Ford’un başarılı hafif ticarileri yenilendi. Yakıt verimliliği, teknoloji ve stil yüklemesi yapılmış.

  • Ford, yeni Tourneo Connect ve Tourneo Courier’i 2018 yılının ortasında satışa çıkartıyor ayrıca Transit ailesi de aynı zamanda satışta olacak.
  • Yeni Tourneo Connect yakıt tasarrufu sağlayan yeni 1.5 litrelik EcoBlue dizel motor ve silindir kapama sistemli 1.0 litrelik EcoBoost benzin ve sekiz ileri otomatik vites seçeneği sunuyor.
  • Kompakt yeni Tourneo Courier, standart altı ileri şanzıman, SYNC 3 teknolojisi ve yenilenmiş ön uç görünümü ile güncellenmiş güç aktarma organları sunmakta.
  • Yeni modeller, 2017 yılının başında yeni Tourneo Custom ürün yelpazesini piyasaya sürdükten sonra  Ford’un çok yönlü Tourneo insan taşıma düzeni yenilemesini tamamlandı.

Ford bugün, 2018 yılının ortalarından itibaren popüler Tourneo ailesine şık yeni tasarımlar, daha az yakıt tüketen güç aktarma organları ve yeni sürücü yardım teknolojileri tanıtan gelişmiş yeni Tourneo Connect ve Tourneo Courier insan taşıma araçlarını açıkladı.

Yeni Ford Tourneo Connect

Yeni Ford Tourneo Connect, daha ince farlar – LED gündüz farları ile güçlü HID Xenon lambaları, üst donanımlarda – ve daha aerodinamik bir alt çerçeve ve ön spoyler ile birlikte aracın üst kısmına monte edilen beş çubuklu Tourneo ızgaraya sahip şık yeni bir ön uç görünümü sunuyor.

Beş koltuklu Tourneo Connect ve yedi koltuklu Grand Tourneo Connect, şık ve sert yeni süs materyalleri ile yükseltilmiş bir iç mekan sunuyor. Gözden geçirilmiş bir gösterge paneli, Ford’un SYNC 3 haberleşme ve eğlence sistemine sahip, yüksek serili modellerde, tabletten esinlenilmiş 6 inç renkli dokunmatik ekrana sahip yeni bir merkezi kontrol alanına sahip.

Daha ileri teknolojiler arasında, yasal limitler dahilinde maksimum araç hızının otomatik olarak ayarlanmasını sağlayan Akıllı Hız Yardımı, Yaya Algılamalı Ön Çarpışma Yardımcısı acil fren sistemi, Yan Rüzgar Sabitleme sistemi dahil olmak üzere yeni bir dizi sürücü sürücüsü yardımı özellikleri bulunmaktadır. Aktif Park Yardımcısı da unutulmamış, aracı paralel ve dikey park alanlarına yönlendirmeye yardımcı olur.

Yeni bir aktarma organı serisi, Euro 6.2 emisyon standartlarına ulaşırken, Ford’un yeni 1.5 litrelik EcoBlue dizel motoru, son jenerasyon yakıt enjeksiyonu, turboşarj ve emisyon kontrol teknolojilerini düşük sürtünmeli bir motor tasarımı ile birleştirerek Tourneo Connect ve Grand Tourneo Connect için düşük yakıt tüketimi ile birlikte gelişmiş performans sunar.

Yeni Tourneo Connect ayrıca, yakıt verimliliğinde daha fazla gelişme sağlamak için silindir kafası, yakıt enjeksiyon ve emisyon kontrol sistemlerinde önemli değişiklikler içeren çok ödüllü 1.0 litrelik EcoBoost motorunun gelişmiş yeni bir sürümünü sunuyor. Yeni teknolojiler silindirin devreden çıkartılmasını da içeriyor ve bu da pompanın kayıplarını azaltmak ve yakıt verimliliğini artırmak için motorun düşük yüklerde iki silindir üzerinde çalışmasını sağlıyor.

Standart olarak tüm motorlara altı kademeli manuel bir şanzıman mevcut. 1.5 litrelik EcoBlue motoru ayrıca, duyarlı performans ve pürüzsüz, hızlı vites değişimleri yanında optimize edilmiş yakıt verimliliği sunmak üzere tasarlanmış gelişmiş yeni sekiz ileri tam otomatik şanzıman ile de satın alınabilecek.

