Son zamanlarda çıkan haberlere dayanamayan Ford! MPV modellerini güncellediğini duyurdu.

  • Ford S-MAX ve Galaxy, artık yeni EcoBlue 2.0L dizel motor seçeneği sunuyor. Güç çıkışları; 120 PS, 150 PS, 190 PS ve Bi-turbo 240 PS.
  • Vites topuzu yerine Döner Vites Değiştirme Kadranı kullanılarak kontrol edilen yeni sekiz ileri otomatik şanzıman, dur-kalk özellikli Adaptif Hız Kontrol Sistemini kullanmaya olanak sağlıyor.
  • Bunlara ek olarak, daha etkili Kör Nokta Bilgi Sistemi teknolojisi, yeni Ford ClearView Silecek Sistemi ve yeni Krom Mavisi ve Diffuse Gümüş renk seçeneği eklenmiş.

Ford’dan Tamamen Yeni Dizel Motor; 2.0 EcoBlue –  Motor hakkında detaylı bilgileri içerir. Ayrıca yeni seçenekler, Dünya Harmonize Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) kullanılarak hesaplanan en son sıkı Euro 6 emisyon standartlarını karşılamaktadır.

Ford’un yeni sekiz vitesli otomatik şanzımanı, yakıt verimliliğini daha da optimize etmek ve duyarlı performans ve pürüzsüz, hızlı vites değişikliği için tasarlanmış.

  • Vites değiştirme zamanlamalarını optimize etmek için bireysel sürüş stillerini değerlendiren Uyarlamalı Vites Değiştirme Zamanlaması: Sistem, yokuş yukarı ve yokuş aşağı meyilleri ve sert viraj algılamayı tanımlayabilir ve daha istikrarlı ve rafine edilmiş bir sürüş deneyimi için vites değiştirmelerini buna göre ayarlayabiliyor.
  • Adaptif Vites Değişikliği Kalite Kontrolü: Tutarlı, düzgün vites değiştirmeleri için debriyaj basınçlarını ayarlamaya yardımcı olur ve çevre bilgilerini değerlendirir. Bu teknoloji, vites değişikliği pürüzsüzlüğünü sürüş tarzına uyacak şekilde de ayarlayabilir.

Dur-Kalk özellikli Adaptif Hız Kontrol Sistemini, durma süresi 3 saniyeden azsa otomatik olarak harekete geçiyor; 3 saniyeden daha uzun süreler için, sürücü direksiyon simidi üzerindeki düğmeye basmalı veya gaz pedalını yavaşça basması gerekiyor.

BLIS (Kör Nokta Uyarı) teknolojisi şimdi, yüksek hızlarda yaklaşan araçları daha çabuk uyarıyor ve BLIS şimdi 18 metreye kadar olan araçları algılayabiliyor.

Buna ek olarak, yeni Ford ClearView Ön Silecek Sistemi, silecek koluna monte edilmiş çoklu yıkayıcı jetler kullanarak kirli bir ön camı daha etkin bir şekilde temizlemelerine yardımcı oluyor. Ayrıca sistem, yıkama sıvısını daha verimli kullanırken zorlu sürüş koşullarında görünürlüğü de arttırıyor.

Yeni dış renk seçeneklerine ek olarak, S-MAX ST-Line modeli artık sportif kırmızı fren kaliperleri bulunuyor. Güncellemeler şu an devreye alınmış durumda.

S-MAX Tüketim Değerleri – İlgi çekecek modelleri ekledim

2.0-litre EcoBlue 120 ps 6 ileri FWD 17″ jant 6.1 / 4.6 / 5.1 lt/100 km
2.0-litre EcoBlue 150 ps 6 ileri FWD 17″ jant 6.0 / 4.5 / 5.0 lt/100 km
2.0-litre EcoBlue 190 ps 6 ileri FWD 17″ jant 6.0 / 4.5 / 5.0 lt/100 km
2.0-litre EcoBlue 190 ps 8 ileri otomatik FWD 17″ jant 6.0 / 4.7 / 5.2 lt/100 km
2.0-litre EcoBlue 190 ps 8 ileri otomatik AWD 17″ jant 7.0 / 5.2 / 5.8 lt/100 km
2.0-litre EcoBlue 240 ps 8 ileri otomatik FWD 17″ jant 7.1 / 5.2 / 5.9 lt/100 km

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.