Ford’un Küresel Göz Bebeği, 2018 Yeni Ford Focus Mk4 Bugün İngiltere’de Tanıtıldı. Ülkemize 2018 Ekim sonunda gelecek.

Bu arada iki hafta önce aracın fiyat ve donanım bilgilerini burada paylaşmıştık, eğer ilginizi çekiyorsa resmi yayın yapılmadan önce fikir elde edebilirsiniz.

 • Yeni Durdur ve Git ve Şerit Ortalama Asistanı ile Adaptif Hız Sabitleme Kontrolü ve yeni aydınlatma seçenekleri sürücülerin daha net görmelerine yardımcı olacak şekilde tasarlanmış.
 • Avrupa’da ilk kez Head-up ekranı sunan Yeni Focus, direksiyona daha fazla dikkat vermenizi sağlıyor. Aktif Park Yardımcısı 2, bir düğmeye basarak tam otomatik park manevralarını mümkün kılıyor.
 • Standart sunulan Sürücü Modları, yüzde 20’lik burulma sağlamlığı arttırılmış ve izole edilmiş bağımsız arka süspansiyon sunan Sürekli Kontrollü Sönümleme (CCD) – Focus için ilk – sürüş dinamiklerini ve konforu artırarak onu sınıfının en üstünde tutuyor.
 • Tamamen yeni Focus, hareket halindeyken bağlantı için FordPass Connect gömülü modem, Kablosuz şarj pedi, 8 inç dokunmatik ekranlı SYNC 3 ve B&O PLAY ses sistemi sunuyor.
 • Yeni sekiz ileri otomatik şanzıman tarafından desteklenen EcoBoost benzinli ve EcoBlue dizel motorlar, yüzde 10 yakıt verimliliği artışı sunuyor.

Ford bugün, bugüne kadarki en başarılı ve teknik olarak yetkin Ford Focus’un küresel kamuoyuna tanıtımı yaptı. Gelin şimdi birlikte daha detaylı inceleyelim.

Focus, duygusal dış tasarımını sınıfın öncüsü aerodinamiklerle birleştiren yeni bir insan merkezli tasarım felsefesini sunuyor; ve yüksek kaliteli malzeme ve işçilik ile birlikte daha fazla alan sunan bir iç mekana sahip.

Teknoloji

Ford, müşterilerine sunulan gelişmiş Ford sürücü destek teknolojileri sezgisel, stres azaltıcı ve rafine sürüş deneyimi sağlamak için şu teknolojileri entegre etmiş;

 • Durdur ve Git ve Şerit Ortalama Asistanı ile Adaptif Hız Sabitleme Kontrolü: Aracın önde gelen araçlardan rahat bir sürüş mesafesi sağlamasına yardımcı olur ve aracın şeritte merkezlenmesine yardımcı olarak uzun, hafif trafikli yolculuklarında stresin azaltılmasına yardımcı olur. (200 km/h’a kadar). Önünüzdeki araç durur ve 3 sn içinde tekrar hareket ederse müdahaleye gerek kalmaksızın Focus tekrar kendi harekete geçer; eğer 3 sn sonra hareket etmeniz gerekirse burada direksiyon üzerindeki devam et düğmesine basmanız gerekir veya gaz pedalına hafif bir dokunuş gereklidir.
 • Engelden Kaçış Yönlendirme Asistanı: Çarpışmalardan kaçınmaya yardımcı olması için sürücülerin durmuş veya daha yavaş olan araçların çevresinde dolaşmalarına yardımcı olur. Şehir ve otoyol hızlarında çalışacak şekilde tasarlanmış olan radar ve bir kamera, yavaş hareket eden ve duran araçları ileri saptamak için kullanıyor ve bir çarpışmanın yakın olması durumunda sürücülerin bir aracın etrafında manevra yapabilmesini sağlamak için direksiyon desteği sağlıyor.
 • Ön far düzenini önceden ayarlayan yeni kamera tabanlı Ford’un Adaptif Full-Led Ön Aydınlatma Sistemi: Daha iyi görünürlük için yol ve yol levhalarındaki kıvrımları izliyor. -endüstride ilk defa- Buradan izleyebilirsiniz
 • Aktif Park Asistanı 2: Bir düğmeye basarak tam otomatik manevralar için vites seçimi, hızlanma ve frenleme işlevini yerine getiriyor. Sürücünün otomatik vitesi N’ye getirmesi yeterli, bundan sonra tek yapması gereken ilgili düğmeye basılı tutup arabanın yerine girmesini beklemek. Sistem, arabadan sadece 110 santimetre daha uzun boşluklara, 4 km/h varan hızlarla park alanına giriş yapabiliyor.
 • Ford’un Avrupa’da sunulacak olan ilk Head-up ekranı (HUD), sürücülerin dikkatlerini önlerindeki yola vermesine yardımcı oluyor. Avrupa’da sunulan en geniş görüş. alanlanlı Head-up ekran ve yine Avrupa’daki en parlak olanı.
 • Ford’un Yaya ve Bisikletliyi Algılayan Önceden Çarpışmaya Karşı Yardımı teknolojisi, yoldaki veya yakınındaki yoldaki kişileri veya aracın yolunu kimlerin geçebileceğini tespit ediyor. Sistem, olası bir çarpışma tespit ederse ve sürücünün uyarılara cevap vermemesi durumunda otomatik olarak frenleri uygular.
 • Park alanlarından veya araba yollarından geri dönüşlerde daha iyi görüş sağlamak için aracın arkasına 180 dereceye yakın bir görünüm sunan geri görüş kamerası.
 • Önce Almanya, Avusturya ve İsviçre’deki müşteriler için sunulan, ön camda bulunan bir kamera ve bilgileri aracın navigasyon sisteminden kullanan ve bir otoyol rampasında iki “No Entry” işareti varken sürücüye sesli ve görsel uyarılar sağlayan bilgi sağlayan Yanlış Yol Uyarısı.
 • Çarpışma Sonrası Frenleme: İlk çarpışma olayı tespit edildiğinde otomatik olarak orta düzeyde fren basıncı uygulayarak olası bir ikincil çarpışmanın etkisini azaltmaya yardımcı olur; aracın yavaşlatılması potansiyel olarak yolcuların yaralanmasına ve aracın hasar görmesini engeller.

