Ford, elektrikli tahriğin performans olasılıklarını göstermek için RTR ile işbirliği içinde geliştirilen eşsiz bir prototip olan tamamen elektrikli Mustang Mach-E 1400 ‘ü tanıttı.

Mustang Mach-E 1400, yedi motorundan ve ultra yüksek performanslı aküsünden 1.400 pik beygir gücü (1.419 PS) ve 257 km/s’de 1.000 kg’dan fazla bastırma kuvveti üretiyor. Of of ki ne of, ama ses? 

Yakında NASCAR yarışında ilk görünümünü kazanacak olan Mustang Mach-E 1400, elektrikli araçların performans ayarı ve ileri teknoloji ile neler yapabileceğini algılamaya meydan okumak için tasarlanmış.

İyi Seyirler

RTR ile işbirliği içinde geliştirilen ve beyaz Mustang Mach-E GT gövdesi üzerine inşa edilen prototip, 1.400 pik beygir gücü (1.419 PS) hedefliyor. Şasi ve güç aktarma organı, diğer araçlardan farklı olarak kapasite sunan çok sayıda yeni ayar içeriyor.

Ford tasarım ekibi ve RTR, Ford’un yarış arabaları ve üretim programları için kullandığı araçların çoğunu kullanmış. Aerodinamik özellikler soğutma kanalları, ön rüzgar deflektörü, yan kanatlar ve arka spoyler şekil ve konum için optimize edilmiş.

Mustang Mach-E 1400’ün yedi motoru var, evet Mustang Mach-E GT’den bile beş tane daha fazla. Üçü ön diferansiyele takılı ve dördü arkaya bağlı, tek bir tahrik mili diferansiyellere bağlanıyorlar, bu da arabayı drift ve yüksek hızlı pist yarışına kadar her şeye ayarlamak için çok çeşitli ayarlanabilirliğe sahip olmasını sağlıyor.

Şasi ve güç aktarma organı, geliştirme ekibi tarafından arka tekerlekten tahrik, dört tekerden tahrik ve önden tahrik dahil olmak üzere farklı düzenleri ve bunların enerji tüketimi ve performansı üzerindeki etkilerini araştırmasını sağlayacak şekilde ayarlanmış. Drift ve pist kurulumları, driftte aşırı direksiyon açılarına izin vermek için kontrol kolları ve direksiyon değişiklikleri gibi tamamen farklı ön uç konfigürasyonlarına sahip. Güç dağıtımı, ön ve arka arasında eşit olarak veya tamamen birine veya diğerine bölünebilir şekilde tasarlanmış. Bastırma kuvveti, 257 km/s’de 1000 kg’dan fazla hedefleniyor.

56,8 kilovat saatlik batarya, ultra yüksek performans ve yüksek deşarj oranı için nikel manganez kobalt hücrelerinden oluşuyor. Akü sistemi, şarj sırasında di-elektrikli bir soğutma sıvısı kullanılarak soğutulacak şekilde tasarlanmış.

Fren sistemini optimize etmek için ABS ve ESP ile birlikte rejeneratif frenlemeye izin vermek için bir elektronik fren güçlendirici entegre edilmiş. Mustang Mach-E 1400, Mustang GT4 yarış otomobili gibi Brembo™ frenlere ve arka motorlara gücü kesme yeteneğini sağlamak için güç aktarma sistemi kontrolleriyle entegre olan drift için tasarlanmış bir hidrolik el freni sistemine sahip.

Yakında bir NASCAR yarışında piyasaya sürülecek olan Mustang Mach-E 1400, yeni malzemeler için bir test yatağı görevi görüyor. Kaput, aracın geri kalanını içeren karbon fibere hafif bir alternatif olan organik kompozit fiberlerden yapılmıştır.

Album

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.