2018 Avrupa Ford Mustang Tanıtıldı. Yaklaşık dokuz ay önce Kuzey Amerika lansmanı yapılan Mustang şimdi Avrupa yollarına hazır! 

USA Spec aracın tüm detayları burada yer almaktadır. Mevcut yazı sebebiyle burada özet ve yeni bilgileri aktaracağım.

  • Yeni Mustang, daha atletik tasarım, net LED aydınlatması, cesur yeni renkler ve alaşım jant seçenekleri ile dikkat çekiyor. Lüks iç mekan, yumuşak dokunuşlu malzemeler ve alüminyum kaplamalar sunuyor.
  • Gelişmiş Ford 5.0 litrelik V8, 450 PS sunarken, Mustang’ı daha hızlı, daha hassas ve yakıt verimliliği yüksek yeni 10 vitesli otomatik şanzıman ile birleştiriyor.
  • MagneRide süspansiyonu ve özelleştirilebilen ‘Benim Modum‘ da dahil olmak üzere ‘Sürüş Modları‘, sürüş keyfini arttırırken. Yeni Aktif Valf Performans Egzozu yenilikçi İyi Komşu Modu (Sessiz egzoz) sunuyor.
  • Gelişmiş sürücü yardım teknolojileri, Yaya Algılama, Şerit Tutma Yardımcısı ve özelleştirilebilir 12 inçlik dijital gösterge ekranı mevcut.

Avrupa sürüş beklentilerini karşılamak üzere tasarlanan Mustang’ın eğlenceli sürüş karakteri, yeni özelleştirilebilir My Mode seçeneğiyle birlikte gelişmiş yeni MagneRide ayarlanabilir süspansiyon ve seçilebilir Sürüş Modları ile optimize edilmiştir.

Net, temiz ve enerji açısından verimli, Mustang farları, gündüz farları, göstergeleri ve ikonik üç boyutlu üç çubuklu stoplar artık Avrupa’daki Mustang modelleri için standart olarak LED teknolojisine sahip ve LED sis farları da mevcut. Ön farın ön kısımları ayrıca üst ızgaranın trapez şeklini yansıtacak şekilde yeniden düzenlenmiş.

Daha geniş yelpazedeki özelleştirme seçenekleri, Avrupa’daki Mustang müşterilerinin daha fazla ifade yapmalarını sağlayacak; Kona Mavi, Orange Fury ve Royal Crimson, üç cesur, dinamik yeni metalik boya renkleri mevcut. Yeni 19 inç dövme alaşım jantlar, her biri Nikel, Ebony Black ve Cilalı Alüminyum olmak üzere birçok bitirimle sunuluyor.

Yeni Mustang içi daha fazla premium hissettiriyor. Yumuşak dokunuşlu malzemeler şimdi kapı kaplamalarında da kullanılmış -bu daha önce sadece siyah deri ile Avrupa’ya geliyordu- ve kapı kolları alüminyumdan yapılmış. Konsol, daha dinamik ve lüks bir his için kontrast renkte dikişle tamamlanmış, elle dikilmiş ve yumuşak dokunuşlu malzemeyle kaplanmış. Gösterge paneli çevresi de dört yeni alüminyum kaplamaya sahip.

Ayrıca karbon spor iç paketi, Alcantara kapı ve oturacak ekleri, ayrıca karbon fiber gösterge paneli çerçevesi ve vites topuzu da dahil olmak üzere Mustang’ların tamamında sunulacak. Deri kaplı, ısıtmalı ve soğutmalı koltuklar ve ısıtmalı bir direksiyon da sunulacak. Deri Recaro yarış koltuğu seçeneğini tercih eden müşteriler şu anda üç renk seçeneğine sahip; Stopper Kırmızı, Midnight Blue ve Ebony.

Ford’un 5.0 litrelik V8 motoru, her zamankinden daha fazla güç ve daha yüksek maksimum devir sağlamak için daha da geliştirildi. Beklenen maksimum güç 450 PS, bu gücü yeni çift yakıtlı, yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon ve düşük basınçlı portlu yakıt enjeksiyonu ile almış. Bu yenileme alt devirde daha fazla tork, yüksek devirli güç ve gelişmiş yakıt verimliliği sunmuş.

Yeni Mustang 2.3 litrelik EcoBoost, 290 PS sunuyor evet eskisi 317 PS. 10 vitesli otomatik şanzıman ve geçici overboost fonksiyonu sayesinde daha duyarlı ve çekici bir sürüş deneyimi sunuyor.

Şerit Takip Uyarı Sistemi, şoförlerin istemeden şeritten dışarı çıkması durumunda uyarılabilme ve aracın şerit halinde geri dönmesi için direksiyona tork uygulayabilen Şeritte Tutma Yardımcısı gibi gelişmiş teknolojiler, Euro NCAP derecelendirme güvenliği derecesine katkıda bulunacaktır.

Özelleştirilebilir, tamamen dijital 12 inçlik LCD gösterge paneli, seçilen Sürüş Modu’yla (Ford GT supercar’a benzer şekilde) uyacak şekilde optimize edilmiş enformasyon ekranlarını sunacak ve sürücülerin her sürüş deneyiminden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı oluyor. Küme yapılandırması, Sürüş Moduna bağlı olarak otomatik olarak değişir ve yedi renkten birinde çeşitli göstergeleri görüntülemek için sürücü tarafından programlanabilir. 12-inç ekrana sahip olan Mustang sürücüleri, Electric Line Lock özelliği etkinleştirildiğinde video oyun tarzı bir animasyon gösterilecek. (izleme için tıkla)

Yeni Mustang, Ford’un SYNC 3 iletişim ve eğlence sistemini de içeriyor ve bu sayede sürücüler bağlantılı akıllı telefonlarını, ses, navigasyon ve iklim işlevlerini konuşma sesli komutlarıyla kontrol edebiliyor. Sistem, Apple CarPlay ve Android Auto™ ile de uyumludur.

Avrupa’daki müşteriler için yeni Ford Mustang’ın sevkiyatı 2018’de başlayacak, Türkiye dahil.

EU Mustang Galerisi

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.