Beş kapılı hatchback, vagon ve -seçilmiş pazarlarda- dört kapılı gövde stilleri ile ortaya çıkan en kapsamlı Focus serisi, Focus Trend de dahil olmak üzere, orta büyüklükteki otomobil müşteri beklentilerinin en geniş spektrumunu tamamlayacak özel kişilikleri ile sunuluyor. Titanium, sportif Focus ST-Line, lüks Focus Vignale ve ilk Focus Active crossover. Tıpkı kardeşi Fiesta gibi.

Dizayn

Focus, daha fazla konfor ve rahatlık sunarken daha kaliteli, sportif bir silueti yansıtacak şekilde orantılı olarak olgunlaştırılmış.

Farklı yeni siluet, A-sütunlarının daha geriye doğru konumlandırılmasıyla elde edilmiş; ön tekerleğin merkezine doğru ilerlemelerini sağlayan dengeli bir oran; C-sütunlarının arka tekerleklerin üzerinden oturuyor.

Dingil mesafesinin 53 milimetre kadar uzatılması, daha büyük bir lastik çapına olanak tanır, bu da tekerleklerin sacdan daha yükseğe konumlandırılmasını ve uzunluk ve görsel kütle algısının azaltılmasını sağlar. Daha kısa çıkıntılar ve arka kabin konumu, kompakt bir izlenim ile güçlü ve dinamik bir duruş sağlıyor.

Yeni Focus’un tasarım geliştirmesinde araç etrafındaki hava akışının yönetilmesi önemli bir rol oynamış. Sınıfında lider bir aerodinamik verimlilik sunuyor; kısa arka çıkıntılar; kesilmiş köşeler; ve uyumlu bir şekilde entegre aerodinamik özellikler mevcut.

SW için Esnek Yükleme

Arka lambaları artık iki parçalı olup, açılan bagaj kapağın genişlemesine olanak tanırken, LED arka aydınlatma teknolojisi de gün ışığında ve karanlıkta belirgin şekilde tanınabililirliği arttırıyor.

İnsan merkezli tasarım felsefesi, iç mekanı daha da içine çeken, daha iyi algılanan kaliteye sahip, daha yalın ve temiz bir ortam sunan, basit, temiz çizgiler, etkileyici ve güven verici malzemeler ve sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş yüzeyler kullanılarak elde edilen iç mekana uzanıyor.

Kapı içi kaplama

Üst gösterge paneli ve kapı iç bölümleri daha kaliteli bir his için yumuşak dokunuş malzemelerinden üretilmiş. Yolcu tarafı gösterge panelinde ,kapı çıtalarında ve havalandırmalarda cilalı cam ve fırçalanmış yüzeyler kullanılmış.

