Wolfsburg çırakları, Wörthersee toplantısında elektrikli tahrik sistemine sahip ilk GTI’yi sundu.

Golf GTI First Decade… 

Neden ilk 10? (‘First Decade’)
Gösteri arabasının Avusturya’daki geleneksel GTI taraftarlarının toplantılarında Wolfsburg’taki yetenekli gençlerin sunacağı 10. çırakların GTI‘si olduğu için.

Golf GTI First Decade, meslekteki çırakların sağladığı fikirlere dayanarak dokuz aydan biraz daha kısa sürede oluşturuldu. İç ve dış tasarımda, beş kadın ve sekiz erkek görev aldı.

Golf GTI First Decade, ön tekerlekleri hareket ettirebilen 410 PS (300 kW) benzinli motora sahipken arka tekerlekler ise maksimum 12 kW çıkışla çalışan 48 voltluk bir elektrik motoruyla birleştirilmiş. İki tahrik sistemi ayrı olarak kullanılabiliyor, ancak gerektiğinde birlikte çalışabiliyor. Araba klasik olarak (ön tekerleklerden çekiş), tamamen elektrik modunda (arkadan tekerlekten çekiş) ve kombine modda (dört tekerlekten çekiş) çalıştırılabiliyor.

Hafif elektrikli tahrik sistemi; park manevralarında, yerleşim alanlarındaki kısa mesafelerde veya dur-kalk trafik sırasında sıfır emisyon ve sessiz sürüş avantajlarını sunar (elektrik modu).

Fren enerjisinin geri kazanılmasıyla aracın arkasındaki iki pil şarj edilir. Elektrik modunda daha fazla karbon-nötr sürüşe izin verir. Daha zorlu yüzeylerde, başlangıç yardımıyla (elektrikli dört tekerlekten çekiş modu) ön ve arka tekerlekten çekiş kombinasyonu kendine özgü bir şekilde bir araya gelir.

Bu modlar, uygulama aracılığıyla bir tablet PC’den veya eğlence sistemi ekranından MirrorLink aracılığıyla yansıtılıp seçilebiliyor.

İç mekanda da 10.yıla özgü çalışmalar da unutulmamış.

Teknik

2.0L TSI motor, 410 PS güç 500 NM (4,400 rpm) tork üretirken aktarma 7 ileri DSG’ye emanet edilmiş. Lastikler conti sport 6 jantlar ise 20 inç ve modeli mb-Design KX1. Ayrıca arabada, 1,690 W’lık 11 hoparlörlü yüksek kalite müzik sistemi yer alıyor. Seramik yüksek performanslı (Brembo) fren sistemi de unutulmamış.

 

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.