Ford, Fiesta ve Focus Ecoboost Hibriti de içeren Ford Elektrikli araçların yeni nesillerini “Go Further” etkinliğinde tanıtacak

  • Ford Avrupa, 2 Nisan’da gerçekleşecek olan “Go Further” etkinliğinde yeni elektrifikasyon, ticari araç ve SUV haberleri verecek.
  • Yeni bir mobilite dönemi için Ford vizyonu, akıllı bir dünya için yeni nesil akıllı araçları içeriyor ve müşteri ihtiyaçlarına göre çeşitli güç aktarma sistemleri çözümleri sunuyor.
  • Fiesta ve Focus EcoBoost Hibrit modelleri, Ford Hibrit ve elektrikli arabaların, SUV’ların ve ticari araçların kapsamlı ve ilgi çekici yeni bir dizisinin bir parçası olarak tanıtılacak.

Ford’un Avrupa’daki Gelecek Planları (2019-2020)

Akıllı bir dünya için bu yeni nesil akıllı araçlar daha temiz ve sessiz bir geleceğe katkıda bulunacak.

Ford bugün yeni 48 voltluk hafif hibrit Fiesta ve Focus EcoBoost Hibrit modellerinin piyasaya sürüleceğini açıklayarak, Ford’un en kapsamlı ve zorlayıcı araç serilerinden birini sunmasına ve elektrifikasyonun daha fazla sayıda tüketiciye elektrifikasyonun avantajlarını getirmesine yardımcı olacağını açıkladı.

Elektrikli Fiesta ve Focus

Fiesta EcoBoost Hybrid ve Focus EcoBoost Hybrid, Ford’un “sürüş keyfi” deneyimini daha güçlü ve duyarlı bir performansla tamamlarken, yakıt verimliliğini artırmak için tasarlanmış sofistike bir hafif-hibrit mimariye sahip olacak.

Kayışla çalışan entegre bir marş / jeneratör (BISG), standart alternatörün yerini alacak, bu da 48 voltluk lityum-iyon hava soğutmalı bataryayı şarj etmek için genellikle frenleme ve yavaşlama sırasında kaybedilen enerjinin geri kazanılmasını ve depolanmasını sağlayacak.

BISG ayrıca düşük bir sürtünmeyle birlikte, üç silindirli 1.0L EcoBoost motorla sorunsuz bir şekilde entegre edilerek normal sürüş ve hızlanma sırasında tork yardımı sağlamak ve depolanan enerjiyi kullanmak için aracın elektriksel yardımcılarını kullanmak için bir motor görevi görür.

Elektrikli tork yardımı, daha esnek ve sürüşe bağlı deneyim için, özellikle düşük motor devirlerinde daha keskin, daha hassas performans sunmaya yardımcı olur. BISG ayrıca Ford mühendislerinin turbo-gecikmeyi azaltarak 1.0 litrelik EcoBoost motorun gücünü daha büyük bir turboşarjla artırmalarına olanak sağlamış.

Fiesta EcoBoost Hybrid 112 g/km CO2 emisyonu, 4,9L/100 km yakıt verimliliği bekleniyor.
Focus EcoBoost Hybrid 106 g/km CO2 emisyonu, 4,7L/100 km yakıt verimliliği bekleniyor.

Bu versiyonlarda, 1.0L’lik motorun maksimum gücü 155 ps’e kadar çıkabilecek. Şu an daha detaylı bilgi sunulmadı.

2019 Makyajlı Yeni Mondeo Tanıtıldı (Hibrit)

Yeni Ford Transit Custom Plug-in Hibrit (PHEV) Tanıtıldı

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.