Ford, tamamen yeni C2 platformunun ön kaza yük kapasitesinde yüzde 40’lık bir artışla desteklenen yepyeni Focus için beş yıldızlı bir güvenlik değerlendirmesi öngörüyor.

Sürüş

Gelişmiş sürüş teknolojileri ile tamamlanmış, sofistike, yepyeni bir şasi, tümüyle yeni Focus beş kapılı ve vagon müşterileri için sınıfında lider, enerjik, çekici ve ödüllendirici bir eğlence deneyimi sunuyor.

Tamamen yeni Focus, kısa-uzun kol (SLA) bağımsız arka süspansiyon konfigürasyonu için yeni izole edilmiş bir alt şasi ile kurulan mirası geliştiriyor; Bu hem konforu hem de aracın çukurlarda verdiği yanıtları optimize eder.

SLA sistemi, daha düzgün yolculuklar için yoldaki daha büyük darbelere karşı ön ve arka uyumluluk arasında istenen bir denge sağlar. Çok bileşikli burçlar, farklı yönlerde vurgulandığında farklı sertlik özelliklerine sahip. Focus vagon modelleri için benzersiz bir SLA geometrisi, tam yüklü bir bagajda bile aracın çevik ve tepki vermesine yardımcı olan damperleri yeniden konumlandırır ve daha geniş bir yük tabanı alanıyla bagaj alanını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.

Hafif torsiyon çubuğu arka süspansiyon konfigürasyonu da sunuluyor; Tamamen yeni Fiesta ST’nin tepki veren, ilgi çekici ve eğlenceli sürüş deneyimini destekleyen aynı Ford patentli kuvvet vektörü yayı teknolojisini kullanarak geliştirilen, torsiyon çubuğu konfigürasyonu daha hafif 1.0 litrelik EcoBoost ve 1.5- litre EcoBlue motor seçenekleriyle birlikte sunulacak.

Not: Motordan bağımsız olarak, tüm Station Wagon gövde seçeneği, Active crossover ve Vignale modelleri ile SLA (bağımsız) süspansiyon sistemi sunulacak.

Gelişmiş yay teknolojisi, vektör süspansiyonlarını arka süspansiyona uygulayarak, viraj alma kuvvetlerinin artan yanal sertlik için doğrudan yay içerisine girmesini ve daha da keyifli bir sürüş deneyimi için stabilite, çeviklik ve tepki vermeyi geliştirmesini sağlar.

SLA (Bağımsız) süspansiyonu ile donatılmış beş kapılı modeller, her 2 milisaniyede süspansiyon, gövde, direksiyon ve frenleme girişlerini izleyen ve olağanüstü sürüş kalitesi için sönümleme tepkilerini ayarlıyor.

Bu teknoloji aynı zamanda çukurların içinden geçmenin etkisini azaltarak, bir çukurun kenarını tespit ederek ve süspansiyonu ayarlayarak tekerleğin içine düşmemesini sağlar. Lastik ve tekerleğe kadar düşmediği için, çukurun karşı tarafına sert bir şekilde çarpmıyorlar. Arka süspansiyon, ön tekerden gelen bir sinyalle, çarkın önüne ulaşmadan önce arka tekerleğe bir ön uyarı veren daha hızlı tepki verebilir. (Youtube kanalımızda videosu mevcut)

CCD (Sürekli Kontrollü Sönümleme) sistemi ayrıca Sürücü Modu teknolojisini de destekler. Normal, Sportif ve Eko modları, Focus’ta ilk kez sunuluyor ve sürücülerin gaz pedalını, sekiz vitesli otomatik şanzımanı, Elektronik Güç Destekli Direksiyon (EPAS) ve sürüş koşullarına uyması için ACC özelliklerini hemen ayarlamasını sağlar. CCD ile donatıldığında, Focus ayrıca Comfort ve Eko-Comfort Sürücü Modları sunar ve süspansiyon karakterini buna göre ayarlar.

Yeni EPAS direksiyon sistemi ve yeni yazılım, mükemmel bir sürüş deneyimi için daha duyarlı, sezgisel ve çekici bir his sunuyor. Tork kontrol sistemi de bununla birlikte sunulmaya devam ediyor.

Saatte 100 km ile ilerlerken yapılan frenlemede, duruş mesafesi 1 metre azaltılmış. Basıncı daha hızlı üreten ve daha geniş çalışma koşullarında daha güvenilir ve tutarlı pedal hissi veren seçilen modeller için yeni Elektrikli Fren Destek Sistemi tarafından desteklenir.

