Yenilikçi ve elektrikli yeni Ford Puma’nın seri üretimi, Ford’un Romanya’nın Craiova kentindeki üretim tesislerinde başladı.

Detay: 2019 Ford Puma Tanıtıldı

Ford EcoBoost Hibrit 48 volt güç aktarma organları teknolojisi ile sunulan Ford’un SUV’dan ilham alan yeni kompakt Crossover’ı Romanya’da üretilen ilk hibrit araç.
Ford, 1.700 personel daha istihdam etti ve hafif hibrit yakıt verimliliğini birleştiren modelin üretimini desteklemek için Craiova tesisine yaklaşık 200 milyon € yatırım yaptı. Bununla birlikte Ford’un Craiova’daki toplam yatırımı 2008’den bu yana yaklaşık 1.5 milyar Euro’ya ulaşmış oldu.Yeni Ford Puma, Ford’un bu yıl Avrupa’da piyasaya sunduğu sekiz elektrikli araç arasında. Ford bu yılın başlarında, her yeni Ford binek araç modelinin, Avrupalı müşteriler için en kapsamlı elektrikli seçeneklerden – hafif hibrit, tam hibrit, plug-in hibrit veya tamamen elektrikli – birini sunan elektrikli bir seçenek içereceğini açıkladı. Şirket, elektrikli güç aktarma organlarının, 2022 sonuna kadar şirketin binek araç satışlarının yarısından fazlasını oluşturmasını bekliyor. 

Detay: Ford Avrupa Geleceği | Kârlılık, Verimlilik, Elektrikli Araçlar ve SUV

Gelişmiş hafif hibrit güç aktarma organları teknolojisinin yanı sıra, Ford Puma, Yenilikçi Ford MegaBox dahil çok yönlü 456 litrelik maksimum yük alanı; Dur&Kalk ile Adaptif Hız Kontrolü, Hız İşareti Tanıma ve Şerit Merkezleme gibi güven verici teknolojiler; Segmente ilk bel masajlı ön koltuğu dahil konfor özellikleri de barındırıyor.

Şimdi Avrupa çapında sipariş verilebilecek olan yeni Ford Puma, Ford’un Avrupa’daki SUV ve SUV’dan ilham alan Crossover modellerinin genişleyen ürün grubuna katılıyor. Türkiye’ye ise 2020’de giriş yapacak. 

Yeni Puma’nın üretime başlamasıyla Craiova tesisi şimdi ilk kez paralel olarak iki araç üretecek.

Galeri
Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.