Özel Yeni Ford Ranger Black Edition Frankfurt Fuarında İlk Kez Karşımıza Çıkıyor!

  • Frankfurt Motor Show’da ilk ortaya çıkan Ford, Ranger Black Edition oluyor.
  • Siyah krom detaylarla çarpıcı hale gelen model; sadece 2.500 adet üretilecek.
  • Ford Ranger, Avrupa’nın en çok satan pick-up’ı, yıllık satışı %12.1 artışta.

Black Edition modeli popüler Limited (bizim XLT gibi) serisini baz alıyor ve siyah renk ile siyah kromlu gövdeye sahip. Siyah kaplamalı radyatör panjuru, alaşım jantlar, spor barlar ve dış detaylandırmaya sahip. Yalnızca çift kabinli seçenek ile sunulan donanım, üretimi 2.500 adetle sınırlandırılacak ve şu anda Ford bayilerinden araç sipariş edilebilir durumda. (-Türkiye’de sunulacak mı? – Bilemiyorum)

Ranger Black Edition standart donanımında, 8 inç dokunmatik ekran, çift bölgeli elektronik klima kontrolü, deri koltuk döşemesi ve Ford SYNC 3 multimedya sistemi gibi Limited serisi özelliklere ek olarak uydu navigasyonu, ön park sensörleri ve arka görüş kamerası, elektrikli katlanır ve ısıtmalı kapı aynaları özelliklerini de içeriyor.

Ford Avrupa Ticari Araçları Genel Müdürü Hans Schep, “Ranger müşterileri, aracın zorlu, her yere gidebilen kapasitesini ve sağlam görünümünü takdir ediyor ve bu çekici yeni sınırlı serinin haftalarca kapış kapış gideceğine inanıyoruz” dedi.

Ford Ranger, Temmuz 2017’ye kadar yıllık 23.100 satışla Avrupa’nın en çok satan pick-up’ı konumunda. Önceki yıla göre satışları %12.1 artmış ve bu değerler Ranger’in piyasaya sunulmasından bu yana en iyi yılı işaret ediyor.

Unutmadan bir de Ranger Raptor versiyonu bekleniyor 🙂

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.