Focus, tamamen yeni bir gövde yapısıyla birleştirilmiş Ford’un yeni C2 platformu kullanılarak üretilecek ilk araç. Burulma sertliği, önceki jenerasyona göre yüzde 20 artırılmış. Süspansiyon bağlantı noktalarının sertliği yüzde 50’ye kadar arttırılmış; Daha iyi vücut kontrolü için esnekliği azaltır.

Tamamen yeni Focus, Ford Focus RS modeli için geliştirilen arka yapının sertliğini arttırmak için yenilikçi bir yönteme sahiptir. Ekstrüde edilmiş bir köpük, montaj işlemi sırasında bir arka alt gövde boşluğuna ıslak olarak sokulur; bu daha sonra, minimum kuru ağırlıkla yüzde 10 daha büyük lokal yanal rijidite sağlamak için boya-kurutma işleminin ısısı altında kurur ve genleşir.

Bağlantı ve Konfor

Tamamen yeni Focus iç mekanı, aracın müşterilerin hayatlarına sorunsuzca entegre olmasına yardımcı olan yenilikçi mühendislik ve gelişmiş konfor ve rahatlık teknolojilerine sahip.

Focus, Avrupa’daki Ford müşterileri için FordPass Connect gömülü modem teknolojisini sunuyor ve aracı 10’a kadar cihazla bağlantılı bir mobil WiFi hotspot haline getiriyor.

Sürücülerin daha hızlı plan yapmasına, navigasyon sistemi için Canlı Trafik güncellemeleriyle daha az stresli yolculuklar yapmasına ve yolcuların hareket halindeyken eğlence akışını sağlamasına yardımcı olmanın yanı sıra, FordPass Connect de dahil olmak üzere FordPass mobil uygulaması aracılığıyla bir dizi kullanışlı özellik sunar:
Araç bulma aracı, sahiplerinin arabalarını bulmalarına yardımcı oluyor.
• Yakıt durumu, alarm durumu, yağ ömrü ve daha fazlasını kontrol etmek için Araç Durumu sistemi.
• Focusa uzaktan erişim sağlamak için Kapı Kilidi Kilidini Açma
• Sekiz ileri otomatik şanzımanlı Focus modelleri için Uzaktan Başlatma (Bölgedeki yasal izinlere bağlı)
• Acil durum servislerini ciddi bir kaza durumunda otomatik olarak arayarak eCall işlevselliği, ve yolcuların acil durum konsolundaki bir SOS düğmesine basarak acil servislere doğrudan bağlanmalarını sağlar.

Ayrıca sürücülerin hareket halindeyken bağlı kalmasına yardımcı olmak ve orta konsoldaki kabloları dolaştırmamak için, gösterge panelinin altındaki yeni kablosuz şarj pedi, kullanıcıların uyumlu akıllı telefonları kolayca şarj etmelerini sağlar. Ped, şarj işlemini başlatmak için uyumlu cihazları otomatik olarak algılıyor.

Kablosuz şarj kullanılırken cihazlar Bluetooth üzerinden Ford’un SYNC 3 iletişim ve eğlence sistemine bağlanabilir. Apple CarPlay ve Android Auto ™ ile uyumlu olan 8 inçlik bir renkli dokunmatik ekran ile desteklenen SYNC 3, sürücülerin sesli, navigasyon ve iklim fonksiyonlarını ve basit sesli komutları kullanarak bağlı akıllı telefonları kontrol etmesini sağlıyor.

Yeni B&O PLAY ses sistemi, kullanıcıların, FordPass Connect veya akıllı telefon cihazlarıyla çalınan müzikten en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olacak. 675 watt’lık sistem, 140 milimetre önyüklemeli bir subwoofer ve ön panelin ortasındaki mid-range hoparlörünü içeren on hoparlöre sahip.

Konfor, daha rafine ve yüksek kaliteli, tamamen yeni Focus kullanıcı deneyiminin anahtar özelliği konumunda. Ön koltukta oturanlar 1421 milimetrelik cömert omuz aralığının keyfine varacak ve gösterge paneli konumlandırması daha fazla alan için optimize edilmiş. Elektrikli Park Freni sekiz ileri otomatik şanzımanların tamamında ve manuel şanzımanlı yüksek seri modellerinde standart olarak sunulacak– ve Döner Vites Değiştirme Mekanizması sürücü ve ön yolcu için daha fazla yer açmış. Daha dar tasarlanan orta konsol, daha fazla konfor için yumuşak dizliklere sahip.

