2018 Makyajlı Mustang Bugün Resmen Tanıtıldı. Zarif tasarımını geliştirerek, gelişmiş teknoloji ve performans sunuyor.

Daha şık tasarım: Yeni Mustang, daha atletik bir görünüme sahip, daha öne eğik ve daha nazik bir görünüm ile birlikte  yeni ön ve arka uç tasarımı ile rafine aerodinamik sunuyor.

Daha gelişmiş teknoloji: 12 inçlik bir tam dijital gösterge, yeni sürücü destek sistemlerini sunuluyor; diğer binek Ford’larda da sunulan yaya algılama ile çarpışma yardımı da bu destekler arasında.

Geliştirilmiş Performans: Güçlü motor güncellemeleri ile birklikte tamamen yeni 10 ileri otomatik şanzıman Mustang’a daha da fazla performans verirken, yeni MagneRide™ süspansiyonu optimum yol tutuş sağlıyor.

Daha fazla kişiselleştirilebilir teknoloji sunan Mustang’a yakından bakalım

Mustang, Ford’un ilk 12 inçlik tamamen dijital LCD ekranını gösterge tablosunda kullanıma sunmuş. Normal, spor ve yarış modu olarak üç ayrı görünüme sahip. Hafıza fonksiyonlu Mustang MyMode ile süspansiyon ve direksiyon tercihleri de dahil olmak üzere araç ayarlarını kaydedebiliyor.

Mustang GT ile birlikte opsiyon olarak sunulan yeni aktif valf egzoz sistemi ile birlikte daha önce hiç olmadığı kadar sesli bir deneyim sunacakmış.

Yaya algılama, mesafe alarmı, şerit gidiş uyarısı, şerit yardımı ve sürücü uyarı sistemi ile ön çarpışma yardımcısı gibi yeni özellikler de Yeni Mustang ile sunulacak.

FordPass ile birlikte Ford SYNC Connect de unutulmamış. Kullanıcılar bu özellikle birlikte cep telefonunu kullanararak araçlarını kilitleyebilir, açabilir ve motoru çalıştırabilir.

Tüm modellerde sunulan yeni amortisörler daha iyi sürüş kontrolü sunarken, performans paketi ile birlikte gelen MagneRide amortisör sistemi tüm koşullarda maksimum sürüş ve yol tutuş sunuyor.

2.3 litrelik Ecoboost motor Mustang için kalibre edilmiş; geçici aşırı yüklenme teknolojisi ile ivlemelenme esnasında daha fazla tork sunuyor.

Ford’un efsanevi 5.0 litrelik V8 motoru ise tamamen yenilenmiş. Daha fazla güce sahip olan V8, bu gücü yeni çift yakıtlı, yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon ve düşük basınçlı portlu yakıt enjeksiyonu ile almış. Bu yenileme alt devirde daha fazla tork, yüksek devirli güç ve gelişmiş yakıt verimliliği sunmuş.

Her iki motorla sunulan manuel şanzıman tekrar elden geçirilmiş. Otomatik vites ise artık 10 ileri kademeye sahip. Yeni 10 ileri şanzıman yanıt verme performansını ve motor performansı arttırmış.

Önceki altı kademeli devir ile karşılaştırıldığında, yeni 10 vitesli şanzıman daha hızlı vites değiştirme sürelerine, daha düşük hızlı tepki verme tepkisine ve önemli ölçüde azaltılmış sürtünme kayıplarına sahip. Yepyeni elektronik kontrol sistemi, farklı sürüş modları için ayarlar içeriyor ve doğru zamanda doğru vitese sahip olmasını sağlamak için gerçek zamanlı uyarlanabilir vites değiştirme planlamasına sahip. Direksiyona monte edilen vites değiştirme pedalları da unutulmamış.

İlk kez tüm Mustang’lar tamamen LED ön aydınlatmalara sahip olacak, ön tarafta gördüğünüz tüm aydınlatmalar buna dahil; sinyaller vb gibi.

İç mekanda da ufak tefek değişiklikler unutulmamış; Kapı kolları, halkalar ve çerçeveler alüminyumdan yapılmış. Koltuk desenleri ve renkleri de değiştirilmiş. Anahtar tasarımı da yenilenmiş ve artık direksiyon simidi ısıtma opsiyonlu 🙂 Hayırlı olsun. 2018’de ülkemizde…

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.