Ford’un Başarılı Ticarisi Makyajlandı.

  • Ford, cesur dış tasarım ve tamamen yeni premium iç mekan ile yeni Tourneo Custom’ı tanıttı.
  • Ferah ve lüks kabin, konferans formatında düzenlenebilen altı ayrı arka koltuğa (sınıfında tek) sahip.
  • Makyajlı Tourneo Custom, Akıllı Hız Sınırlayıcı ve SYNC 3 bağlantısı da dahil olmak üzere daha gelişmiş özellikler ve kalite sağlamak için yeniden tasarlandı.
  • Tourneo, Ford EcoBlue 2.0 litrelik dizel motor, yeni altı ileri vitesli SelectShift otomatik şanzıman ve arkada havalı süspansiyon seçeneği sunuyor.
  • Yeni Tourneo Custom’ın üretimine 2017 sonunda başlanacak ve 2018 yılının başından itibaren teslimatların başlaması planlanıyor. Türkiye’de ise farklı bir plan olmayacaktır.

Tüm modellerde ayırt edici yeni imza niteliğinde LED gündüz farları sunan Custom, ayrıca güçlü HID Xenon aydınlatma opsiyonu da sunacak.

1 Mart 2019 Güncelleme:

Tourneo Custom, yenilikçi yeni EcoBlue Hybrid motorları ve 2019’un ortalarından itibaren gelişmiş sürücü destek teknolojileri ile güncelleniyor.

  • Ford 2.0 litrelik EcoBlue motorunda, 415 Nm tork ve 185 PS güç üreten yeni seçenek sunulacak. Motor ayrıca WLTP’ye dayanarak yakıt verimliliğinde yüzde 6’ya varan bir iyileşme sağlıyor.
  • Tourneo Custom aynı zamanda sınıfında 48 voltluk hafif hibrit teknoloji sunan ilk araç olacak. Yeni EcoBlue Hybrid varyantı, WLTP analizine dayanarak, stop-start şehir içi sürüşünde daha fazla fayda sağlayan, tahmini yüzde 3’lük ek bir yakıt verimliliği artışı sağlıyor.
  • FordPass Connect yerleşik modem teknolojisi, 10 cihaza kadar Tourneo Custom’ı bir Wi-Fi bağlantı noktasına dönüştürebiliyor.
  • EcoBlue Hybrid’in gelişmiş Otomatik Başlat-Durdur teknolojisi, araç viteste dururken ve aracın durma noktasına geldiğinde de dahil olmak üzere daha fazla durumda çalışıyor. Sürücü, 12 km/sa, 16 km/sa veya 20 km/sa arasında seçim yaparak, Otomatik Başlat-Durdur’un çalış aralığını ayarlayabiliyor.

2.0-litre 185 PS manual, Kar. tüketim: EcoBlue 7.2-8.9 lt/100km – EcoBlue Hybrid 7.0-8.7 lt/100km
2.0-litre 130 PS manual, Kar. tüketim: EcoBlue 7.2-8.9 lt/100km – EcoBlue Hybrid 7.0-8.5 lt/100km
2.0-litre 105 PS manual, Kar. tüketim: EcoBlue 7.1-8.9 lt/100km
2.0-litre 130/185 PS otomatik, Kar. tüketim: EcoBlue 7.9-9.3 lt/100km
Tamamı WLTP değeridir.


Revize edilmiş köpük dolgusu ve yeni koltuk tasarımlarıyla, seyahat konforu ve koltuk desteği daha da arttırılmış. Arka kabin için de önemli ölçüde ses azaltma çalışması yapılmış. Arka koltuktaki yolcular, daha hızlı soğutma veya ısıtma sunan daha etkili klima sistemini, altı adet USB portu ve arka oturma düzenini her ne olursa olsun zengin ve dengeli bir ses için ayarlanmış 10 hoparlörlü ses sistemini takdir edecekler.

Aracın her yerinde, olağanüstü işçilik ve görünüm odaklı iç trim -tavan ve koltuklardan, panel ve halılara kadar-  tamamen revize edilmiştir. Kalın iplik kumaşları ve ince taneli deriler gibi daha lüks malzemelerin seçimi ve hem açık hem de koyu renkli iç mekânların şık, çağdaş renklerde bulunması, kabinde ayrıntıya dikkat ve kalitenin izlenimini güçlendiriyor.


SYNC 3 Hakkında Her Şey


Yeni Tourneo Custom, bir dizi gelişmiş sürücü yardım özelliğini sunuyor ve segmentinde yasal hız sınırı içinde kalması için maksimum araç hızının otomatik ayarlanmasını sağlayan Akıllı Hız Sınırlayıcıyı sunan ilk araç. Hız sınırı işaretlerini algılamak için Trafik İşareti Tanıma sistemini kullanıyor.

Yeni model ayrıca, sürücüleri, arkalarında geçebilecekleri bir araç park alanından geri çekilmesini uyaran Çapraz Trafik Uyarısı ile Kör Nokta Bilgi Sistemi sunuyor.

Bu yeni özellikler, Yaya Algılamalı Ön Çarpışma Yardımcısı acil fren sistemi, Şeritte Kalma Uyarısı, Yan Rüzgar Sabitleme ve Uyarlamalı Hız Sabitleme Kontrolü gibi Tourneo Custom için halihazırda mevcut olan kapsamlı teknolojilere ekleniyor.

Otomatik şanzıman seçeneğine sahip sınıf lideri Ford EcoBlue motorlar Yeni Tourneo Custom ile, 105 PS, 130 PS ve 170 PS güç seçeneklerine sahip olacak. Yeni motor önemli yakıt maliyeti ve performans avantajları sağlarken, yakıt verimliliği eski motora göre %13’e kadar yükselmiştir. Detaylı bilgiyi tıklayarak alabilirsiniz.

Tourneo Custom serisi, aynı zamanda kısa dingil mesafesi ve uzun dingil mesafesi seçenekleri ile sekiz veya dokuz kişilik tasarımları sunmaya devam ediyor. Uzun model, üçüncü koltuk sırasının arkasında ilave bagaj alanı sağlıyor.

Tüm Galeri

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.