Ford bugün, yeni nesil Ford Transit Custom serisinin plug-in hibrit, hafif hibrit ve konvansiyonel motor varyantlarına ek olarak tamamen elektrikli bir model içereceğini doğruladı.

Yeni Custom serisi (Transit Custom ve Tourneo Custom), 2023’ün ilk yarısında, Avrupalı ​​müşterilere şimdiye kadar sunulan en kapsamlı Transit Custom serisinin her iki model bölümünün tamamen elektrikli versiyonları ile üretime giriyor. 

Yeni nesil Transit Custom’ın tüm versiyonları, Ford’un Türkiye’deki ortak girişimi olan Ford Otosan tarafından Kocaeli’de üretilecek.

Ayrıca yeni nesil Volkswagen 1 ton ticari araç da Kocaeli’de üretilecek.  VW ortaklığı hakkında tüm bilgiye buradan erişebilirsiniz: Ford – Volkswagen Küresel İşbirliğini Genişletiyor

Ford, Şubat ayında yaptığı açıklamada, tüm ticari araç yelpazesinin 2024 yılına kadar tamamen elektrikli veya plug-in hibrit olacağını söylemişti, detaylar: Ford Avrupa’dan Elektrikli Dönüşüm için 1 Milyar Dolarlık Yatırım

Ancak ara dönemde Ford, tüm ticari araç sahiplerinin tek bir sıçramada geleneksel içten yanmalı motordan tamamen elektrikli araçlara geçiş yapmayacağını düşünüyor. Bu nedenle, hafif hibritlerden takılabilir hibritlere kadar güç aktarım teknolojisi yelpazesi çok önemli ve yeni nesil Transit Custom serisinin önemli bir parçası olmaya devam edecek.

Bugünkü duyuru, Avrupa’daki diğer Ford üretim tesisleri ve yeni nesil Transit Custom Range için bileşenler sağlayan Avrupa ve Türk yan sanayileri için de olumlu bir haber diyebiliriz. Ford üretim tesisleri dizel motorları Dagenham, Birleşik Krallık’tan ve şanzımanları Köln’den tedarik edecek, 100’den fazla Türkiye merkezli tedarikçi ise komponent sağlayacak.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.