Ford bugün, Transit ve Tourneo serileri için yaz sonunda teslim edilmek üzere siparişe açılan, yeni Trail ve Active varyantlarını duyurdu.

Ford Bey sen ne yaptın böyle?

TRAIL

Yeni Transit Trail ve Transit Custom Trail modelleri, FWDTransit ve FWD* Transit Custom ile standart; iAWD** Transit ile opsiyon olarak mekanik sınırlı kaydırmalı diferansiyeliyle (mLSD) artırılmış çekiş gücüyle özel olarak daha zorlu çalışma ortamlarında çalışacak şekilde tasarlanmış.

Aktarma organları teknolojisi uzmanları Quaife ile ortaklaşa geliştirilen mLSD, düşük kavrama koşullarında motor torkunu en fazla çekiş ile otomatik olarak tekerleğe aktarır, böylece Transit Trail ve Transit Custom Trail’in asfaltsız yolları, çakıl izlerini ve engebeli veya zorlu yüzeyleri daha rahat bir şekilde çözmesini sağlıyor. Aracın Elektronik Denge Kontrolü sistemi de mLSD ile uyumlu olacak şekilde yeniden kalibre edilmiş.
Aynı teknoloji daha önce Focus RS, Fiesta ST ve Focus ST dahil olmak üzere Ford Performance modellerinin çekiş ve kullanım özelliklerini geliştirmek için kullanılmıştı ve sistemin CO2 emisyonu veya yakıt verimliliği üzerinde hiçbir yan etkisi yok.

Transit Trail’in Akıllı Dört Tekerden Çekiş teknolojisi, aşırı düşük kavrama yüzeylerinde ön ve arka akslar arasında torku 50:50 ayırmak için AWD Kilit moduna sahip.

Trail varyantlarında ön ve arka alt tamponlar ve yan paneller etrafında ek siyah kaplama bulunuyor. Mat siyah ızgaradaki büyük boyutlu “Ford” yazısı, diğer modellerden farklı 16 inç alaşım jantlar ve ön kapılardaki “Traillogoları ile tamamlananmış. Transit Custom, daha fazla çok yönlülük için tavan rayları ve yan basamaklar ile de donatılabiliyor.

Transit Trail ve Transit Custom Trail‘in pratiklikten ödün vermeden zorlu koşullarda konfor ve yetenek sağlamak için hem dışarda hem de içerde güncellemeler sağlanmış.

Trail modelleri, kabine ek lüks, dayanıklılık ve silmetemizleme esnekliği getiren standart olarak tam deri koltuklarla gelişmiş iç mekan özelliklerinden de faydalanıyor.

Tüm Transit Trail ve Transit Custom Trail modelleri, 130 PS, 170 PS ve 185 PS güç çıkışı seçenekleriyle Ford’un 2.0 litrelik EcoBlue dizel motoruyla sunulacak.

Buna ek olarak, Transit Custom Trail modelleri, Ford’un 130 PS, 170 PS ve 185 PS varyantlarında 2.0 litrelik EcoBlue Hibrit güç aktarma organlarıyla elektrikli güç aktarma organlarının verimlilik avantajlarını sunacak. 48 voltluk hafif hibrit teknolojisi, yavaşlama sırasında enerjiyi geri kazanır, 48 voltluk bir pil takımında depolar ve enerjiyi yakıt verimliliğini artırmak için kullanır.

ACTIVE

Transit Custom ve Tourneo Custom‘ın yeni Active varyantları, ek gövde kaplaması ve gevşek, kaygan veya yumuşak yüzeylerde daha iyi çekiş için opsiyon mLSD seçeneği ile özel ve ticari müşterilerin çoklu etkinlik yaşam tarzlarını destekliyor.

Aktif modelleri, aşağıdakiler dahil olmak üzere SUV’dan ilham alan dış mekan detaylarına sahip:

  • Farklı tasarım 17 inç alaşım jantlar
  • Aktive özel tasarım ön ızgara
  • Tekerlek kemerlerinde, karoseri yanlarında, arka tamponda ve ayna kapaklarında ek kaplamalar
  • Standart tavan rayları

Tüm Acitve modelleri, parçalı deri koltuk ve Tourneo Custom Active için mavi gösterge paneli ile benzersiz bir iç mekan sunuyor.

Active serileri, modele ve teknik özelliklere bağlı olarak 130 PS, 170 PS ve 185 PS güç çıkışlarıyla sunulacak. Otomatik ve manuel şanzımanlar, manuel araçlarda isteğe bağlı mLSD ile birlikte tüm ürün yelpazesinde mevcut olacak. Active ailesi 2.0 litrelik EcoBlue dizel ve EcoBlue Hibrit 48 volt hafif hibrit güç aktarma organı seçenekleri sunacak.

Active araç yelpazesi, daha küçük Transit Connect Active ve Tourneo Connect Active modellerinin tanıtılmasıyla 2020’de daha da genişletilecektir. Lansmana daha fazla ayrıntı verilecek.

FWD: Önden tahrik
iAWD: Akıllı dört tekerden tahrik

Fotoğraflar

Videolar

 

 

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.