Akıllı cihazların gelişmesiyle birlikte büyük otomobil üreticileri de bu akıllaşan pazardan pay almaya çalışıyor. Bu bağlamda araçlarını daha akıllı, daha kullanıcı dostu hale getirmeye çalışan üreticiler otomotik pilot gibi çeşitli özellikleri araçlarına kazandırmaya çalışıyor. Volvo ise otomobillerini anahtarsız satan ilk üretici olacak.

Bu yıl itibarıyla araba anahtarı olmadan araç satışlarına başlayacağını belirten Volvo, opsiyonel olarak araba anahtarı verebileceğinin altını çiziyor. Ancak bu opsiyonu kullanmayarak araba anahtarı almayan kullanıcıların akıllı telefonlarının pilleri bittiğinde ne yapacağı bilinmiyor.

Volvo’nun bu yıl başlayacağı bu sistem insanların araçlarına akıllı bir şekilde ulaşabilmesini de sağlayacak. Otomobilin kilidini herhangi bir yerden açabilmek, uzaktan bağlantı ile aracın çalıştırılması ve birden fazla kişinin araba anahtarı olmadan araç kontorlüne sahip olması mümkün olacak. Bu da özellikle bir arabayı birden fazla kişinin kullandığı durumlarda hayatı kolaylaştıracak.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.