Bu çarpıcı kamuflajlı araç, üretim öncesi yeni nesil (Mk4) Ford Focus. Son günlerde Almanya, İngiltere ve ABD yollarında geziyor… #TimeToFocus

GÜNCELLEME; 10 NİSAN 2018’DE TANITILDI 2018 Yeni Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

2018 Ford Focus MK4 Test Ediliyor (Casus Çekimler ve Fazlası)

GÜNCELLEME: 14 Şubat 2018 – Fotoğraf Çekim gününde yakalanmış kamuflajsız Focus Mk4

Üretim öncesi tüm test arabaları ana akım, otomotiv ve sosyal medyaya sıçramıştı, bunlara yukardaki başlıktan erişebilirsiniz. Şimdi ise yayınlanan fotoğraflarda arabanın tanıtımı yapılmadan, halka açık yollarda nasıl çirkin! görünmeden test edildiğini görmekteyiz.

Jay Ward, Ford Avrupa Ürün İletişimi Direktörü, şunları söyledi: “Araç lansmanından birkaç ay önce dünya genelindeki kamuya açık yollarda yeni nesil Focus‘u test etmeye başlamamız gerekiyordu. Geleneksel zebra kamuflajıyla dolaşmak yerine, bazı test araçlarını klasik kamuflaj uygulamasından uzaklaştırmanın eğlenceli olacağını düşündük, bu nedenle bir ajansla çalıştık ve bir grafiti teması ve bir çizgi roman teması bulduk.

Paparazziler Focus’u yakaladı ve #TimeToFocus etiketi sayesinde görüntüler sosyal medyada ve FocusClubTr’de yer aldı. Halka açık yollarda gizli çekime yakalanmadan dolaşmak mümkün değil, biz de neden eğlenmeyelim dedik! ”

Mk4 için kısacık derleme yapalım mı?

  • Benzinli motor cephesinde; 1.5 EcoBoost (3 silindir) motor silindir kapama özelliği ile Türkiye’ye giriş yapacak ve 1.0 EcoBoost (3 silindir) ile seçenek artacak. Fısıltı gazetemize göre otomatik şanzıman yeni 8 ileri tam otomatik olacak.
  • Dizel motor cephesinde; 1.5 EcoBlue serisi bekleniyor; en az 125 PS olacak ve 150 PS’e varan güç seçeneği fısıltısı mevcut.
  • Fısıltı gazetemize göre, sedan karoser ~4.650 mm (+110) uzunluğa, ~2.698 mm (+50) aks aralığına sahip olacak.
  • Yüksek donanımda, gösterge ekranı Full LCD olabilir.
  • Elektromekanik el freni olacak.
  • Yakında tanıtımı yapılacak ve 2018 yılında Türkiye’de satışa başlayacak. (Şahsen yaz aylarında satışa sunulacağını düşünüyorum)

200 PS | 1.5L 3 Silindir Motor

1.0 litre EcoBoost için Silindir Deaktivasyon

  • Full LED adaptif ön far sistemi sunulacak. Ayrıca adaptif olmayan LED far sistemi de yer alacak. Tor’un çekicine benzeyen muhtemelen alt seviye olan çünkü diğerinde far yıkama da mevcut.
  • Hafifleyecek.

MK4 Galeri

2. Galeri HB – 7 Aralık 2017’de eklendi

3. Galeri Sedan – 7 Aralık 2017’de eklendi

2., 3. ve 4. galeri kaynakları AutoEvolution , Motor.es ve Motor1

Kamuflajsız foto kaynağı Vezess

Ayrıca:

2018 Ford Focus Mk4 Üretim, Donanım ve Motor Bilgileri

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

1 Yorum

  1. Pingback: Flagra – Novo Ford Focus 2019 aparece “limpo” agora na versão sedã | Porto24horas o interior está conectado!

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.