Arka koltuk yolcuları için, daha uzun dingil mesafesi ve düz zemin ile ilave alan sağlanmış. Diz boşluğu, sınıfının en iyisi 81 milimetre, selefi Focus ile karşılaştırıldığında 50 milimetreden daha fazla geliştirilmiş. Omuz odası, Mk3 Focus ile karşılaştırıldığında yaklaşık 60 milimetre artmıştır. Genişlik izlenimi ve daha ferah bir hissiyat için arka direğe uzanan pencerelere sahip arka kapı tasarımı uygulanan Focus, açılabilir panoramik cam tavan opsiyonu da sunuyor.

Yeni C2 platformu için özel olarak geliştirilen Focus ısıtma havalandırma ve klima sistemi, daha güçlü bir 140 cc kompresörle kabinleri daha hızlı ısıtır ve soğutur; ve daha sessiz çalışma için daha esnek soğutma hatları ve daha akıcı hava akışı yollarına sahiptir.

Şanzıman

Ford’un yeni sekiz vitesli otomatik şanzımanı, yakıt verimliliğini daha da optimize etmek ve duyarlı performans ve pürüzsüz, hızlı vites değişikliği için tasarlanmış. Avrupa sürüş beklentilerini karşılamak üzere tasarlanan aktarma özellikleri şunlar:

 • Vites değiştirme zamanlamalarını optimize etmek için bireysel sürüş stillerini değerlendiren Uyarlamalı Vites Değiştirme Zamanlaması: Sistem, yokuş yukarı ve yokuş aşağı meyilleri ve sert viraj algılamayı tanımlayabilir ve daha istikrarlı ve rafine edilmiş bir sürüş deneyimi için vites değiştirmelerini buna göre ayarlayabiliyor.
 • Adaptif Vites Değişikliği Kalite Kontrolü: Tutarlı, düzgün vites değiştirmeleri için debriyaj basınçlarını ayarlamaya yardımcı olur ve çevre bilgilerini değerlendirir. Bu teknoloji, vites değişikliği pürüzsüzlüğünü sürüş tarzına uyacak şekilde de ayarlayabilir.

6 ileri manuel şanzımanların da sürtünme oranı azaltılmış.

Motor

Motorların tamamı Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) kullanılarak hesaplanan, sıkı Euro 6 emisyon standartlarını karşılıyor. EcoBoost benzinli motorların yakıt verimliliği ve CO2 emisyonları, üç silindirli bir motor için Ford’un endüstride ilk silindir devre dışı bırakma sistemi kullanılarak geliştirildi. Bu, tam kapasiteye ihtiyaç duyulmadığında motor kaputlarından birini otomatik olarak durdurabiliyor.

Ford’un gelişmiş yeni turboşarjlı EcoBlue dizel motorları, düşük devirde daha yüksek güç, daha fazla tork ve daha yüksek kilometre sürücüler için geliştirilmiş yakıt verimliliği ve iyileştirme sağlamak üzere tasarlanmış. Yeni 1,5 litrelik EcoBlue, her ikisi de 300 Nm tork sağlayan 95 PS ve 120 PS güç seçenekleri ile geliyor.

Benzinli

1.0 LT Ecoboost 3 silindirli 85 ps 6 ileri manuel vites ile (en düşüğü 107 g/km CO2)
1.0 LT Ecoboost 3 silindirli 100 ps 6 ileri manuel vites ile
1.0 LT Ecoboost 3 silindirli 125 ps 6 ileri manuel vites ile
1.0 LT Ecoboost 3 silindirli 125 ps 8 ileri otomatik vites ile
1.5 LT Ecoboost 3 silindirli 150 ps 6 ileri manuel vites ile (en düşüğü 122 g/km CO2)
1.5 LT Ecoboost 3 silindirli 150 ps 8 ileri otomatik vites ile
1.5 LT Ecoboost 3 silindirli 182 ps 6 ileri manuel vites ile

Not: 1.0 Ecoboost ve 1.5 Ecoboost motor silindir deaktivasyon özelliği sunuyor.

