Yeni Ford Bronco Sport arazi aracı tanıtıldı. Bronco ailesinin küçük SUV’u, Kuga (Escape) temeli üzerine üretilecek.

Bu model Avrupa için dolayısıyla Türkiye için de duyurulmadı. Bizleri çok ilgilendirmediği için fazla detaya girmeden ne var ne yok görelim istedim.

Bronco iki kapılı ve ilk dört kapılı SUV’lerin küçük kardeşi, aileye kendi eğlencesiyle dahil oluyor. Tüm Bronco’larda olduğu gibi, 4×4 standart ve Bronco Sport bagajı dik durabilen iki dağ bisikleti taşımak için akıllıca tasarlanmış.

Araçlar bu yılın sonlarında bayilere ulaşacak.

Maksimum arazi kabiliyeti ve uzun süreli dayanıklılık için Bronco Sport, California’daki Johnson Valley çölü gibi yerlerde Yerleşik Aşırı Dayanıklılık Testinin bir parçası olarak aşırı koşullarda test edildi. Badlands ve First Edition modelleri, geleneksel bir mekanik kilitleme diferansiyeline benzer şekilde, daha iyi arazi performansı sağlamak için diferansiyel kilitleme özelliğine sahip, sınıfa özel ikiz kavrama arka tahrik ünitesine sahip gelişmiş bir 4×4 sistemi içerir. Sistem, hemen hemen tüm arka aks torklarını her iki tekerleğe yönlendirebilir ve bu da premium olmayan kompakt segmentindeki herhangi bir araçtan kendini sıyıran bir özellik olarak duruyor.

Yedi adede kadar kullanılabilir G.O.A.T.’ye sahip küçük SUV’in Arazi Yönetim Sistemi Modları, sürücülerin “her türlü araziden geçmesine” ve çeşitli koşullarda yardımcı olmasına yardımcı olur. Standart modlar arasında Normal, Eko, Spor, Kaygan ve Kum; Çamur / Tırtıl ve Kaya Tarama modları Badlands ve First Edition’da mevcuttur.

Tüm modeller bağımsız ön ve arka süspansiyona sahiptir. Süspansiyon, sürücülerin zorlu arazi koşullarında agresif bir şekilde sürüş yaparken aracın güvenliğini korumaya yardımcı olacak şekilde optimize edilmiştir.

Badlands ve First Edition serilerinde, sistem daha sessiz ve daha az sarsıntılı bir arazi deneyimi sağlamak için tasarlanmış hidrolik geri tepme duraklarına sahip ön gergi kolları içeriyor. Buna ek olarak, 46 milimetre çaplı monotüp arka amortisörler sınıfın en büyüğü arasında; sistem daha iyi tepki ve daha fazla yol dışı konfor sağlamaya yardımcı olurken, daha yumuşak yaylar ve antiroll barlar engeller üzerinde daha fazla artikülasyon sağlıyor. Ayrıca Badlands ve First Edition 600 mm’ye kadar sudan geçebilir.

Motor ve aktarma

1.5L 3 silindirli EcoBoost motor 181 hp güç ve 258 nm tork üreten motor standart olarak 8 ileri tam otomatik şanzımanla birlikte sunuluyor.

2.0L 4 silindirli EcoBoost motor 245 hp güç ve 373 nm tork üreten motor standart olarak 8 ileri tam otomatik şanzımanla birlikte sunuluyor. Ek: Direksiyondan vites değiştiriciler ve yağ soğutucusu.

Bagaj alanı, Yakima bisiklet raf aksesuarı ile ayakta duran 27,5 inçlik iki dağ bisikletini barındıracak kadar yüksekliğe sahip.

Bagaj arkasındaki cam, sadece kendisi yukarı doğru açılabiliyor, düşük zeminli bagaj alanı, tavan üstü çadır için hazır tavan rafı bir diğer hayatı kolaylaştıran detayları.

Macera sonrası temizliği kolaylaştırmak için Badlands ve First Edition serisi, kabin ve bagaj alanında yıkanabilir kauçuk zemin kaplamaları, temizlenmesi kolay bez oturma yüzeyleri ve silikon sızdırmaz kontrol anahtarları sunuyor. Islak, buzlu veya çamurlu viteslerin istiflenmesi için, ikinci sıradaki yolcu tarafı koltuğunun altında bir saklama alanı da bulunuyor.

Akıllı, sağlam olmasının yanı sıra 8 inç dokunmatik ekranlı SYNC 3 sistemine ve Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumluluğa sahiptir. Diğer mevcut teknoloji özellikleri arasında Ford + Alexa ve SiriusXM uydu radyosu bulunmakta. Neden SYNC 4 bunda yok acaba? Escape vb. ile değişince bu modele de gelecektir muhtemelen.

Bronco Sport büyük abilerinin aksine ek güvenlik donanımlarını da sunuyor; Ford Co-Pilot360 gelişmiş sürücü destek teknolojileri paketi ve Ford Co-Pilot360 Assist 2.0 gibi. Detaylarına diğer konularımızdan erişebilirsiniz.

Baz Bronco Sport, 1.495 $ varış ve teslimat dahil olmak üzere fiyatı 28.155 $.

Fotoğraf Galerisi

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.