Tamamen yeni 2020 Mustang Shelby GT500, güçlendirilmiş 5,2 litrelik V8 motora sahip ve 760 beygir güç üreten sokaktaki en güçlü Ford.

  • 0’dan 100’e (km/h) 3.5 sn civarında hızlanıyor. Çeyrek mili ise 11 saniyenin altında tamamlayacakmış. Ford bu verileri henüz tam vermedi sadece bu şekilde yaklaşık değerler sunuyor. Ayrıca segmentinde ilk kez çift kavramalı otomatik şanzıman sunuyor.
  • Shelby GT500’ün aero liderliğindeki tasarımı düşük güç ve termal yönetimi arttırırken, Ford Performance yarış ayarlı aktif şasi sürüş modları bunu bugüne kadarki en gelişmiş performans Mustang yapıyor.

Tamamen yeni Shelby GT500, Ford Mustang’da bugüne kadarki en hızlı hızlanma ve bugüne kadarki en yüksek performanslı teknoloji için 760 beygir gücü ve 847 NM tork sunuyor. (Yasal olarak)

Ford Performance, üstün karbon fiber tahrik miline güç ve tork kazandırmak için, Ford GT supercar’ın çift kavramalı şanzımanının ayarlarından yararlandı. Ekip, 100 milisaniyeden daha az bir sürede vites değiştirebilen bir TREMEC® 7 vitesli çift kavramalı şanzımanı seçti; Bu çift kavramalı şanzıman normal, weather, spor, drag ve track dahil olmak üzere çeşitli sürüş modları için tasarlanmış ve seçilebilir Pist Uygulamaları ile Line-lock ve Launch Control gibi özellikleri etkinleştirebiliyor.

Bu canavarın anlatılacak çok detayı var ancak ülkemizde erişmek bir o kadar zor o yüzden fazla detaya girmeden fotoğraf ve videolarla sizi baş başa bırakmak istiyorum.

Karbon Fiber Pist Paketli Galeri
İç Mekan ve Detaylar

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.