İki Tourneo Connect modeli çok yönlü oturma, cömert istifleme ve çift sürgülü yan kapılardan olağanüstü esneklik sağlamaya devam ediyor. Tourneo Connect, ön koltukların arkasında 2,410 litre alan sağlamak için düz olarak katlanmış ve öne yatırılabilen akıllı 60/40 bölmeli arka koltuklara sahiptir. Grand Tourneo Connect, 2,620 litrelik alana sahip düz, engelsiz bir bagaj platformuna hızlı ve kolay bir şekilde katlanan arka koltuklar ve üçüncü sıra koltukları öne ve arkaya kayarak ilave çok yönlülük sağlıyor.

Yeni Ford Tourneo Courier

Beş kişilik Tourneo Courier, Ford’un Tourneo ailesinin en küçük üyesidir ve yeni model, yeniden şekillendirilmiş bir ızgaran ve alt şerit için revize edilen tasarımı içeren yenilenmiş bir ön uç görünümünü ile karşımızda aslında bakarsak çok da bir değişiklik yok görünümde.

Kabin, geliştirilmiş ergonomi için yeni bir 6-inç renkli dokunmatik ekran ve daha yüksek seri modellerde bulunan ve daha iyi görülebilirlik ve kolaylık sağlamak için sürücüye daha yakın konumlandırılmış Ford SYNC 3 haberleşme ve eğlence sistemine sahip yeni bir orta konsol tasarımına sahip.

Euro 6.2 emisyon standartlarını karşılayan güncellenmiş güç aktarma organı serileri, müşterilere yakıt tasarruflu 1.5 litrelik TDCi dizel ve 1.0 litrelik EcoBoost benzinli motor seçeneklerini sunar. Tüm araçlar, daha gerçek dünya yakıt verimliliğine katkıda bulunan, eski modelin beş vitesli şanzıman yerine Ford’un tamen yeni altı ileri manuel şanzımanını içeriyor.

Düşük çalıştırma maliyetleri için, optimize edilmiş aerodinamikleri, ısıtma sürelerini geliştiren ve aero-sürüklemeyi azaltan bir Aktif Izgara Deklanşörü ile bütünleştiren dizel modellerinde standart olarak yeni bir yakıt verimliliği paketi sunuluyor.

Eski modelin güçlü yanları üzerine inşa edilen yeni Tourneo Courier, artan ailelere ve kentsel sürücülerine aktif yaşam tarzları ile üstün bagaj ve yolcu alanı sunacak. Esnek arka bölme, 60/40 bölmeli arka koltuklara sahiptir; koltuklar katlanmış 1,656 litre alan ve ikiz sürgülü kapılar sayesinde arka koltuklara mükemmel erişim sağlayan uygun bir uç / katlama katlama mekanizması ile. Serinin üst sıralarında Titanyum veya Spor modellerinin seçimi de dahil olmak üzere dört cazip alternatif bulunuyor.

Yakıt tüketimi ve performans verileri dahil olmak üzere yeni Tourneo Connect ve Tourneo Courier modelleri hakkında daha fazla bilgi, araçların 2018’de piyasaya sürülmesine daha yakın sürede yayınlacak, takip etmeyi unutmayınız 🙂 Teşekkürler.

NOT: Transit ailesi de Tourneo özelliklerine sahip olacak; motor, şanzıman ve eğlence sistemleri vs gibi.

Video

Tüm Galeri

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

5 yorum

    • Xenon’u standart yapmazlar 🙂 Satış fiyatı için “2018 model mevcut Connect fiyatlarına benzer olacaktır” yorumu yapabiliriz ancak.

  1. ahmet yilmaz tarih

    icine ford focus teknolojisini yerlestirmislerdi biliyorsunuz tek takibi caddy teknolojisi golf jetta modelleriyle ayni bu seferde focusun eski ön gostergelerini koymamistir connet ön kismi ayni focus cmax yani ford ailesinin kardesi oldugunu belirgin bu önemli

  2. Makyajlı connet önü çok güzel gözüküyor cady belini iyice kırar cam tavan açılırsa söylenecek söz yok

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.