Ford ve Google bugün, Ford’un dönüşümünü hızlandırmak ve bağlantılı araç deneyimini yeniden keşfetmek için stratejik ortaklığı duyurdu.

Ford ayrıca, Google’ın veri, yapay zeka ve makine öğrenimindeki birinci sınıf uzmanlığından yararlanmak için Google Cloud’u bulut sağlayıcısı olarak seçtiğini duyurdu.
Bu yeni, altı yıllık ortaklığın bir parçası olarak (2023’ten itibaren) gelecekteki milyonlarca Ford ve Lincoln aracı, yerleşik Google uygulamaları ve hizmetleri ile Android tarafından desteklenecek.
SYNC 4‘ten sonraki yol haritası belli oldu diyebiliriz.

Yeniliği teşvik etmeye devam etmek için, Ford ve Google ayrıca her iki şirketten çalışanlardan oluşan bir ortak çalışma grubu (Team Upshift) oluşturacak. Bu grup, bağlantılı araç teknolojilerini ve hizmetlerini farklılaştırmak, kişiselleştirilmiş müşteri deneyimlerini ortaya çıkarmak ve yıkıcı, veriye dayalı fırsatları teşvik etmek dahil olmak üzere Ford işinin tüm unsurlarında yenilik yapacak.

Google, Ford’un planını hızlandırmaya nasıl  yardımcı olacak?

Uzmanlık ve verimlilik için ortaklık: Ford, gerektiğinde verimliliği artırmak ve daha da güçlü ürünler ve hizmetler geliştirmek için başkalarıyla ortaklık kurmaya kararlı. Ford, Google Cloud’dan yararlanarak güvenilir, güvenli ve küresel bir bulut çözümüyle dijital dönüşüme ve bağlantılı araç teknolojilerine güç vermeye devam edecek.

Her yerde modernleşme: Ford’un 2021 şirket planının temel bileşenlerinden biri, teknolojiyi benimsemek, verilere ve yazılıma odaklanmayı teşvik etmek ve sınırları zorlamak için yapay zekanın gücünden yararlanmak. Google, bunu birkaç şekilde yapmanıza yardımcı olacak:

  • Yenilikçi ve kişiselleştirilmiş hizmetler kullanarak müşteri deneyimlerini daha da iyileştirmek.
  • Üretim çalışanlarının eğitimine yardımcı olmak ve daha da güvenilir fabrika ekipmanı performansına ulaşmaya yardımcı olmak için vizyon yapay zekası potansiyelini keşfetmek dahil olmak üzere Ford ürün geliştirme, üretim ve tedarik zinciri yönetiminin modernizasyonunu hızlandırmak.
  • Müşterilerin bakım talepleri veya takas uyarıları gibi gerçek zamanlı bildirimler almasıyla sonuçlanan iş modellerinin uygulanmasının hızlı takibi.

Sahip olunması gereken ürün ve hizmetleri sunma: Ford ve Google, sürücünün dikkatinin dağılmasını en aza indirecek şekilde tasarlanmış keyifli, güvenli ve daha verimli bağlantılı araç deneyimleri sağlama misyonunu paylaşıyor. Bu iş ortaklığı, yalnızca –Google Asistan ve Google Haritalar dahil olmak üzere- Google’ın kararlı uygulama ve hizmetlerini doğrudan Ford araçlarına taşımakla kalmaz, aynı zamanda Ford ekibinin müşteriler için benzersiz ve farklılaştırılmış deneyimler geliştirme becerisini ve becerisini güçlendirir. Güle güle klasik navigasyon sistemleri. Fazla geleneksel kalan sistemlerden kurtulmak ciddi bir iyileşme örneği bana kalırsa.

Kendimizi bozmak: Google ile birlikte çalışmak, Ford’a yeni iş modelleri, özellikle de yazılımlardan, verilerden ve bağlantılı ekosistemlerden sürekli gelir ve kar elde etmeyi amaçlayanlar geliştirme ve uygulama becerisini hızlandırma fırsatı veriyor. Google ile çalışırken bu fırsatlar, bir araç satın alırken yeni perakende deneyimleri geliştirmeye, bağlı araç verilerine dayalı yeni sahiplik teklifleri oluşturmaya ve daha fazlasına kadar değişebilir. 

Sorularla Detaylar

Google teknolojisine sahip kaç araç olacak? Küresel olarak tüm araçlarda olacak mı?

Ford, Android işletim sistemi, Google Otomotiv Hizmetleri sunacak ve Team Upshift tarafından dünya çapında milyonlarca araç üzerinde geliştirilecek yeni özel yenilikleri keşfedecek.

İlişki ile ilgili tüketici verileri nasıl işlenecek? Bu verilere kimler erişebilir?

Google Otomotiv Hizmetlerini kullanan müşteriler, kendileri için daha iyi çalışması amacıyla Google uygulamaları ve araçlarındaki hizmetler için Google’a araç bilgileri sağlama fırsatına sahip olacak. Tüm veriler Ford tarafından tutulacak ve yönetilecektir. Ford, müşterilerini toplanan veriler hakkında bilgilendirerek, paylaşacakları şeyler konusunda seçenekler verecek ve bu seçimlere göre müşterinin gizliliğini koruyacak.

Ford araçları Apple CarPlay’i (Alexa vb.) desteklemeye devam edecek mi?

Evet, Apple CarPlay için desteğimizi sunmaya devam etme planları da dahil olmak üzere, tercih ettikleri uygulamalar ve hizmetler için müşterilerin tercihi bir öncelik olmaya devam edecek. Google ile iş ortaklığı yapmanın, Ford ve üçüncü tarafların sunduğu farklılaştırılmış bağlantılı araç tekliflerini nasıl hızlandıracağı hakkında daha sonra söyleyecek çok şeyimiz olacak.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.