Kuga Vignale makul motorlar ile birlikte Türkiye’ye geliyor, hatta yoldalar.

Malumunuz Mondeo Vignale ülkemize gelmişti fakat yüksek vergi dilimine takılan 2.0 TDCI motoruyla ekstra pahalıydı. Çok yakında ülkemizde olacak yeni Vignale ise Türkiye’de Kuga ile en çok tercih edilen motorlarla da sunulacak. Motor, şanzıman ve çekiş seçenekleri;

  • 1.5L dizel 120 ps PowerShift A/T FWD
  • 1.5L EcoBoost 182 ps 6 ileri A/T AWD
  • 2.0L dizel 180 ps PowerShift A/T AWD

Ayrıca sitemizdeki tüm Vignale içeriklerine buradan erişebilirsiniz.

Türkiye’ye gelecek Kuga Vignale’nin içinde; Vignale özel iç döşeme, 10 yöne elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu, deri kaplama panel/konsol, ısıtmalı ön koltuklar, ısıtmalı direksiyon, akıllı bagaj kapağı, Ford SYNC 3 (Bluetooth Sesli Kontrol Sistemi), Ford acil durum yardımı, 8″ dokunmatik renkli gösterge ekranı, 9 hoparlörlü Sony Premium müzik sistemi, Ford Power anahtarsız çalıştırma ve giriş sistemi. Dışında ise, 19’’ alüminyum alaşımlı lansman jantları, otomatik yanan ön farlar, ön ve arka park sensörleri ile birlikte otomatik park sistemi, yağmur sensörü, geri görüş kamerası, Bi-Xenon ön far sistemi, Led arka stoplar,  karartılmış arka camlar, elektrikli, ısıtmalı, hafızalı ve sinyalli katlanabilir yan aynalar, hız kontrol sistemi, ısıtmalı ön cam ve açılabilir panaromik cam tavan mevcut. Bu donanımlara ek Vignale’ye özel dış tasarım öğelerini de bonus!

Not: Koyu renkler Titanium’da standart olmayan donanımlar.

Fiyatı ne olacak?

Yukardaki teknik özelliklere sahip, 1.5 dizel ile 1.5 benzinli aynı fiyatla sunulacak. Fiyatı belirlemek için mevcut Kuga Titanium üzerine Konfor Paket, M. renk, Cam tavan, Xenon ve 19” jant seçeneklerini ekleyin (hazır eklenmişi şu an ~211K) bunun üzerine çok düşük bir miktar fark isteniyor olacak. Mondeo gibi donanımları ekleyince arada uçurum yok. 2.0 dizel seçeneği de aynı yöntemle hesaplanırsa fiyat ~300K oluyor, dediğim gibi çok az bir farkla Vignale satışa sunulacak.

Opsiyon olarak ise Tekno paket seçeneği sunuluyor olacak bu da mevcut Kuga serisi ile aynı içerik ve fiyata sahip olacaktır.

Avrupadaki gibi tüm dış renk (dört) ve iç döşeme (iki) seçenekleri sunuluyor olacak. Kombinasyon sınırlaması yok.

Her Ford Vignale modeli, bireysel müşteri şartnamesine uygun ve ileri teknoloji ile geleneksel işçiliği harmanlayarak üretilir. En son lazer ve kamera teknolojisi ile boyasında, gövde ve panel hizalamada sorun olup olmadığı eğitimli kişiler tarafından kontrol edilir. Uzmanlar her araç için en az iki saat, boyayı el işçiliği ile yüksek parlaklıkta yüzey oluşturmak için parlatır.

Vignale modelleri, yüz ek kalite kontrolden geçirilir ve deve kuşu tüyleri ile – her birinin boyu 76 cm’den kısa ve 3 gr’dan hafif – boyama öncesi Ford Vignale karoseri üzerindeki minik toz parçacıkları temizlenir böylelikle daha pürüzsüz bir sonuç elde edilir.

Galeri

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın