Yeni 2019 Lincoln Nautilus Sürücü Yardım Teknolojileri ve Yüksek Performans Sunuyor.

  • Yeni Lincoln Nautilus, sürücünün güvenini artıran teknolojiler sunacak ; şeridinde aracın konumunu ustalıkla korumaya yardımcı olan yeni şerit ortalama özelliği gibi.
  • Avrupa’yı özellikle Türkiye’yi çok ilgilendirmeyen bir marka ve model olduğu için yazıyı fazla uzatmadan, ilerde Ford’a gelebilecek detayları şimdiden görmek adına bu arabayı inceleyelim.

Lincoln Motor Company (Ford’un Kuzey Amerika’daki lüks markası diyebiliriz), güçlü turboşarjlı motor yelpazesi ve yolculara sürücülere daha fazla güven vermek için tasarlanmış ileri teknoloji paketi sunan orta boy bir lüks SUV olan yeni Lincoln Nautilus‘u tanıttı.

Lincoln MKX’ın halefi olan Nautilus, kısa süre önce duyurulan 2019 MKC, zarif Continental, yeni Navigator ve şık MKZ‘yi, Lincoln olarak hemen tanınan bir araç serisine katılıyor. Yeni Lincoln’ların tamamı benzer ızgara ve far tasarımlarıyla kendini belli edebiliyor.

Birçok yeniliklerin yanında arka yolcuların duyacağı rüzgar sesini azaltmak için akustik yan camlar eklenmiş. Ultra Konforlu koltuklar, yorulmayı azaltmak için tasarlanmış bel masajı sağlayan kişiselleştirilmiş konfor için 22 yönlü ayarlanabiliyor. Ortopedk cerrahların bilgileri ile geliştirilen bu özellik, uzun yolculuklarda veya trafikte beklerken özellikle yarar sağlıyor. Isıtmalı ve soğutmalı koltuk özelliği de sunan model ayrıca standartta 13 hoparlör ve opsiyon olarak 19 hoparlörlü Revel® ses sistemi ile mükemmel ses deneyimi sunuyor.

Okunması kolay, sürücü bilgilerini net bir şekilde görüntüleyen 12.3 inçlik tamamen yapılandırılabilir dijital gösterge paneli mevcut bunu Ford Mustang ve benzerini GT modelinde görmüştür yavaş yavaş tüm Ford modellerine gelecektir. Focus MK4 için de sunulması bekleniyor.

Lincoln Nautilus için yeni teknoloji paketi, radar ve kameraların kombinasyonunu kullanarak şeritte aracın konumunu ustalıkla korumak için yönlendirebiliyor ve adaptif hız kontrol sistemi sunuyor.

Nautilus ayrıca kazadan kaçmanıza yardımcı olmak için direksiyonu kontrol edebiliyor; yavaş hareket eden veya sabit araçlar arasındaki boşluğu analiz etmek için radar ve kameralar kullanıyor, risk yüksekse ve fren yaparak çarpışmayı önlemek için yeterli alan yoksa, sistem sürücüye aracın yanından geçmesine yardımcı oluyor.

Sürücü yardım teknolojileri, yaya algılamalı ön çarpışma yardımı, kör nokta bilgi sistemi, aktif park yardımı, şerit çıkışı uyarısı, şerit tutma yardımı ve auto-hold ( sürücünün dur-kalk trafikte ayağını frende tutma zorunluluğunu ortadan kaldırır) özelliği sunuyor.

Lincoln Nautilus, 2019 yılı için tamamı turbo şarjlı bir motor grubuna taşınıyor ve tahminen 335 beygir gücü ve 515 Nm‘lik tork sunan 2.7 litrelik motor sunuyor. Güç, turboşarj, direkt enjeksiyon ve ikiz bağımsız değişken eksantrik mili zamanlaması olmak üzere üç teknolojiden sağlanıyor.
Standart olarak ise tahmini olarak 245 beygir gücü olan 2.0 litrelik dört silindirli motor mevcut. Her iki motor da standart olarak otomatik başlat-durdur ve sekiz ileri otomatik şanzıman ile sunuluyor. Bu şanzımanın diğer modellere de gelecek.

Yeni 2019 Lincoln Nautilus, bu yaz Lincoln bayiinde satışa sunulacak.

GALERİ

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.