Bu konuda Fiesta ST, Focus ST ve Focus RS Türkiye donanım ve fiyat listesini paylaşacağız. Bu liste Türkiye’de ilk kez tarafımızdan yayınlanmaktadır.

Ailenin Küçük Ateşlisi

FİESTA ST

Fiesta ST sadece 3 kapılı olarak geliyor. Euro 6’yı destekleyen 1.6 litre turbo beslemeli benzinli motor sahip.

Bu Ecoboost motor 182 ps güç ve 240 Nm tork üretiyor. 6 ileri manuel şanzıman ile geliyor. Aracın ortalama yakıt tüketimi 5.9 lt/100 km. Son hızı ise 223 km/h. 0-100 hızlanma: 6.9 sn 50-100 hızlanma: 6.4 sn

Türkiye’ye gelecek ST’nin içinde; Recaro yarı deri spor koltuklar, SYNC 1.1 & Bluetooth Sesli Kontrol Sistemi, 5 inç çoklu medya ekranı, geri görüş kamerası, sürücü koltuğunda ayarlanabilir bel desteği, aktif ön ızgara, ısıtmalı ön cam, ısıtmalı sürücü koltuğu, ST logolu kapı eşiği koruması ve ST’ye özel ön & arka paspaslar mevcut. Dışarda ise ST’ye özel tampon & ön ızgara, St’ye özel yan perde çıtalar, 17’’ hafif alaşımlı metal jantlar ve arka park sensörleri mevcut. Ayrıca ön – arka disk fren, otomatik klima, Led gündüz farlı halojen far ve MyKey® sistemi de yer alacak.

Tamamen elektrikli olan direksiyon sistemi, keskin tepkiler ve daha fazla geri bildirim için özel olarak ayarlanmış. 15 mm alçaltılmış süspansiyon ile gelecek olan ST’nin frenleri de standart versiyona göre daha güçlü; 54 mm pistonlu kaliperler ile büyük havalandırmalı ön diskler bulunmaktadır. Geliştirilmiş Tork Vektör Kontrolü (eTVC) ile birlikte üç adet ESP seçeneği mevcut.

  • ESP Açık: Kontrolü kaybetmemek için tam kontrol
  • ESP Geniş Kayma: Belli bir ölçüde kaymaya izin verilir
  • ESP Kapalı: Esp müdehale etmez ama eTVC aktif kalır

Fiesta ST, beş dış ve iki iç renk seçeneğine sahip. Sırasıyla opak olan buz beyazı ve spor kırmızı metalik olarak inci siyahı, performans mavisi ve turuncu. İç renk olarak Performans Turuncu (üst) ve Fırtına Grisi (alt) olarak gelecek.

Fiesta ST Renk Seçenekleri

Performans turuncu iç döşeme, spor kırmızı ve performans mavisi ile sunulmuyor.
Diğer tüm kombinasyonlar mümkün.

Sonuca gelecek olursak bu aracın Türkiye satış fiyatı 28.591€.
1 Aralık 2016’da ÖTV artışından etkilendi; 33.000€.
Fiyatlandırma Türk Lirasına teslimat gününde Merkez Bankası döviz kuruna göre yapılacak.
Şahsen TL olarak standarta oturtulmasını daha uygun görüyorum.

NOT: Mayıs ayında Türkiye’ye gelmeye başlıyor.

Sıra Geldi Babaların Ateşlisine

FOCUS ST

Focus ST sadece 5 kapılı olarak geliyor. Euro 6’yı destekleyen 2.0 litre turbo beslemeli benzinli ve 2.0 turbo beslemeli diesel motora sahip. Ayrıca motorlar otomatik Başlat/Durdur sistemine sahip.

2.0 Ecoboost motor 250 ps güç ve 360 Nm tork üretiyor. 6 ileri manuel şanzıman ile geliyor. Aracın ortalama yakıt tüketimi 6.8 lt/100 km. Son hızı ise 248 km/h. 0-100 hızlanma: 6.5 sn 50-100 hızlanma: 5.5 sn

2.0 TDCI motor ise 185 ps güç ve 400 Nm tork üretiyor. 6 ileri otomatik (PowerShift) ile geliyor. Aracın ortalama yakıt tüketimi 4.6 lt/100 km. Son hızı ise 216 km/h.0-100 hızlanma: 7.7 sn 50-100 hızlanma: 7.1 sn (manuel vites ile, otm verisi yok)

Türkiye’ye gelecek ST’nin içinde; Recaro parçalı deri spor koltuklar, SYNC 3 8″ dokunmatik ekran, ST’ye özel ön ve arka paspaslar ve ST logolu kapı eşiği koruması mevcut. Dışarda ise 18’’ Alüminyum alaşımlı jantlar, çift egzoz çıkışı, ST’ye uyarlanmış süspansiyon, ST’ye özel hava yastıklı direksiyon, ısıtmalı ön cam, geri görüş kamerası, aktif ön ızgara, otomatik yanan farlar, MyKey, ve anahtarsız giriş sistemi mevcut.