Dizel

1.5 LT Ecoblue 95 ps 6 ileri manuel vites ile. (en düşüğü 91 g/km CO2)
1.5 LT Ecoblue 120 ps 6 ileri manuel vites ile.
1.5 LT Ecoblue 120 ps 8 ileri otomatik vites ile.
2.0 LT EcoBlue 150 ps 6 ileri manuel vites ile (en düşüğü 112 g/km CO2)
2.0 LT EcoBlue 150 ps 8 ileri otomatik vites ile

Henüz %100 kesinleşmemiş tüketim değerleri (Ş.içi-Ş.dışı-Karma) – WLTP

1.0 LT EcoBoost 85 ps 6 ileri manuel vites ile yakıt tüketimi 6.0 – 4.2 – 5.1 L/100 km 
1.0 LT EcoBoost 100 ps 6 ileri manuel vites ile karma yakıt tüketimi 6.0 – 4.3 – 4.9 L/100 km 
1.0 LT EcoBoost 125 ps 6 ileri manuel vites ile karma yakıt tüketimi 6.2 – 4.5 – 5.1 L/100 km 
1.5 LT Ecoblue 95 ps 6 ileri manuel vites ile karma yakıt tüketimi 3.9 – 3.5 – 3.6 L/100 km 
1.5 LT Ecoblue 120 ps 6 ileri manuel vites ile karma yakıt tüketimi 4.1 – 3.6 – 3.7 L/100 km 
1.5 LT Ecoblue 120 ps 8 ileri otomatik vites ile karma yakıt tüketimi 5.0 – 4.1 – 4.4 L/100 km 

Tamamen yeni Focus,  yüzde 10’luk bir yakıt verimliliği ve CO2 emisyonu iyileştirmesi sağlıyor.

Ford verilerine göre, Focus 4 kapılı modeli için sürtünme değeri 0.250 iken ve Focus 5 kapılı modeli için 0.273 bu değerler ile sınıfının en iyisi sürtünme katsayısına sahip oldu yeni Focus.
Aerodinamik özellikler şunları içerir:

 • Radyatöre giden hava akışını gerektiğinde otomatik olarak kapanmayı sağlayan standart Aktif Izgara Panjur teknoloji.
 • Türbülansı azaltmak için ön tekerlekler boyunca hava akışını yönlendiren hava perdesi teknolojisi.
 • Sürtünmeyi tetikleyen girdapları sınırlamak için, optimize edilmiş arka spoyler ve genişletilmiş cam tasarımlarına ek olarak arka tampon ve ışık ünitelerine entegre edilen hava ayırıcı özellikler.
 • Merkezi tünel, yakıt deposu ve arka aks için koruyucu ilave alt gövde

Yakıt verimi, benzer Mk3’e kıyasla 88 kilograma kadar ağırlık azaltmalarla daha da arttırılmış. Fren mimarisi bile yakıt verimliliğinden faydalanmak için geliştirilmiş: Elektrikli Fren Destek Sisteminin daha hızlı tepkisi, daha az sürtünme için fren balataları ve disk arasında daha fazla açıklık sağlamış.

Hafiflik detayları için: Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Aerodinamik ve Ağırlık İyileştirmesi

Tamamen yeni Ford Focus, Ford’un Saarlouis montaj tesisindeki (Almanya) en iyi Focus kalite ve işçiliğini sunarak üretilecek.

Ford’dan Hafifletilmiş Araç Üretimine Milyonluk Yatırım

Yeni lazer kaynak teknolojisinin ilk Ford uygulamasını Focus’ta göreceğiz, daha fazla hız, esneklik ve verimlilikle çalışmakta ve daha fazla güç için yalpalama kaynaklı dikişleri sunabilmekte. Ayrıca, gelişmiş üç odaklı lazer lehimleme – tavanda ve gövde tarafında daha temiz, daha güçlü ve daha hassas eklemler için – saniyede 60 milimetre çalışma hızına sahip Ford’un en hızlısıdır.

Boyutlar

5 Kapı: (Mk3’e göre)
Uzunluk 4378 mm (+18 mm), genişlik (aynasız) 1825 mm (+2 mm), yükseklik 1454 mm (-15 mm).
Ön omuz aralığı 1421 mm (+10) arka omuz 1395 mm (+59 mm).
Arka diz açıklığı 50 mm arttırılmış.
2 koltuk ile bagaj kapasitesi 1354 lt (+92 lt)
Tamir kiti ile 375 lt olmuş HB bagajı, Mk3’te 363 litreydi. Mini stepne ile 341 lt olmuş o da 316 litreydi.

Video

Geniş açılı geri görüş kamerası ve otomatik frenleme

Galeri

Canlı Çekim Galeri

2018 Yeni Ford Focus Canlı Fotoğraf Galerisi

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.