Ford, Avrupa’daki macera seven kampçı müşterilerine, Transit Custom Nugget’ın bu ilkbahardan itibaren seçilen pazarlardaki Ford bayilerinden doğrudan sipariş vermek için uygun hale gelmesiyle heyecan verici yeni bir alternatif sunacak.

  • Makyajlı Transit Custom, kamp uzmanı Westfalia ile geliştirilen popüler Nugget dönüşümüne kavuştu.
  • Nugget, maceracı sahiplerin, iyi donanımlı bir mini mutfak ve dört kişilik uyku ile rahatça dolaşmalarını sağlıyor. Uzun dingil açıklığına Nugget Plus ise yerleşik tuvalet ve lavaboya sahip.
  • Nugget da standart Custom gibi gelişmiş sürücü destek teknolojileri ve 2.0 litrelik EcoBlue dizel motora sahip.
  • Sizce Türkiye’de de sunulmalı mı?

Yeni Transit Custom Nugget, Ford’un SYNC 3 bağlantı ve maceracıların hareket halindeyken bağlantılarını sürdürmelerine yardımcı olacak eğlence sistemi de dahil olmak üzere en çok satan Transit ailesinin gelişmiş teknolojisinden ve gelişmiş teknolojisinden faydalanıyor.

Yeni karavan satışları, Avrupa pazarında ilk defa 100.000 adeti aşarak, 2017 yılında yüzde 14.9 artarak neredeyse 111.000’e yükseldi. Artan talebin karşılanmasına yardımcı olmak için, Transit Custom Nugget, Avusturya, Belçika, Almanya, İtalya ve İsviçre’den başlayarak 2019’dan itibaren Avrupa’ya yayılacak.

Transit Custom Nugget, ayarlanabilir eğimli çatı veya sabit yüksek tavan seçeneği sunarken; Nugget Plus, standart olarak yüksek bir tavana sahip. Nugget’ın yenilikçi tasarımı, arka tarafında L şeklinde bir mini mutfak, merkezde geniş bir oturma ve yemek alanı ve çatıdaki konforlu uyku alanlarıyla üç odalı bir düzen oluşturuyor.

Nugget’da en fazla dört kişi uyuyabiliyor. Üst kattaki çift kişilik yatağa ek olarak, gerektiğinde yaşam alanında ikinci bir çift kişilik yatak katlanabilir durumda.

Mini mutfakta yer alan çift brülörlü gazlı ocak ve krom nikel çelik lavabo, sıcak yemeklerin hazırlanmasını olanak sağlıyor. Yiyecekler için 40 litrelik kompresörlü buzdolabı da unutulmamış ayrıca her biri 42 litre kapasiteli hem tatlı hem de atık su tankı mevcut. Tanklar ayrıca aracın arkasında dış duş imkanı da sağlıyor.

Sürücü ve ön yolcu koltukları arkaya bakacak şekilde 180 derece dönebilirken -dönme hareketi katlanır el freni ile kolaylaştırılmış-, beş kişi mekanda katlanabilir masanın etrafında toplanıp yemek yemek ve sosyalleşmek için toplanabilir. İki sandalyeli katlanabilir masa ve geri çekilebilir tente, açık havada yemek yemek için tasarlanmış.

Tüm araçlarda arkada karartılmış cam, ikinci sıra için açılır pencereler ve yükleme kapağında ısıtmalı pencere standart olarak bulunuyor. Opsiyonlar arasında birinci sınıf bir ses sistemi ve bisikletler veya spor malzemeleri için raflar bulunmakta.

Nugget Plus, standart versiyondan 36.7 cm daha uzun. Ekstra alan, daha büyük bir gardırop ve arka alanda yerleşik bir tuvalet ve geri çekilebilir bir pano ile korunabilen ilave bir katlanır lavabo sağlamak için kullanılır.

Transit Custom Nugget, Ford’un yakıt verimliliği için optimize edilmiş ve aynı zamanda düşük seviye tork sunarken en son teknolojiye sahip 2.0 litrelik EcoBlue dizel motoruyla desteklenmektedir. Müşteriler, her biri altı vitesli manuel ya da SelectShift otomatik şanzımanlı 130 PS ve 170 PS versiyonlarını seçebiliyor.

Ford’un en yeni binek otomobillerinden bir dizi gelişmiş yeni sürücü destek teknolojisi, aracın etrafındaki sürüş ortamı hakkında bilgi sağlamak için karmaşık sensörler, radarlar ve kameralar kullanmakta. Bunlar arasında Trafik Trafik Uyarısı, Yaya Algılama ile Çarpışma Öncesi Yardımı, arka görüş kamerası ve Adaptif Hız Sabitleme Sistemi var.

Unutmadan; Transit Custom, 2018’de satılan 131.800 araçla Avrupa bir tonluk van segmentinde en çok satan araç.
Ford ve Volkswagen’in Küresel İttifakı

Galeri

 

 

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.