Yeni Puma ST, bugün Ford tarafından yayınlanan heyecan verici yeni bir videoda kendisinin küçük ama güçlü bir versiyonuna karşı destansı bir çarpışmada sahneye çıkıyor. Bakalım kim kazanacak?

Ralli yıldızı Louise Cook tarafından yönetilen 200 beygirlik Puma ST, profesyonel RC yarışçısı Lee Martin tarafından yönetilen 1/10 ölçekli uzaktan kumanda kontrollü (RC) Puma ST RC’ye karşı zamana karşı dramatik bir yarışta.

İngiltere’deki ikonik Brands Hatch yarış pistinde çekilen bu karşılaşma, Puma ST çevikliğinin nihai testi niteliğinde diyebilir miyiz? Gelişmiş Spor Teknolojileri ile keskinleştirilmiş viraj alma yeteneklerini kullanan tam boyutlu Puma ST, 1.9 kilometrelik Brands Hatch Indy Pisti’ni yaklaşık 60 saniyelik bir hedef sürede aşabilir.

Bu arada, 1/10 ölçekli Puma ST RC modeli 220 metrelik Brands Hatch kart pistinin üç tur  tamamlamalıdır; altı zorlu virajı yansıtan tam boyutlu Indy Circuit’in kesin bir kopyası. Ölçeği küçültülmüş Puma ST için yaklaşık 20 saniyelik bir hedef tur süresine sahip özetle her iki araç için hedef süre ortalama 60 saniyedir.

Yarışmacılar

Puma ST, 200 PS 1.5 litrelik EcoBoost benzinli motorla çalışıyor ve 0-100 km/s’den 6,7 saniyede hızlanıyor.

Puma ST‘ye mümkün olan en iyi galibiyet şansını veren İngiliz ralli pilotu Louise Cook, 2WD için FIA Production Car Cup‘ın yanı sıra Britanya Ralli Şampiyonası Kadınlar unvanını kazandı.

İngiltere merkezli Designworks tarafından yarış için özel olarak geliştirilen, tek seferlik, özel yapım 1/10 ölçekli bir model olan Puma ST RC, bir ARC R12FF platformuna dayanıyor ve saatte 80 km’lik hızlara ulaşmak için 402 W elektrik motoru kullanıyor.

Tam boyutlu aracı olabildiğince doğru bir şekilde yansıtmak için dikkatlice tasarlanan Puma ST RC araba, tıpkı gerçek gibi önden çekişlidir. Hafif gövdesi, gerçek arabadan alınan dijital mühendislik verileri ve bilgisayar kontrollü bir freze makinesi kullanılarak yüksek darbeli polistirenden (HIPS) yapılmıştır.

Replika tekerlekler, kapı aynaları ve ön cam silecekleri gibi ayrıntılar, titiz bir ayrıntıyla 3D olarak basılmıştır. Mean Green dış yüzeyi bile aynı akrilik su bazlı boyayı kullanan seri üretim SUV ile aynıdır.

Kontrollerde Lee Martin, kendi adına altı Avrupa ve 13 İngiliz şampiyonası olan profesyonel bir RC yarışçısıdır.

 Puma STPuma RC
Motor200 PS 1.5 litre EcoBoost402 W fırçasız elektrik motoru
Aktarma O.Önden çekişli, altı ileri manuelÖnden çekişli, tek vitesli şanzıman
Hızlanma0-100 km/h: 6.7 sn0-80 km/h: 3.0 sn
Maksimum Hız220 km/h80 km/h
Lastikler19 inç1.9 inç
Uzunluk4,226 mm420 mm
Yükseklik1,533 mm155 mm
Ağırlık1,358 kg1,3 kg

İşte video

Galeri

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.