Bu konuda Mondeo Vignale ve S-Max Vignale Türkiye donanım ve fiyat listesini paylaşacağız. Bu liste Türkiye’de ilk kez tarafımızdan yayınlanmaktadır.

Mondeo Vignale

Mondeo Vignale sadece 4 kapılı olarak geliyor. Euro 6’yı destekleyen otomatik başlat/durdur’lu 2.0 litre turbo beslemeli diesel motora sahip.

Bu 2.0 TDCI motor 180 ps güç ve 400 Nm tork üretiyor. 6 ileri otomatik (PowerShift) şanzıman ile geliyor. Aracın yakıt tüketimi 5.4 – 4.5 – 4.9 lt/km. Son hızı ise 224 km/h. 0-100 hızlanma: 8.6 sn.

Türkiye’ye gelecek Mondeo Vignale’nin içinde; Vignale özel iç döşeme, deri kaplama panel/konsol, ısıtmalı ön Koltuklar, Ford SYNC 3 (Bluetooth Sesli Kontrol Sistemi) ?Ford acil durum yardımı, 8″ dokunmatik renkli gösterge ekranı, Sony müzik sistemi, navigasyon sistemi USB, SD kart bağlantısı, Ford Power anahtarsız çalıştırma ve giriş sistemi. Dışarda ise, 18’’ alüminyum alaşımlı jantlar, otomatik yanan ön farlar, arka park sensörleri, yağmur sensörü, geri görüş kamerası, Ford dinamik LED ön far sistemi, karartılmış arka camlar, elektrikli, ısıtmalı, sinyalli katlanabilir yan aynalar, hız kontrol sistemi ve ısıtmalı ön cam sistemi mevcut.

Vignale Mondeo dört dış, iki iç renk seçeneğine sahip. Sırasıyla Vignale Beyazı, Vignale Siyahı, Vignale Kahvesi ve Vignale Grisi. Döşemeler ise Vignale siyah ve Vignale krem olarak geliyor.

Vignale Renk Seçenekleri

Mondeo Vignale opsiyonları:

– Açılır Tavan Yaklaşık 4.500 bin TL
– Masaj Fonksiyonlu Isıtmalı ve Soğutmalı Deri Döşeme Yaklaşık 11.000 TL
– Tekno Paket (Şerit Takip Sistemi,Şeritte Kalma Yardımcısı, Sürücü Dikkat Takip Sistemi, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi, Hava Yastıklı Arka Emniyet Kemeri, Kör Nokta Uyarı Sistemi ) Yaklaşık 11.000 TL

Sonuca gelecek olursak bu aracın Türkiye satış fiyatı (çok yaklaşık) 63.000 €. Fiyatlandırma Türk Lirasına teslimat gününde Merkez Bankası döviz kuruna göre yapılacak.
Şahsen TL olarak standarta oturtulmasını daha uygun görüyorum fakat bu şeklin de iyi yanı; döviz düşerse güzel fiyata lüks araç satın alınabilecek, tam tersi de mümkün tabi geçen hafta 200.831 TL‘ye denk gelen Mondeo Vignale bugün 211.167 TL oldu.

GÜNCELLEME 2017: Standart model yaklaşık 80.000 €, opsiyonlu dolu model 90.000 €.

NOT: Eylül-Ekim aylarında Türkiye’ye gelmeye başlıyor.

S-Max Vignale

S-Max Vignale 5 kapılı olarak geliyor ( zaten tek seçeneği var 🙂 ). Euro 6’yı destekleyen otomatik başlat/durdur’lu 2.0 litre turbo beslemeli diesel motora sahip.

Bu 2.0 TDCI motor 180 ps güç ve 400 Nm tork üretiyor. 6 ileri otomatik (PowerShift) şanzıman ile geliyor. Aracın yakıt tüketimi 5.9 – 4.8 – 5.2 lt/km. Son hızı ise 208 km/h. 0-100 hızlanma: 9.5 sn.

Türkiye’ye gelecek S-Max Vignale’nin içinde; Vignale özel iç döşeme, deri kaplama panel/konsol, ısıtmalı ön Koltuklar, otomatik kararan iç dikiz aynası, Ford SYNC 3 (Bluetooth Sesli Kontrol Sistemi) ?Ford acil durum yardımı, 8″ dokunmatik renkli gösterge ekranı, Sony müzik sistemi, navigasyon sistemi USB, SD kart bağlantısı, Ford Power anahtarsız çalıştırma ve giriş sistemi, akıllı bagaj kapağı ve Ford kolay koltuk katlama sistemi. Dışarda ise, 18’’ alüminyum alaşımlı jantlar, otomatik yanan ön farlar, arka park sensörleri, yağmur sensörü, geri görüş kamerası, Ford dinamik LED ön far sistemi, karartılmış arka camlar, elektrikli, ısıtmalı, sinyalli katlanabilir yan aynalar ve hız kontrol sistemi mevcut.

Vignale S-Max dört dış, iki iç renk seçeneğine sahip. Sırasıyla Vignale Siyahı,Vignale Grisi, Vignale Kahvesi ve Vignale Beyazı. Döşemeler ise Vignale siyah ve Vignale krem olarak olarak geliyor.

s-max vignale renk seçenekleri

S-Max Vignale opsiyonları:

– Panoramik Cam Tavan Yaklaşık 5.900 TL
– Masaj Fonksiyonlu Isıtmalı ve Soğutmalı Deri Döşeme Yaklaşık 11.000 TL
– Tekno Paket (Çarpışma önleme yardımcısı, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve 180 ̊ Görüş Sağlayan Ön Kamera Sistemi) Yaklaşık 9.500 TL

Sonuca gelecek olursak bu aracın Türkiye satış fiyatı (çok yaklaşık) 68.650 €. Fiyatlandırma Türk Lirasına teslimat gününde Merkez Bankası döviz kuruna göre yapılacak.
Şahsen TL olarak standarta oturtulmasını daha uygun görüyorum fakat bu şeklin de iyi yanı; döviz düşerse güzel fiyata lüks araç satın alınabilecek, tam tersi de mümkün tabi geçen hafta 218.84 TL‘ye denk gelen S-Max Vignale bugün 230.105 TL oldu.

NOT: 2016 sonlarına doğru Türkiye’ye gelmeye başlıyor.

 

Vignale’nin bence en önemli yanı işçilik ve yer yer malzeme kalitesi. Vignale serisi için üretim bandında ek kalite kontrol noktaları mevcut bu sebeple standart araçlarda gördüğümüz hataları görmemeyi umuyorum. Ayrıca Vignale başlıklarımızda daha önce bahsettiğimiz gibi bu araçlar için özel hizmetler de mevcut olacak; VIP hatlı call center, özel müşteri temsilcisi atanması, aracın periyodik bakım rezervasyonu ve koordinasyonunu, Premium Vale / ücretsiz araç yıkama / teslim alma / teslim etme (ev / işyeri) ve? özel servis / bakım alanı & personeli gibi.

Ford Vignale Serisini Genişletti

Ford Avrupa Üretim Yerleri ve Ar-ge Merkezleri

Ford Performans Araçları Türkiye Fiyat ve Donanım Listesi

Ford Edge Türkiye Donanım ve Fiyat Listesi

Üzülerek görüyoruz ki birçok internet sitesi zahmetsizce kopyala-yapıştır ile veya tek kelime açıklama ile yazıları (ç)alıyor. İçerik alıntılama şartlarımız sitenin alt bölümde yer almaktadır, şimdiden teşekkürler.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.