Ford, gelecek nesil (MK3) Kuga’nın üretiminin İspanya’da devam edeceğini açıkladı.

  • Ford, İspanya’daki (Valensiya) yeni nesil Kuga montajı için 870 milyon dolardan fazla yatırım yapıyor.
  • Büyük yatırım, Ford’un Avrupa’daki en önemli üretim merkezlerinden biri olarak İspanya’ya olan bağlılığını tekrar teyit ediyor. -Darısı Türkiye’nin başına-
  • İspanya ulusal hükümeti ve Generalitat Valenciana bölge yönetimi yeni Ford yatırımını destekliyor.
  • Kuga’nın mevcut üretimi, Valensiya üretiminin yüzde 50’sine tekabül ediyor; Avrupa’da Kuga satışları 2017’de bugüne kadar %22 artışla 126.900 seviyesinde; 2011’den bu yana Valensiya yaklaşık 3,5 milyar dolarlık yatırım yapıldı.

Tüm operasyonlarında 8000’den fazla kişi çalıştıran yeni yatırım, Ford’un Valencia bölgesinde istihdam sağlamaya yardımcı olacaktır.

Makyajlı Ford Kuga 1.5 TDCI PowerShift Test Sürüşü | İncelemesi

Bugün, Avrupa’da satılan tüm yeni binek araçların yaklaşık yüzde 25’i SUV’ler. Kuga, Valencia’nın araç üretim hacminin yüzde 50’sine tekabül ediyor. Bu yılki 126.900 seviyesindeki Kuga’nın Avrupa’daki satışları, 2016’daki aynı döneme kıyasla yüzde 22’lik bir iyileşme sağlıyor. Kuga, Ford’un Fiesta ve Focus’un arkasında Avrupa’nın en çok satan üçüncü ismi.

Yeni yatırım duyurusu ve yeni nesil Kuga ile ilgili daha detaylı bilgiler, lansmana daha yakın zamanda verilecek.

 

Ford’un Valencia Operasyonları

1976’dan bu yana araç üreten Ford’un Valencia Araç İşlemleri ve Motor Fabrikası, 12 milyondan fazla araç ve 16 milyon motor üretti ve İspanya’nın en büyük otomotiv ihracatçılarından biri.

Kuga orta ölçekli SUV’ya ek olarak, Valencia, Tourneo Connect Tourneo ve Transit Connect hafif ticari araç modelleri ve Ford’un Mondeo, S-MAX ve Galaxy modellerinin tamamı için tek üretim kaynağıdır.

Ford Avrupa Üretim Yerleri ve Ar-ge Merkezleri

Valencia, Avrupa’daki diğer Ford fabrikalarına göre hacimce daha fazla araç üretmektedir. Valencia’nın araç üretiminin yaklaşık yüzde 90’ı ABD de dahil olmak üzere dünya çapında 75’ten fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.