Karşımızda tamamen yeni bir Ford Crossover var.

Almanya’da yakalanan yeni prototip oldukça farklı gözüküyor. Hem Yeni EcoSport mu acaba diyorsunuz hem de ilk defa piyasaya çıkacak yeni model mi diye sorgulamaya başlıyorsunuz.

Biraz daha şehre uygun ve dar biraz araç yani B sınıfı, özellikle sileceklerin konumu ve sensör yapısı tıpkı B’deki gibi ayrıca sürücüye dikkat ederseniz yine C sınıfı gibi durmuyor araç. Ancak Ecosport’a göre de uzun ki zaten EcoSport sınıfında oldukça kısalar arasında yer alıyordu.

2020 model olarak Ford’dan bir B Crossover bekleniyordu o olabilir hem de bu aracın ar-ge’si Türkiye’de de devam ediyor. Ancak bir tekerde 5 adet bijon bulundurması da acaba Focus tabanlı bir araç mı diye sorgulatmıyor değil.

Bence Yeni Focus’un alt yapısını kullanarak daha kısa aks aralığı ile yeni B sınıfı üzerinde inşa ediliyor olacak. Dediğim gibi 2020’de zaten bir modelin geleceğini biliyorduk muhtemelen o. 🙂

Önde gördüğümüz farlar geçici dikkate almayın 🙂 Arka stoplar da oldukça yüksekte konumlanmış duruyor. İç mekanı ise Fiesta ve Focus’un aynı çizgisinde.

Güncelleme 03.04.2019: Ford Puma

  • İşte Ford Puma’nın ilk görüntüsü, gelecek yıl başında genişleyen Ford model serisine katılmak için hazırlanan Crossover model Romanya’da montajlanacak.
  • Sınıfında en iyi yük alanını ve bagaj kapasitesini sağlayacak ustaca esnek arka istifleme çözümü mevcut. (456 LT)
  • Ford Puma yakıt verimliliği ve performansı, gelişmiş Ford EcoBoost Hybrid 48 volt teknolojisi ile optimize edilecek. (1.0 EcoBoost motor 155 ps’e kadar güç sunacak)

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.