Ford Fiesta – şirketin Avrupa’da en çok satan modeli – ilk kez elektrikli bir güç aktarma organı ile sipariş edilebilebilir durumda.

Hibrit detayları, ilgililere tavsiye ederim.: Ford Elektrikli Araçların Yeni Nesilleri ve Puma’da yazdığımız detaylar
2020 Türkiye güncellemesi, Fiesta düşünenler mutlaka incelemeli: 2020 Fiesta Türkiye güncellemesi
Ayrıca 7 ileri çift kavrama başlığımıza da göz atmanızı öneririm.

Ford EcoBoost Hybrid güç aktarma organları, Fiesta sürücüleri için gelişmiş yakıt verimliliği sunarken, Ford’un “sürüş keyfi” deneyimini daha fazla güç, daha duyarlı performans ve ara hızlanma ile tamamlayacak.

Kayışla çalışan entegre bir marş / jeneratör (BISG), standart alternatörün yerini alacak, bu da 48 voltluk lityum-iyon hava soğutmalı bataryayı şarj etmek için genellikle frenleme ve yavaşlamasırasında kaybedilen enerjinin geri kazanılmasını ve depolanmasını sağlayacak.

48 voltluk hafif hibrit teknolojisi yanı sıra otoyollarda ve şehir çevresinde daha az stresli sürüş deneyimleri sunmak için tasarlanan Dur & Kalk ve Hız Tabelası Tanıma özellikli Adaptif Hız Sabitleyici gibi gelişmiş sürücü destek sistemi de Fiesta için tanıtıldı.

125 ps ve 155 PS varyantları ile sunulan akıllı, kendinden regüleli yumuşak hibrit sistem, aracın en iyi fayda için ne zaman ve ne kadar yoğun bir şekilde şarj edileceğini belirlemek için aracın nasıl kullanıldığını ve depolanan pil şarjını ne zaman kullanacağını sürekli olarak izler.

Fiesta’nın hibrit olmayan güç aktarma organları, optimize edilmiş yakıt verimliliği ve CO2 emisyonu için en yeni nesil 1.0 litrelik EcoBoost benzinli motor ve yeni yedi vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman ile daha da geliştirildi.

Buna ek olarak, Fiesta artık standart FordPass Connect modemine sahip olarak banttan inecek. FordPass mobil uygulamasını kullanarak sahiplik deneyimini daha kolay ve daha ödüllendirici hale getirmek için çeşitli işlevler sağlıyor.
Bazı özellikleri: Entegre navigasyon sistemi için canlı trafik güncellemeleri, kapıları kilitleme/açma, yedi ileri otomatik şanzımanlı Fiesta modelleri için uzaktan başlatma (Yasaların izin verdiği bölgelerde), araç bulucu; ve yakıt seviyesi, alarm durumu, lastik basınçlarını, yağ ömrünü ve daha fazlasını kontrol etmek için araç durumunu kontrolü.

Fiesta serisi için diğer güncellemeler:

  • Yeni kablosuz şarj pedi; akıllı telefonları zahmetsizce şarj etmelerine yardımcı oluyor. (Qi Wireless)
  • Dikey Park Yardımı işlevselliği artık Fiesta Active ve ST‐Line varyantları için Active Park Assist’e eklendi.
  • Kısa bir süre sonra arkadan geçebilecek araçlar geri giderken sürücülere uyarı sağlamak ve sürücüler uyarılara yanıt vermezse çarpışmaların etkilerini önlemek veya azaltmak için frenleri uygulayabilen Aktif Frenleme ile geliştirilmiş Çapraz Trafik Uyarısı.
  • Fiesta Active için mevcut Normal, Eko ve Kaygan modlarına, yeni Spor ve Arazi Sürüş Modları eklendi.
  • Fiesta’nın mevcut premium B&O Ses Sistemi subwooferı, bagaj alanını arttırmak için ve B&O Ses Sistemi ile birlikte yedek tekerlek sağlamak için tekerlek yuvasının içine yerleştirilmiş.

GALERİ

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.