Ford’dan Ranger’a motor sporlardan ilham alan tasarım yeniliği geldi.

Yeni araç, cömert donanımını, bir tonluk yükünü ve Super Cab veya Double Cab gövde stillerini paylaşan Ranger Wildtrak’tan türetilmiş. Ranger MS-RT, 2021 yazından itibaren belirli Avrupa pazarlarındaki Ford bayilerinde satışa sunulacak.

Ranger MS-RT’nin dış görünümü, petek yapılı karbon fiber efektli ızgaraya ve entegre sis farlarına sahip el yapımı bir ön panel içeriyor. Yan profil sportif karaktere katkıda bulunurken, 20 inçlik OZ Racing alaşım jantlar, genişletilmiş tekerlek kemerleri ve oyulmuş yan etekler amaca yönelik bir duruş yaratıyor. Frozen Beyaz, Deniz Grisi veya Akik Siyahı boyalar, karbon fiber efektli ayna kapakları, aerodinamik bir yük barları ve MS‑RT tokaları heybetli stili vurguluyor.

Ranger MS-RT kabini, kontrast turuncu dikişli deri döşemeye sahip. Ortam aydınlatması ve ısıtmalı ön koltuklar rahat bir ortam yaratırken, MS-RT yer paspasları ve kapı eşik plakaları da kendine özel hissi veriyor. Ford’un 8 inç dokunmatik ekranlı SYNC 3 bağlantı ve navigasyon sistemi, iletişim ve eğlence özelliklerine erişimi kolaylaştırır ve arka görüş kamerası, park ederken veya bir römorka bağlanırken yardımcı olur.

Ford’un en üst düzey Bi-turbo 213 PS 2.0 litrelik EcoBlue dizel motoru, olağanüstü performans ve çekiş gücü sağlarken, aynı zamanda otomobile benzer incelik ve optimize edilmiş yakıt verimliliği sunar.

10 vitesli otomatik şanzımanla donatılmış olan güç aktarım sistemi, 1.098 kg’a kadar yükleri ve 3.500 kg çekme ağırlığını taşımak için 213 PS güç ve 500 Nm tork sağlıyor. Ranger’ın seçilebilir dört tekerlekten çekiş sistemi, arazide optimum çekiş için korunurken, bir Maxhaust uygulama kontrollü ses kutusu, sportif bir film müziği isteyen müşteriler için bayiye uygun bir seçenek olarak mevcut.

MS-RT nedir?

Ford motor sporları ortağı M-Sport ile birlikte çalışan ve Ford’un pazar lideri ticari araçlarının çarpıcı şekilde modifiye edilmiş versiyonlarını oluşturmak için Dünya Ralli Şampiyonası kazanan deneyimi uygulayan Kalifiye Araç Modifiye Edici‘dir.

Ford’un One-Stop Shop’taki en yeni aracı olan Ranger MS-RT, Transit Custom ve Transit Connect MS-RT minibüsleri ve Transit Custom Nugget karavanı da dahil olmak üzere, fabrika standartlarına göre oluşturulmuş ve doğrudan Ford bayileri aracılığıyla sunulan heyecan verici bir dönüşüm yelpazesine katılıyor.

Muhtemelen Türkiye’ye gelmez, tahminimdir. Gelirse güncelleme yaparım yazıya 🙂

Albüm

Video

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.