Tamamen elektrikli Ford Focus şimdi hızlı şarjı destekliyor.

  • 5 kapılı hatchback elektrikli Ford Focus’un bataryası, sıfırdan %80 kapasiteye hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakika doluyor.
  • Yeni batarya eskisine göre yaklaşık %50 daha fazla kapasiteye sahip. Bu batarya ile fabrikanın verdiği menzil 225 km.
  • Ford ayrıca kısa süre önce diğer elektrikli araçlarının duyurusunu yapmıştı; bunlardan biri tamamen elektrikli SUV, menzili 480 km ve yola 2020 yılında inmesi bekleniyor. Önümüzdeki 5 yılda ise 13 yeni elektrikli model tanıtılması planlanıyor.

Mustang Hybrid ve Transit Custom plug-in hybrid önümüzdeki beş yıl içinde gelecek olan 13 yeni global elektrikli araçtan diğer ikisi.Transit Custom plug-in hybrid 2019 yılında sunulmuş olacak.

Daha fazla menzil, daha hızlı şarj
Yeni Ford Focus Elektrikli, 145 PS (107 kW) elektrik motoruyla ve 33.5 kilowatt saatlik bir pille güç almaktadır.

Elektrikli Ford Focus

2017 Ford Focus BEV

Hem pil hem de motor sıvı soğutmalı ve ısıtmalı, bu durum yeni Ford Focus Elektrikli’nin daha verimli olmasına ve pil ömrünü uzatmasına yardımcı oluyor.

Yeni hızlı şarj konektörü, endüstri standardı Birleşik Şarj Sistemi’ni (CCS) kullanıyor. Bu konektör, Avrupa’daki yol kenarı, servis istasyonu ve dinlenme alanındaki DC hızlı şarj noktalarına takmasına olanak tanıyarak, sadece 30 dakika içinde yüzde 80 oranında pili şarj ediyor.

Focus Elektrikli’yi evde şarj etmek isterseniz eğer, 5 saatlik şarj ile 225 km’lik sürüş mesafesine, 3-4 saatlik şarj ise 150 km’lik bir sürüş mesafesine sahip oluyorsunuz. Araştırmalar, sürücülerin yüzde 90’ının günde 100 km’den daha az yol kat ettiğini ve günlük araba ile ortalama mesafenin 46 km olduğunu belirtiyor. 

Ford ayrıca, Avrupa’da en yüksek güçte şarj ağı oluşturma amacı taşıyan birçok otomobil üreticisiyle bir mutabakat anlaşması imzaladı. Bölgede, 400 ultra hızlı şarj noktası inşa edilecek.

Daha fazla sürüş mesafesine ve daha hızlı şarj işlemine ek olarak, yeni Focus Elektrik, sürücülerin ses, navigasyon ve bağlı akıllı telefonları basit, konuşma sesli komutlarla kontrol etmesini sağlayan ve en yeni SYNC 3 bağlantı sistemini sunuyor ve Apple CarPlay ve Android Auto™ ile uyumlu.

Akıllı saatli Focus Elektrikli sürücüleri, MyFord Mobile uygulamasını kullanarak aracın pil durumunu kontrol etmek için bileklerine kolayca bakabiliyor. Uygulama, ayrıca sahiplerin araçlarına geri dönüş yolunu bulmalarını, arabalarını uzaktan kilitlemelerini ve kilidini açmalarını, sürüş aralıklarını kontrol etmelerini ve en son yolculukları hakkında önemli bilgileri elde etmelerini sağlıyor.

Yeni Ford Focus Elektrikli şu anda Belçika, Finlandiya, Almanya, Macaristan, Norveç, İsviçre ve Birleşik Krallık’ta satışa sunuluyor.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.