Focus ST yedi dış renk, dört iç renk opsiyonuna sahip. Dış renk isimleri sırayla Buz Beyazı, Spor kırmızı, Çelik gri, Aytozu gri, Derin mavi, İnci siyahı ve Mandalina sarısı.

Focus ST Renk Seçenekleri

Kobalt mavi iç renk, spor kırmızı ve mandalina sarısı dış renk ile gelmiyor.
Mandalina sarı iç renk, spor kırmızı, derin mavi ve çelik gri ile gelmiyor.
Spor kırmızı iç renk, derin mavi, çelik gri ve mandalina sarısı ile gelmiyor.

Diğer tüm kombinasyonlar mümkün.

Focus ST 2.0 EcoBoost fiyatı 50.121€, Focus ST 2.0 TDCI PowerShift fiyatı 55.515€.
1 Aralık 2016’da ÖTV artışından etkilendi; EB: 55.000€ ve TDCI: 61.000€
Fiyatlandırma Türk Lirasına teslimat gününde Merkez Bankası döviz kuruna göre yapılacak.
Şahsen TL olarak standarta oturtulmasını daha uygun görüyorum.

NOT: Eylül ayında Türkiye’ye gelmeye başlıyor.

Focus Ailesinin En Güçlüsü ve Vergi Mağduru

FOCUS RS

Focus RS sadece 5 kapılı olarak geliyor. Euro 6’yı destekleyen 2.3 litre turbo beslemeli benzinli motora sahip. Ayrıca otomatik Başlat/Durdur sistemine sahip ve Performans AWD çekiş sistemine sahip (Drift modlu).

2.3 Ecoboost motor 350 ps güç ve 440 Nm (470 OB) tork üretiyor. 6 ileri manuel şanzıman ile geliyor. Aracın ortalama yakıt tüketimi 7.7 lt/100 km. Son hızı ise 266 km/h. 0-100 hızlanma: 4.7 sn 50-100 hızlanma: 4.1 sn

Türkiye’ye gelecek RS’in içinde; Recaro spor koltuk, ısıtmalı direksiyon, geri görüş kamerası, RS’e özel ön& arka paspaslar,RS’e özel 3 kollu deri direksiyon ve SYNC 2 (Çok az araç 2 ile geldi diğerleri SYNC 3)8″ dokunmatik ekran mevcut. Dışarda ise 19’’ alüminyum alaşımlı jantlar, hafif 350mm havalandırmalı ön disk frenler, dört pistonlu monoblok Brembo kaliperler, ısıtmalı ön cam, Adaptif Bi-Xenon Farlar, Led arka sis lambaları, RS’e özel ön & arka tampon, RS’e özel spoiler, RS’ e özel yan perde dizayn ve RS’e özel süspansiyon. Ayrıca seçilebilir sürüş modları ve Launch Control mevcut.

Focus RS, beş dış ve iki iç renk opsiyonuna sahip. Sırasıyla Buz beyazı, Çelik gri, inci siyahı, Manyetik gri ve Hız mavisi. İç renkler ise siyah ve hız mavisi.
RS tüm kombinasyonlar ile alınabiliyor.

Focus RS Renk Seçenekleri

Focus RS’in Türkiye satış fiyatı 84.636€.
1 Aralık 2016’da ÖTV artışından etkilendi; 94.000€
Fiyatlandırma Türk Lirasına teslimat gününde Merkez Bankası döviz kuruna göre yapılacak.
Şahsen TL olarak standarta oturtulmasını daha uygun görüyorum.

NOT: Eylül ayında Türkiye’ye gelmeye başlıyor.

Focus RS 2016 Yılın Aracı Seçildi (VDI)

Focus RS 2016: İkon’un Yeniden Doğuşu

Ford Edge Türkiye Donanım ve Fiyat Listesi

Ford Mondeo / S-MAX Vignale Donanım ve Fiyat listesi

Üzülerek görüyoruz ki birçok internet sitesi zahmetsizce kopyala-yapıştır ile veya tek kelime açıklama ile yazıları (ç)alıyor. İçerik alıntılama şartlarımız sitenin alt bölümde yer almaktadır, şimdiden teşekkürler.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.