Ford Motor Company bugün yeni başkan ve CEO olarak Jim Hackett’i seçti. Temel otomotiv işini daha da güçlendirmek ve ortaya çıkan fırsatlardan faydalanmak için stratejik değişime hız kazandırmak üzere tasarlanmış önemli küresel liderlik değişikliklerini açıkladı.

  • Jim Hackett, emekliye ayrılan Mark Fields’tan sonra Ford Motor Company’nin başkan ve CEO’su olarak seçildi. Yönetim Kurulu Başkanı Bill Ford’a rapor verecek olan Hackett, dönüşümcü bir işletme lideri olarak tanınmaktadır.
  • Hackett, Steelcase Inc’in dünyanın 1 numaralı ofis mobilyası üreticisi haline gelmesini sağladı ve Michigan Üniversitesinde Atletik Direktör olarak görev yaptı ve Mart 2016’dan bu yana Ford Smart Mobility LLC’yi yönetti. 2013’ten 2016’ya kadar Ford’un yönetim kurulunda görev yaptı.
  • Hackett, Bill Ford’la birlikte üç önceliğe odaklanacak: Operasyon uygulamalarını düzeltmek, Ford’un mevcut işini modernleştirmek ve şirketin gelecekteki zorluklarını karşılamak üzere dönüşümünü yapmak.
  • Ford ayrıca Hackett’in altında yer alacak üç liderin ismini değiştirdiJim Farley, Genel Pazar Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı görevine getirildi. Joe Hinrichs, Genel Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Başkan olarak atandı ve Marcy Klevorn, Hareketlilik (Mobility) Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili olarak atandı.
  • Mark Truby, Başkan Yardımcısı olarak İletişim görevine getirildi. Gelecek sene şirketten emekli olmak isteyen Ray Day, o zamana kadar danışmanlık hizmetleri sağlayacak.
  • Paul Ballew, Başkan Yardımcısı ve Baş Veri ve Analitik Görevlisi olarak atandı

Bill Ford, “Ford’u gelecek için dönüştürmek için güçlü bir konumdan hareket ediyoruz” dedi. “Jim Hackett, otomobil endüstrisi ve daha geniş hareket alanı için bu dönüşüm sürecinde Ford’u yönetmek için doğru CEO’dur. Halkımızın ve işimizin potansiyelini ortaya çıkaracak kültürümüze, ürünlerimize ve hizmetlerimize eşsiz, insan merkezli bir liderlik yaklaşımı getiren gerçek bir vizyon sahibi.

Hackett ekledi: “Bill Ford ve ekibin tüm dünyadaki insanların hayatlarını iyileştiren ve tüm paydaşlarımıza değer katan daha dinamik ve hareketli bir Ford yaratmak için çalışmaktan çok heyecanlıyım. Şirketin bir parçası olarak son dört yıldır Ford’un insanına, değerlerine ve mirasına derin bir değer biçtim ve bu dönüşüm sürecinde Ford’a bağlı herkesle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

Hackett, Bill Ford’la birlikte üç önceliğe odaklanacak:

Kaliteyi daha da artırmak için operasyonel yürütmeyi küresel ticaret boyunca netleştirmek: Pazara giriş stratejisi; ürün lansmanı yaparken, işin daha iyi performans göstermeyen kısımlarına da kararlılıkla hitap etmek.

Ford’un işini modernleştirmek: Yeniliği ortaya çıkarmak için yeni araçlar ve teknikler kullanmak, karar vermeyi hızlandırmak ve verimliliği artırmak. Bu büyük veriler için yapay zekadan, gelişmiş robotlardan, 3 boyutlu baskıdan daha fazla yararlanılacak.

Şirketi gelecek zorluklarla mücadele etmek için dönüştürmek: Şirketin zamanla toplumun ihtiyaçları ve tüketici davranışı değiştikçe başarılı olabilmesi için doğru kültürü, yeteneği, stratejik süreci ve dikkatli olmayı sağlamak.

Bill Ford, şirkete yaptığı önemli katkılardan dolayı Fields’a (önceki CEO) teşekkür etti.

Bill Ford, “Mark Fields olağanüstü bir lider oldu ve Ford’daki dünya çapındaki pek çok rolünde yaptığı her şey için çok fazla takdiri hak ediyor” ve “Güçlü liderliği Kuzey Amerika’daki yeniden yapılanmamızda, son on yılın geri dönüşümüzde ve son iki yıldaki rekor kârımız için kritikti.” dedi.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.