan bu yenilikle, aradaki hava boşluğunun görevi ise titreşimleri kabinden uzak tutmakAktif Gürültü Kontrolü de genel ses kalitesini arttırmada görev alıyor.

Sakinlik. Altı benzersiz senfonik çan sesi -standart uyarı seslerinin yerine gelmiş-, açık depo kapağından takılmamış emniyet kemerine kadar her şeyi sürücülere bildiriyor. Detroit Senfoni Orkestrası tarafından kaydedilen çanları, kabinin sakinleştirici ses alanına başka bir katman daha eklemiş.

Tasarım. Yatay iç tasarım yumuşak, elle seçilmiş malzemelerle hazırlanmış alana görsel bir sakinlik kazandırmış. Elemanları, özellikle konsol konsolunu ayırmak, hacmi vurgular ve ön sıradaki ek depolama ile pratikliği artırır. Konsol, hacmi vurgular ve ön sıradaki ek depolama ile pratikliği artırır.

Ses. Tamamen yeni Corsair için özel olarak ayarlanmış 14 hoparlörlü Revel™ premium ses sistemi mevcut. Yerleşim, ayar, kalibrasyon ve Revel hoparlörlerin sayısı, her bir kabin büyüklüğü ve akustiği için ses kalitesi ve hassasiyet sağlamak üzere tasarlanan her Lincoln aracına özgü uyarlanmaya devam ediyor.

Uyumlu mobil cihazlar için mevcut kablosuz şarj ön sıradaki kol dayanağında bulunurken, öndeki yolcular için de uygun bir media alanı mevcut. Standart Wi-Fi erişimi tüm yolcuları birbirine bağlı tutarken, birden fazla elektrik prizi yerleştirilmiş.

Ek teknolojiler, AppLink™ içeren SYNC® 3 ile sorunsuz bir şekilde bütünleştirilmiş; kullanıcılar sadece 8 inçlik dokunmatik bir ekrandan uygulamalara doğrudan erişim sağlayabiliyorlar.

Sağlık ve rahatlık açısından, Lincoln’ün mevcut Perfect Position koltukları, sürücü ve ön yolcu için 24 yöne ayarlanabilirlik, masaj kabiliyeti ve ilave bel desteği sunuyor. İkinci sıradaki yolcular, 15,25 cm’e kadar seyahat imkanı sağlayan kayar koltuklar ile daha fazla diz boşluğu ve esneklik kazanacaklar. Aslında, Corsair, ikinci sırada Mercedes-Benz GLS ve Tesla Model X dahil birçok büyük lüks SUV’dan daha fazla diz boşluğu sunuyor.

Corsair turboşarjlı dört silindirli iki motor seçeneği sunuyor. Biri 2.0L 250 bg ve 372 nm diğeri 2.3L 280 bg güç ve 420 nm. Tüm motorlar 8 ileri otomatik şanzıman ile eşleştirilmiş.

Corsair, kabinde hissedilecek etkileri doğrudan emerek yumuşak bir sürüş sağlayan -Lincoln’de ilk- arka integral bush süspansiyonuna sahip. Lincoln’ün her iki motorla da kullanılabilen akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi, tüm hava koşullarında gelişmiş yetenek ve performans sağlıyor. Yol koşullarına bağlı olarak ön ve dört tekerlekten çekiş arasında kolayca geçiş yaparak verimliliği artırır, bu da tekerleğin arkasında her mevsim güven ve yolcular için gelişmiş sürüş sağlar. Sistemin dört tekerlekten çekiş bağlantısını kesme özelliği, yol, hız, sıcaklık ve diğer koşullara yanıt olarak otomatik olarak ön tekerlekten çekişten dört tekerlekten çekişe geçer.

Genel deneyimin zahmetsizliği, uyumlu akıllı telefonlarını araçlarına erişmek için bir anahtar olarak kullanarak müşterilerin girmesiyle devam ediyor. Araç sahiplerin araçlarını kilitlenmesini ve kilidinin açılmasını, bagaj kapağını açmasını ve en önemlisi, geleneksel bir anahtar olmadan aracı çalıştırıp çalıştırmasını sağlıyor. Telefonun şarjı biterse dediğinizi duyuyorum, çözümü hemen aşağıda.

Bir Anahtar Olarak Telefon özelliği ek olanaklar da sunuyor. Sürücüler, koltuk, ayna ve direksiyon kolonu konumlarını ayarlamak için bireysel tercihleri seçebiliyor. Araç sahipleri Aviator’u bir aile üyesine ya da arkadaşına ödünç vermek isterlerse standart akıllı anahtara ek olarak dört adede kadar standart “anahtar” verilebiliyor.

Telefon bataryası bittiğinde, giriş yapmak için standart dış tuş takımına şifre giriliyor ve aracı çalıştırmak ve sürmek için ortadaki dokunmatik ekrana yedek kod giriliyor. Telefon kaybolursa veya çalınırsa, müşteriler bu telefonu sistemden kolayca silebiliyor.

Ayrıca, ön camda seçilen bilgileri gösteren, sürücülerin gözlerini yolda ve ellerini direksiyonda tutmalarına yardımcı olan Lincoln’ün Head-Up Display‘i de mevcut.

Tüm Lincoln araçları gibi Corsair, Lincoln Co-Pilot360 olarak bilinen bir sürücü yardımcı özellikleri paketi ile standart olarak geliyor. Otomatik acil frenleme ve Yaya Algılama, Kör Nokta Bilgi Sistemi, Şerit Tutma Sistemi, geri görüş kamerası ve otomatik uzun far aydınlatması ile Çarpışma Öncesi Yardım sağlıyor.

Tamamen yeni Corsair, Kentucky, Louisville’deki Louisville Montaj Fabrikasında birleştirilecek ve bayilere bu sonbaharda varacak.

Galeri

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.